PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zbliżają się targi Plantarium 2019

Międzynarodowe targi Plantarium, które w dniach 21-23 sierpnia zagoszczą w International Trade Centre w Hazerswoude k. Boskoop (Holandia), ostatnio stały się ważne przede wszystkim dla osób profesjonalnie zajmujących się bylinami. Po raz drugi z rzędu odbędą się w nowej formule – w sumie w tym roku będzie to już 37. ich edycja – w połączeniu z młodszymi, hurtowymi targami roślin ozdobnych, pod nazwą GROEN-Direct (robocza ekspozycja bogatego, różnorodnego materiału szkółkarskiego, mająca charakter „giełdy”). Obie imprezy dadzą reprezentatywny przegląd europejskiego asortymentu trwałych roślin ozdobnych do uprawy na zewnątrz (z dodatkiem jednorocznych i doniczkowych). Zapowiedziano udział ok. 300 wystawców.

Mocnym punktem targów Plantarium 2019 będzie, tradycyjnie już, konkurs nowości odmianowych

Mocnym punktem targów Plantarium 2019 będzie, tradycyjnie już, konkurs nowości odmianowych, fot. Plantarium

Hasło Plantarium 2019

Lejtmotywem Plantarium 2019 jest hasło Green Fits All („zieleń pasuje do wszystkiego”). Podkreślaniu znaczenia zieleni (roślin) dla człowieka towarzyszyć będzie zwracanie szczególnej uwagi na przyjazne środowisku rozwiązania w produkcji ogrodniczej.

Nowości Plantarium 2019

Tradycją tych targów jest bogata prezentacja nowości odmianowych (dominują krzewy liściaste i byliny), które ocenia i wyróżnia najlepsze medalami renomowane gremium specjalistów holenderskich z KVBC – Królewskiego Towarzystwo Ogrodnicze z Boskoop.

Przedstawiamy parę odmian zgłoszonych w tym roku do oceny.

Na plantacjach, na których zadbano o nawożenie i ochronę rośliny są w dobrej kondycji

Aktualna sytuacja w truskawkowej branży

Na temat sytuacji w rozpoczętym sezonie zbiorów truskawek rozmawiano podczas debaty online zorganizowanej na portalu Facebook przez portal Jagodnik.pl. Specjaliści zaproszeni do udziału w dyskusji – Marcin Gortat, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2020
HortiAdNet