Moduł e-Gro w nowej wersji pozwala na większą kontrolę uprawy i prognozowanie plonów

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Moduł e-Gro – zoptymalizowane planowanie uprawy, lepsze prognozy i raporty

Nowy sezon uprawowy firma Grodan rozpoczęła od wprowadzenia nowej wersji oprogramowania e-Gro. W wyniku rozmów z najlepszymi producentami na całym świecie i w efekcie ciągłych testów skupiono się na optymalizacjach w module produkcji i module raportów. Ulepszenia pomogą ogrodnikom uzyskać lepszy wgląd w ukierunkowaną strategię uprawy.

Czytaj dalej...

Nowe usprawnienia w module produkcji w celu lepszego planowania zbiorów

Moduł Produkcji jest jednym z głównych modułów programu. Pobiera on historyczne informacje o uprawie z wielu innych modułów i sporządza prognozy plonów na najbliższe 4 tygodnie. Wielu użytkowników analizuje moduł produkcji, aby ocenić swoją strategię zbiorów i w razie potrzeby dokonać stosownych korekt. Aby lepiej przygotować się do kolejnego sezonu uprawy, zamierzamy wprowadzić nowe opcje:

 • Ulepszona analiza wydajności na podstawie zarejestrowanych informacji o produkcji
 • Obraz analizy porównawczej dla plonów w bieżącym sezonie
 • Lepsza analiza jakości dzięki nowemu wskaźnikowi efektywności „wielkość owoców”.
 • Zoptymalizowany widok dla ogólnego przeglądu sezonu.

Co zyskujesz?

Dzięki nowym formom prezentacji i opcjom rejestracji zbiorów możesz lepiej przeanalizować, czy jesteś na dobrej drodze do realizacji wybranej strategii produkcji. Oto, jak możesz to zrobić:

 • Przykładowo e-Gro będzie w stanie szybko ustalić, czy istnieje duża różnica między tym, co planujesz zebrać, a tym, co przewidują prognozy plonów. Im mniejsza różnica, tym oczywiście lepiej. Wskaźnik „wielkość owoców” da Ci również więcej informacji na temat jakości zbiorów, co jest ważne w kontekście umów handlowych, które dotyczą również jakości dostarczanych owoców.
 • Wielkość owoców daje więcej informacji na temat zrównoważenia roślin. Jeśli wielkość owoców jest mała, jest to istotna wskazówka dotycząca tej cechy.
 • Ponadto wprowadzamy ciągłe ulepszenia modułu prognozowania plonów w oparciu o możliwości sztucznej inteligencji, co pomoże również lepiej zrozumieć Twoją strategię zbiorów. Dzięki nowym zmianom e-Gro będzie można lepiej analizować terminy zbiorów i to, co jest rzeczywiście zbierane. Takie informacje są kluczowe dla tworzenia optymalnych prognoz.
 • Oprócz tego, za pomocą funkcji ogólnego przeglądu sezonu, możesz analizować planowane, rzeczywiste i prognozowane zbiory w oparciu o cały sezon. Ponieważ wymaga to szczegółowej analizy Twoich cykli zbiorów, zdecydowaliśmy się zaoferować tę opcję tylko do analiz liczbowych i w zestawieniach tabelarycznych, z uwagi na jakość użytkową urządzenia.
 • Wprowadzone zmiany pozwalają na lepszą prezentację modułu produkcyjnego na smartfonie.

Ulepszone opcje prezentacji w module raportów dla lepszej analizy strategii upraw

Stworzenie raportu wymaga zazwyczaj wielu godzin, korzystania z wielu narzędzi programowych i zbierania danych z różnych źródeł. Całkowicie nowy Moduł Raportów umożliwia teraz rejestrowanie, zapisywanie i prezentowanie wszystkich kluczowych informacji i danych w jednym kompleksowym przeglądzie tygodniowym, powiązanym z określonym typem uprawy. Nie musisz już używać Excela, ani innych narzędzi – teraz wszystko jest w jednym miejscu! Dzięki naszym nowym, ulepszonym opcjom prezentacji możesz lepiej analizować kluczowe informacje dotyczące uprawy, związane z konkretną produkcją. Możesz również wyeksportować informacje do pliku PDF i je wydrukować. W Module Raportów dodaliśmy następujące elementy:

 • Możliwość wydruku raportu, dostępna poprzez menu z kropkami w module raportów oraz w trybie porównywania raportów z ikoną (drukarka, tylko dla komputerów stacjonarnych).
 • Nie ma potrzeby przewijania całej strony raporty i głównych parametrów – jeśli to konieczne, za pomocą nowej ikony typu „>-” możesz teraz wybrać szczegóły parametru.

Co dalej?

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wiedzy o tym, jak wykorzystać te informacje w celu tworzenia lepszych strategii upraw. Kolejna wersja planowana jest na drugi kwartał 2022 roku i będzie nastawiona na optymalizację uprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Papryka Dragoney

Uprawa papryki – jakie odmiany zapewnią dobre dochody?

Najlepszymi sposobami na zwiększenie dochodowości gospodarstwa produkującego paprykę jest uprawa odmian o owocach wysokiej jakości, a także wydłużenie okresu zbiorów. Jest to możliwe pod warunkiem wyboru odpowiednich odmian, które będą zawiązywały i plonowały regularnie, a [...]

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet