Pomidor malinowy Yarimaru w gospodarstwie pana Grzegorza Oszusta

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Pomidor malinowy Yarimaru w szklarniach w Niezdowie

Państwo Beata i Grzegorz Oszustowie z Niezdowa zajmują się uprawą pomidorów szklarniowych już od ponad 20 lat. Prowadzą uprawę w obiektach o wysokościach od 4 do 5 m, na powierzchni ponad dwóch hektarów. W tym sezonie uprawiają m.in. odmianę Yarimaru.

Od pomidorów czerwonych do malinowych

Ogrodnicy z Niezdowa w przeszłości uprawiali wiele odmian pomidorów czerwonych wielkoowocowych oraz malinowych – m.in. znaną dobrze odmianę Tomimaru Muchoo. Podstawę produkcji zawsze stanowią odmiany o dużych i smacznych owocach – bo na takie pomidory jest największe zapotrzebowanie na lokalnych rynkach na południowym wschodzie Polski. Trafiają one m.in. do Lublina, Puław i Rzeszowa.

W tym roku w szklarniach w Niezdowie rośnie m.in. kilka wartych uwagi odmian marki De Ruiter, takich jak pomidor o czerwonych, bardzo smacznych owocach i inspirującej nazwie Inspired, wielkoowocowy żółty pomidor Be Orange oraz malinowa nowość – Yarimaru, która rośnie tu na powierzchni 1 ha. Więcej na temat pomidora Yarimaru dowiemy się od specjalisty z tej firmy – Grzegorza Fica.

Charakterystyka pomidora malinowego Yarimaru

Jak informuje Grzegorz Fic z firmy De Ruiter w ubiegłym roku wprowadzili oni na rynek nową odmianę pomidora malinowego Yarimaru. Odmiana ta była w próbach w wielu gospodarstwach na terenie całego kraju, również w gospodarstwie Pana Grzegorza.

– Yarimaru to mocne rośliny o silnym wigorze, ale generatywne. Odmiana została doceniona przez wielu ogrodników za dobry smak, wyrównane owoce przez cały sezon, piękny malinowy kolor oraz ładną szypułkę. Sprawdziła się na tyle dobrze, że Pan Grzegorz zdecydował się ją posadzić w swoich gospodarstwie. Yarimaru rośnie tu w tym 4m obiekcie (dowiem się jaka szklarnia). Rośliny zostały zaszczepione na najmocniejszej podkładce na rynku DR0141TX. Rozsada również została wyprodukowana w tym gospodarstwie – informuje Grzegorz Fic.

1 komentarz do “Pomidor malinowy Yarimaru w szklarniach w Niezdowie

  1. Piotr
    / Odpowiedź

    Bardzo ładna uprawa gratukuję 🙂👍🍅🍅🍅

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet