Huwa San - skuteczne zwalczanie wirusa CGMMV w uprawie szklarniowej

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Huwa-San – produkt do zadań specjalnych. Walka z CGMMV.

Firma Roam Technology działa na całym świecie, jest również bardzo aktywna w branży ogrodniczej w krajach byłego Związku Radzieckiego WNP (Wspólnota Niepodległych Państw). Jednym z jej zadowolonych klientów w tym regionie jest jeden z największych szklarniowych producentów ogórków w centralnej Rosji, z całoroczną uprawą rodzimych ekologicznie czystych warzyw, spełniających najwyższe standardy jakości.

Czytaj dalej...
Uprawa ogórków w szkllrni

Uprawa ogórków w szklarni

Wirus zielonej mozaiki ogórka w rosyjskim kompleksie szklarniowym

Na początku tego roku rosyjski producent warzyw szklarniowych spotkał się z ogromnymi problemami w uprawie ogórków – rośliny zostały porażone przez wirus zielonej mozaiki ogórka (cucumber green mottle mosaic virus – CGMMV). Sprawy potoczyły się tak źle, że około 80% ich upraw ogórka zostało zainfekowanych.

Kierownik upraw wyjaśnia:
– Co roku, pracując w dużej firmie zajmującej się uprawą warzyw w szklarniach, my – i większość producentów na całym świecie – mieliśmy do czynienia z CGMMV. Jest to plaga wszystkich profesjonalnych upraw ogórka szklarniowego i wcale nie jest łatwa do pokonania. Istnieje wiele możliwych podejść, rozwiązań i systemów, aby spróbować sobie z tym poradzić. Wypróbowaliśmy prawie każdą opcję dostępną na rynku. Wyniki były bardzo zróżnicowane – niektóre rozwiązania działały trochę lepiej niż inne, ale większość wiązała się tylko ze stratą pieniędzy, czasu i plonów, ze stratami sięgającymi setek milionów rubli. Na koniec spróbowałem użyć w zainfekowanej uprawie środka dezynfekującego Huwa-San z firmy Roam Technology, w różnych stężeniach. Ku mojemu zaskoczeniu rośliny nie uschły następnego dnia, a co bardziej zaskakujące, liście rosnące na szczycie nie wykazywały żadnych plam, które są wyraźnym objawem porażenia przez CGMMV.

Ustalenie optymalnej strategii stosowania preparatu Huwa-San

Każdy zabieg preparatem Huwa-San prowadził do odrastania czystych liści, charakterystycznych dla zdrowych roślin, bez plam. Po pewnym czasie jednak – kiedy rośliny wytworzyły 3-4 międzywęźla od czasu zastosowania preparatu Huwa-San – problemy zaczęły się od nowa. Dlatego kierownik upraw zaczął komunikować się z lokalnym przedstawicielem firmy Roam Technology, Evgeniyem Serdegą. Evgeniy poinformował go, że Huwa-San jest używany głównie do dezynfekcji wody w wielu krajach na całym świecie, w tym w szklarniach. Niezwłocznie pobrano niezbędne próbki wody z gospodarstwa i przeanalizowano je w niezależnym laboratorium.

Na podstawie uzyskanych wyników analiz opracowano szczegółowy plan działania, w którym w ukierunkowany sposób zostały wykorzystane różne zastosowania produktu dezynfekcyjnego Huwa-San. Firma Roam Technology dostarczyła szczegółowe wytyczne, dzięki którym klient zawsze prawidłowo używał Huwa-San, wykorzystując pełen potencjał produktu w zakresie rozwiązywania problemów z infekcją wirusową.
Jakie uzyskano rezultaty? Stopień porażenia plantacji ogórka został zmniejszony o ponad 85%, co stanowi ogromną różnicę zarówno w jakości, jak i wydajności produkcji ogórków.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, skontaktuj się z Roam Technology pod adresem: wojciech.junczyk@roamtechnology.com lub export@roamtechnology.com.

Ogórki w uprawie szklarniowej

Ogórki w uprawie szklarniowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Papryka Dragoney

Uprawa papryki – jakie odmiany zapewnią dobre dochody?

Najlepszymi sposobami na zwiększenie dochodowości gospodarstwa produkującego paprykę jest uprawa odmian o owocach wysokiej jakości, a także wydłużenie okresu zbiorów. Jest to możliwe pod warunkiem wyboru odpowiednich odmian, które będą zawiązywały i plonowały regularnie, a [...]

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet