Nawóz Ultrasol® K Plus (KNO3) skuteczniejszy od innych

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Dlaczego saletra potasowa Ultrasol® K Plus jest zalecanym źródłem potrzebnych do wzrostu roślin K i N?

Rolnicy odgrywają istotną rolę w zapewnianiu zdrowej żywności milionom ludzi na całym świecie. Aby osiągnąć ten cel, potrzebne są rośliny, które są zdrowe i bardziej odporne na choroby oraz ekstremalne zjawiska pogodowe. Wybór odpowiedniego nawozu i jego prawidłowe stosowanie to najlepszy punkt wyjścia do osiągnięcia optymalnych rezultatów, z których wszyscy skorzystamy. Dzięki sprawdzonym badaniom w uprawach na całym świecie wykazano, że Ultrasol® K Plus (azotan potasu) może być właściwym wyborem.

Będąc światowym liderem w produkcji i komercjalizacji azotanu potasu z zasobów naturalnych, firma SQM oferuje swoim klientom doskonałe narzędzie w produkcji rolnej, zapewniając środki do uprawy silniejszych roślin poprzez ich zrównoważone odżywianie, a przez to do produkcji wyższych plonów.

Liczne badania naukowe dowiodły, że Ultrasol® K Plus (KNO3) jest skuteczniejszy od innych nawozów. Dzięki swojej wysokiej jakości, rozpuszczalności i właściwościom technicznym jest tym samym najlepszym wyborem dla zrównoważonych programów nawożenia w produkcji szklarniowej.

Najważniejsze korzyści wynikające z jego stosowania to:

Azot azotanowy jest zalecanym źródłem azotu, ponieważ jest on:

 • Nielotny

W przeciwieństwie do formy amonowej, azotan jest formą nielotną i nie wymaga łączenia z glebą przy nawożeniu pogłównym lub rzędowym.

 • Łatwo dostępny

Bezpośrednio pobierany przez rośliny, najwyższa wydajność.

 • Wspiera pobieranie cennych kationów

Podczas gdy forma amonowa konkuruje o wchłanianie z K, Ca i Mg.

 •  Jest szybko pobierany przez rośliny

Azot w formie mocznika i amonowej musi najpierw przejść przemiany chemiczne w glebie, zanim stanie się dostępny dla roślin.

 • Nie zakwasza gleby

Aby forma amonowa stała się dostępna dla roślin, musi najpierw przejść przez nitryfikację, a proces ten zwiększa kwasowość gleby.

 •  Ogranicza pobieranie chlorków

Forma amonowa może prowadzić do zwiększonego pobierania chlorków.

 • Przetwarzanie azotanu w aminokwasy następuje w liściach

Forma amonowa musi zostać poddana przetwarzaniu w organiczne związki azotu w korzeniach, co prowadzi do kradzieży węglowodanów z procesów, które promują wzrost roślin i rozwój owoców.

Potas wspomaga fotosyntezę, transport cukrów do owoców oraz odgrywa istotną rolę w produkcji i gromadzeniu tłuszczów:

 • Wspiera produkcję białek

Szybsza przemiana nieorganicznego azotu w białka.

 • Wspiera fotosyntezę

Zwiększona asymilacja CO2, skutkująca zwiększoną produkcją cukru.

 • Intensyfikuje transport i przechowywanie węglowodanów

Więcej energii przepływa z liści do owoców, co zapewnia lepsze plony.

 • Poprawia wydajność nawozów azotowych

Wyższa efektywność wykorzystania azotu prowadzi do zwiększenia plonów i przeciwdziała niepożądanym  stratom azotu do środowiska.

 • Poprawia wydajność wykorzystania wody

Reguluje otwieranie i zamykanie się aparatów szparkowych w wyniku czego potrzeba mniej wody na produkcję kilograma biomasy roślinnej.

 • Wspomaga syntezę likopenu

Synteza likopenu nadaje owocom intensywnie czerwony kolor.

Ultrasol® K Plus to łatwo dostępny azot azotanowy i potas

Najbardziej wydajny, bezpośrednio  pobierany  przez roślinę

Azotan potasu Ultrasol® K Plus to idealne źródło potasu umożliwiające uzyskanie wyjątkowych zbiorów dzięki dodatkowej podaży bezpośrednio dostępnego azotu w postaci azotanu.

Ultrasol® K Plus to swobodnie wysypujący się, drobny, krystaliczny proszek azotanu potasu, który szybko rozpuszcza się w wodzie. W zasadzie nie zawiera chloru i można go mieszać ze wszystkimi rozpuszczalnymi w wodzie źródłami składników odżywczych.

Sprawia to, że Ultrasol® K Plus jest jedynym w swoim rodzaju, najbardziej uniwersalnym i najbardziej wydajnym źródłem potasu rozpuszczalnym w wodzie.

Zalety Ultrasol® K Plus:

 • Ultrasol® K Plus pokrywa zapotrzebowanie uprawy na potas bez dostarczania nadmiaru siarczanu lub chloru. Jest najbardziej odpowiednim źródłem potasu w warunkach zasadowych i słonych.
 • Ultrasol® K Plus zawiera azot w formie saletrzanej, będącej najbardziej wydajnym źródłem azotu służącym wzrostowi roślin. Azotan jest nielotny i zwiększa pobieranie potasu (K+) wraz z niezbędnymi kationami, takimi jak wapń (Ca++) i magnez (Mg++). Stosowanie azotanu potasu jest niezbędne, aby zwiększyć stosunek azotu azotanowego (NO3) do formy amonowej  (NH4+), co ma pozytywny wpływ na roślinę we wszystkich stadiach wzrostu.
 • Dzięki wysokiemu stosunkowi K/N Ultrasol® K Plus stanowi optymalne źródło zbilansowanego żywienia potasem i azotem w tracie generatywnych faz produkcji roślinnej.
 • Ultrasol® K Plus może być mieszany ze wszystkimi nawozami rozpuszczalnymi w wodzie i szybko się w niej rozpuszcza.

Aby uzyskać więcej informacji technicznych i handlowych na temat Ultrasol® K Plus w Twoim regionie skontaktuj się z Mariusz.Hoszowski@sqm.com lub spn-emea@sqm.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet