Bratki Delta® Pro - nowa, udoskonalona seria bratków zakwitających prawie jednocześnie

PODosłonami.pl

Bratki Delta® Pro – precyzja produkcji i jeszcze lepsza jakość

Delta® to jedna z najlepiej rozpoznawalnych na świecie marek w obrębie asortymentu roślin ozdobnych i najczęściej uprawiana seria wielkokwiatowych bratków. Jej hodowca, firma Syngenta Flowers wciąż udoskonala tę ofertę i właśnie wprowadza kolejne ulepszenie – serię Delta® Pro. Wyróżnia się ona znakomitym krzewieniem się zwartych roślin od samej podstawy i wyjątkowym wyrównaniem poszczególnych odmian („kolorów”), które zakwitają prawie jednocześnie i umożliwiają precyzyjniejsze planowanie produkcji oraz sprzedaży.

Czytaj dalej...
Bratki Delta Pro

Ciągły rozwój przebojowej serii

Heterozyjna seria Delta® bratka (Viola ×wittrockiana) pojawiła się w 1995 roku i podbiła świat dzięki korzystnemu pokrojowi roślin, wielkości kwiatów, wczesnemu kwitnieniu, dobremu wyrównaniu oraz uniwersalnemu zastosowaniu – zarówno do produkcji w cyklu wiosennym, jak i jesiennym.

– Te zalety wyróżniają bratki Delta® w uprawie i obrocie, podobnie jak trwałość roślin, a także stabilność odmian w kolejnych latach – podkreśla Bartłomiej Pierzchalski, specjalista z firmy Syngenta Flowers.

Robbie Gieslink, który w tym przedsiębiorstwie zajmuje się hodowlą bratków, mówi że odmiany z serii Delta® stale podlegały i wciąż podlegają ulepszaniu. Taka strategia pozwala utrzymać standardy najwyższej jakości i prowadzi do umacniania marki.

Delta® Pro nowa generacja

W 2023 roku Syngenta Flowers wprowadza na międzynarodowy rynek nową serię – Delta® Pro jako dalsze udoskonalenie dotychczasowej oferty – z korzyścią dla producentów i sprzedawców bratków, a także konsumentów.

Rośliny charakteryzuje idealne krzewienie się od samej podstawy i typowy zwarty pokrój oraz krótkie szypułki kwiatowe – wszystko to ogranicza potrzebę stosowania retardantów. Ponadto rośliny mają mocny system korzeniowy.

Bratki Delta® Pro Deep Blue with Blotch

Bratki Delta® Pro Deep Blue with Blotch

Bartłomiej Pierzchalski zwraca też szczególną uwagę na wyrównanie serii pod względem terminu zakwitania odmian – różnice pomiędzy poszczególnymi „kolorami” wynoszą najwyżej 5 dni. Produkcja może być dzięki temu bardziej programowalna – Delta® Pro pozwala na precyzyjniejsze planowanie sprzedaży kwitnących bratków, które można szybciej przygotować do handlu. 

Szesnaście wczesnych odmian z najwyższej półki

W serii Delta® Pro dostępnych jest obecnie 16 odmian, w tym żółta z oczkiem (Yellow with Blotch), żółta (Clear Yellow), żółta z czerwoną flagą (Yellow with Red Wing), pomarańczowa (Clear Orange), biała (Clear White), lilafioletowa z efektem melanżu barwnego (Lavender Blue Shades).

Wszystkie one mają liczne, okazałe kwiaty (o średnicy 7,5 cm), skierowane ku górze – „patrzące” na klienta i bardzo dobrze prezentujące się w punkcie sprzedaży detalicznej oraz później, na rabacie czy w skrzynce balkonowej.

Wyjątkowa wczesność odmian z serii Delta® Pro sprawia, że spośród wielkokwiatowych bratków dostępnych na rynku są one „najszybsze” do wyprodukowania w uprawie wiosennej (a także jesiennej).

Bratki Delta® Pro

Syngenta Flowers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet