Nawozy SQM do upraw hydroponicznych - koncepcja HYDROPONICA

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Koncepcja Hydroponica firmy SQM – połączenie łatwości stosowania i wiedzy na temat upraw

Firma SQM została założona w 1968 roku w Chile. Obecnie ma globalny zasięg i wypracowała sobie silną pozycję na światowych rynkach w różnych dziedzinach przemysłu, głównie dzięki rozwiązaniom w zakresie specjalistycznych metod nawożenia roślin na bazie azotanu potasu. Firma oferuje m.in. wysokiej jakości nawozy do upraw hydroponicznych.

Ogrodnictwo to nasza pasja, kierujemy całą swoją uwagę na opracowywanie  nawozów o optymalnej jakości, które pomagają uzyskiwać zdrowsze i obfitsze zbiory. Wykorzystując posiadaną wiedzę, pragniemy przyczyniać się do rozwoju metod wydajnej i zrównoważonej produkcji rolnej przez odpowiednie nawożenie roślin – oferujemy m.in. wysokiej jakości nawozy do upraw hydroponicznych.

W swojej fabryce w północnym Chile firma SQM przetwarza dwa cenne surowce naturalne, jakimi są złoża saletry i solanki. Surowce te wchodzą w skład szerokiej gamy produktów firmy SQM, stanowiąc rdzeń zintegrowanego i elastycznego procesu produkcji. Dzięki temu SQM może jednocześnie pozyskiwać różne, a przy tym uzupełniające się produkty naturalne, między innymi azotan potasu, wytwarzany metodą zapewniającą najmniejszy w branży ślad węglowy, a także inne  nawozy do różnorakich zastosowań, bez których uzyskanie obfitych i zdrowych plonów byłoby trudniejsze.

Będąc światowym liderem w produkcji i komercjalizacji azotanu potasu z zasobów naturalnych, firma SQM oferuje swoim klientom doskonałe narzędzie w produkcji rolnej, zapewniając środki do uzyskania silniejszych i zdrowszych upraw oraz wyższych plonów poprzez zrównoważone odżywianie roślin.

Liczne badania naukowe dowiodły, że azotan potasu (KNO3) jest skuteczniejszy od innych nawozów. Dzięki swojej wysokiej jakości, rozpuszczalności i właściwościom technicznym jest tym samym najlepszym wyborem dla zrównoważonych programów nawożenia w produkcji szklarniowej i hydroponicznej.

Sterowane podawanie nawozów rozpuszczalnych w otwartych uprawach hydroponicznych (z odpływem pożywki)

Koncepcja Hydroponica to najnowsze osiągnięcie SQM. Łączy ono łatwość użycia z najnowszą wiedzą na temat uprawy roślin z zastosowaniem gamy rozpuszczalnych w wodzie nawozów NPK na bazie azotanu potasu, przeznaczonych do upraw hydroponicznych z otwartym odpływem pożywki. W swojej wszechstronności koncepcja Hydroponica jest kluczowym elementem zaawansowanych technologicznie otwartych systemów hydroponicznych, ponieważ może być stosowana w różnych uprawach i na różnych podłożach, gwarantując wysokie plony i dochody. Koncepcja Hydroponica ułatwia przygotowanie pożywek do fertygacji i jest dobrym, wygodnym rozwiązaniem dla innowacyjnych ogrodników, którzy chcą uzyskać jak największe plony bez dodatkowych kosztów.

Dwa główne filary koncepcji Hydroponica to rozpuszczalne w wodzie nawozy NPK dostosowane do poszczególnych upraw (Ultrasol® Crop Hydroponica) oraz narzędzie w postaci aplikacji Hydroponica CalQ do przygotowywania zaleceń nawozowych dla poszczególnych upraw. Koncepcja ta obejmuje dostarczanie roślinom wszystkich makroskładników (N, P, K, S, Ca i Mg) oraz mikroskładników (B, Cu, Fe, Mn, Mo i Zn) potrzebnych do optymalnego wzrostu i plonowania roślin.

Ultrasol® Crop Hydroponica – nawozy optymalne i łatwe w użyciu

Minęły czasy, kiedy należało mieszać nawet 15 prostych składników, co było zajęciem czasochłonnym i obarczonym błędami. Mając do dyspozycji tylko dwa lub trzy nawozy Ultrasol® ogrodnik może skupić się całkowicie na doglądaniu uprawy. Podstawę koncepcji Hydroponica stanowią rozpuszczalne w wodzie nawozy NPK dostosowane do poszczególnych upraw. Nawozy Ultrasol® Crop Hydroponica są przeznaczone do fertygacji pomidorów, papryki, bakłażanów, ogórków, melonów, sałaty, truskawek lub roślin ozdobnych rosnących na podłożach inertnych – takich jak wełna skalna, substrat kokosowy, podłoże piaskowe itp. – w systemach otwartego odpływu pożywki. Nawóz Ultrasol® Crop Hydroponica – uzupełniony nawozami Ultrasol® Calcium, Ultrasol® Magsul lub Ultrasol® Magnit – przez cały sezon dostarcza uprawom wszystkich wymaganych marko- i mikroskładników, zapewniając optymalny wzrost i rozwój roślin.

Maksymalna precyzja z Hydroponica CalQ

Aplikacja Hydroponica CalQ ułatwia obliczanie i przygotowanie precyzyjnego składu pożywki  zgodnego z zaleceniami (zbiornik A i B) i jest przeznaczona do podstawowych upraw warzywniczych i kwiatów. Zalecenia dotyczące składników odżywczych wygenerowane przez oprogramowanie uwzględniają etap uprawy, podłoże, jakość wody, wymagane przewodnictwo elektryczne i wielkość zbiornika, przez co są dostosowane do konkretnej uprawy. Koncepcja Hydroponica opiera się na najnowszych ustaleniach dotyczących nawożenia roślin zebranych w naszym podręczniku „Nutrient Solutions for Greenhouse Crops” dostępnym nieodpłatnie na stronie sqmnutrition.com.

SQM gwarantuje używanie oprogramowania przez certyfikowanych użytkowników i aktywnie wspiera program szkoleń i certyfikacji wielu lokalnych doradców i dystrybutorów.

Ekonomiczne rozwiązanie ograniczające do minimum straty w plonach i utratę dochodu

Koncepcja Hydroponica to sprawdzony i ekonomiczny system zapewniający właściwe odżywianie roślin na różnych etapach rozwoju w zaawansowanych technologicznie szklarniach. Może on być wygodnie stosowany przez personel nieposiadający wykształcenia technicznego, bez ryzyka popełnienia błędów w dozowaniu. Ogrodnicy, którzy dążą do minimalizacji ryzyka strat w plonach, jakie mogłyby powstać w wyniku niedostatecznego nawożenia wartościowych upraw, otrzymują w tej koncepcji kompleksowe rozwiązanie dotyczące fertygacji dostosowanej do konkretnej uprawy.

Kompletna gama produktów Ultrasol® Crop Hydroponica

SQM oferuje pełną gamę nawozów NPK rozpuszczalnych w wodzie do stosowania w otwartych systemach hydroponicznych, ze swobodnym odpływem pożywki, do podstawowych gatunków warzyw i roślin ozdobnych. Każdy nawóz Ultrasol® Crop Hydroponica dla optymalnej łatwości użycia i precyzji dawkowania zawiera mikro- i makroskładniki w jednym preparacie.

Więcej informacji technicznych lub handlowych na temat gamy produktów Ultrasol Crop Hydroponica firmy SQM można uzyskać pod adresem Mariusz.Hoszowski@sqm.com lub spn-emea@sqm.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet