Pomidor malinowy Kawaguchi RZ w uprawie doswietlanej

PODosłonami.pl

De Ruiter_TATEMARU MUCHO

Kawaguchi RZ – słodki smak „maliny” również w uprawach doświetlanych

Po udanych próbach w ubiegłych latach również w tym sezonie uprawy doświetlanej pomidor malinowy Kawaguchi RZ F1 z sukcesem radzi sobie w tego typu warunkach. Roślina jest mocna i zbalansowana o otwartym pokroju. Wszystkie grona są zawiązane a owoce wyrównane, wypełnione i dobrze wybarwione, o doskonałym smaku. Szypułka jest duża i zielona. Warto zaznaczyć że owoce na pierwszy 2 gronach są karbowane i spłaszczone – jest to cecha odmianowa.

Czytaj dalej...

Pomidor malinowy Kawaguchi RZ F1 wyróżnia się wyższym plonem ogólnym i większą średnią masą owoców w porównaniu do odmiany standardowej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego w naszej demonstracyjnej szklarni doświadczalnej  w Holandii. Film zawiera wiele informacji dotyczących uprawy oraz plonowania odmiany w uprawie doświetlanej.

Pomidory w centrum doświadczalnym w Holandii zostały wysiane 22 sierpnia 2020 r. Rozsadę pomidora malinowego Kawaguchi RZ  posadzono 10 października. Były to rośliny szczepione i uszczykiwane – dwupędowe. Uprawę rozpoczęto w zagęszczeniu 2,5 pędu na metr kwadratowy, później zwiększano je dwukrotnie – ostateczne wyniosło 3,3, pędu/m2. Uprawa była doświetlana przy użyciu wysokoprężnych lamp sodowych, wartość promieniowania wynosiła 146 µmol/m2 w ciągu sekundy. Rośliny rozwijały się bardzo dobrze i dobrze zawiązywały owoce w gronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet