szczepionka przeciwko wirusowi mozaiki pepino - V10 z firmy Valto

PODosłonami.pl

FLUENCE

Szczepionka V10 zabezpiecza przed PepMV!

Od grudnia 2018 na polskim rynku dostępna jest szczepionka V10 z firmy Valto, zabezpieczająca rośliny pomidora przed wirusem mozaiki pepino. Szczepionkę V10 w Polsce dystrybuuje firma Koppert.

Czytaj dalej...

W grudniu 2018 roku firma Koppert wprowadziła na polski rynek szczepionkę V10 przeciwko wirusowi mozaiki pepino z firmy Valto. Jest to szczepionka bardzo popularna w Holandii, w Polsce ma być oferowana w atrakcyjnej cenie.

Szczepionkę stosuje się na początku uprawy, aby zabezpieczyć rośliny przed atakiem agresywnych szczepów wirusa mozaiki pepino. W tej technologii tzw. immunizacji roślin wykorzystuje się zjawisko odporności krzyżowej. W najbliższych tygodniach w wielu polskich szklarniach rozpocznie się uprawa pomidorów – to dobry czas, by pomyśleć o zabezpieczeniu roślin przed groźną chorobą wirusową, jaką jest wirus mozaiki pepino – PepMV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwas podchlorawy w ochronie pomidorów przed chorobami bakteryjnymi i grzybowymi

Rak bakteryjny pomidorów wywoływany przez bakterię Clavibacter michiganensis subsp. michiganensis jest najgroźniejszą chorobą bakteryjną pomidorów pod osłonami. Z poniższego filmu można dowiedzieć się jak w gospodarstwie szklarniowym w Pawonkowie, zarządzanym przez firmę Amplus, skutecznie wyeliminowano [...]

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet