Odmiany ogórków brodawkowych (na małosolne) do uprawy w tunelach

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020

Dlaczego ogórki marki Seminis tak dobrze sprawdzają się w uprawie?

Marka Seminis od lat jest liderem na rynku nasion warzyw, dzięki bogatemu portfolio odmian wielu gatunków. Dzięki wieloletnim i licznym doświadczeniom, prowadzonym w całej Polsce dokładamy wszelkich starań aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów – w tym wypadku producentów ogórka. Niełatwo jest znaleźć odmianę, która sprosta oczekiwaniom wszystkich, jednak dzięki bliskiej współpracy z producentami i znajomości trendów rynkowych to zadanie jest nieco prostsze.

Ogórek SV0196CV

Owoce ogórka SV0196CV

Jakie zalety, oprócz plonu i niskiej pracochłonności uprawy, ma odmiana ogórka SV3506CV?

Jak wiadomo, od wielu sezonów niekwestionowaną popularnością w asortymencie odmian ogórków  brodawkowych cieszy się odmiana SV3506CV. Dzięki odporności na niskie natężenie światła stanowi idealny wybór do najwcześniejszych nasadzeń. Jest to odmiana o otwartym pokroju, samokończących się pędach bocznych, wymagająca niskich nakładów pracy i gwarantująca bardzo dobrej jakości, wyrównany i wysoki plon.

Owocowanie ogórka odmiany SC3506CV

Owocowanie ogórka odmiany SC3506CV

To właśnie ta odmiana jest uprawiana na większości powierzchni w gospodarstwie w okolicach Sandomierza. Uprawiana jest od początku jej pojawienia się na rynku. Gwarancja wysokiego plonu, niższe nakłady pracy i stabilność plonowania były kluczowymi czynnikami decydującymi o tym wyborze. Start sezonu przypada w opisywanej uprawie bardzo wcześnie, bo już w grudniu rusza produkcja rozsady, aby pod koniec stycznia rośliny mogły być umieszczone na matach w ogrzewanych tunelach. Rośliny prowadzone są metodą opuszczaną, która jest bardziej wymagająca i pracochłonna, jednak w tym wypadku jest sprawdzona i znacznie ułatwia późniejszą pracę wokół roślin. Właśnie dzięki ograniczonej pracy wokół SV3506CV o samokończących się pędach bocznych, dużo łatwiej podjąć decyzję o prowadzeniu roślin właśnie tym sposobem.

Nowa, ciekawa odmiana ogórka marki Seminis wkracza do tuneli.

Przez ostatnich kilka lat w omawianym gospodarstwie, jak również w wielu innych rejonach Polski testowana była odmiana SV0196CV – która od tego sezonu wzmocni ogórkową drużynę Seminis. Jest sprawdzona i niezawodna w każdych warunkach. Jest to odmiana o bardzo dużym wigorze, doskonale radząca sobie z deficytem światła. Silny, początkowo wegetatywny wzrost doskonale sprawdził się w tym sezonie, przy bardzo niskim natężeniu światła wiosną. Dzięki mocnej, ulistnionej roślinie, zdolności asymilacyjne były zwiększone i pozwalały utrzymać każdą plantację w bardzo dobrej kondycji. Krótkie międzywęźla, brak tendencji do zrzucania zawiązków zapewniają wyrównany i wysoki plon. Jest to odmiana uniwersalna, adaptująca się do każdych warunków uprawy.

Jak odmiana SV0196CV sprawdziła się w tegorocznej produkcji?

U opisanego producenta, odmiana sprawdziła się w uprawie z bardzo wczesnego sadzenia, owocuje nieprzerwanie od 20 lutego, zachowując jakość i parametry owoców. Ogórek SV0196CV doskonale sprawdzi się w najwcześniejszych nasadzeniach. Sprawdza się również przy późniejszych produkcjach, w tunelach nieogrzewanych. Dzięki silnemu systemowi korzeniowemu, zbalansowanemu wzrostowi jest to również idealny wybór do upraw mniej zaawansowanych technologicznie, prowadzonych bezpośrednio w glebie. Przy prowadzeniu roślin na pęd główny mamy gwarancję powtarzalnego, wysokiej jakości plonu, spełniającego oczekiwania zarówno odbiorców na rynku warzyw świeżych oraz sieci handlowych. Owoce nie przerastają na grubość ani długość, zachowują odpowiednie proporcje przez cały okres zbiorów. Zachęcamy do śledzenia postępów z późniejszych cykli produkcyjnych. Jesienią wrócimy do Was z całorocznym podsumowaniem sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet