PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Wiem na czym szczepię! Oferta De Ruiter® – podkładki pomidora na każdą miarę.

Marka De Ruiter® od lat oferuje odmiany pomidorów do profesjonalnych upraw szklarniowych. Ważną grupą odmian są podkładki pomidora, coraz szerzej wykorzystywane w profesjonalnych uprawach.

Podkładka Equifort, szczepienie pomidora

Podkładka Equifort

Dlaczego szczepi się pomidory?

Wprowadzenie silnie rosnących podkładek do upraw szklarniowych wynikało z potrzeby uzyskania większego wigoru roślin po to, by lepiej mogły radzić sobie z porażeniem upraw przez wirusa mozaiki pepino. Ponadto okazało się, że niektóre odmiany dobrze reagują na zwiększony wigor, jaki rośliny uzyskują przy silnie rosnącym systemie korzeniowym podkładki. Odmiany są różne, szklarnie również…. Ogrodnicy też mają różne podejście do uprawy – lubią pracować z roślinami o silniejszym lub słabszym wigorze. Wybór podkładki to wypadkowa tych trzech aspektów.

Dlaczego mocne podkładki?

W tradycyjnych uprawach pomidorów w cyklu przedłużonym i w uprawach doświetlanych należy sięgać po podkładki o silnym, bądź bardzo silnym wigorze, tak aby rośliny miały możliwość dobrego wzrostu i wytwarzania owoców przez tak długi okres produkcji.

De Ruiter® odpowiada na tę potrzebę kompletną ofertą podkładek pomidora o silnym wzroście.

  1. MAXIFORT – STANDARD NA RYNKU! Podkładka doskonale znana i najczęściej stosowana w uprawach szklarniowych w Europie. Podkładka ta daje roślinie silny system korzeniowy, który się dobrze regeneruje i pozwala na stabilne prowadzenie uprawy przez cały okres produkcji. Dzięki bogatemu systemowi korzeniowemu rośliny mogą lepiej przejść okres letnich upałów i rosnąć w dobrej kondycji do końca produkcji. W praktyce MAXIFORT może być używany dla większości odmian pomidorów i do różnych typów szklarni.
  2. DR0141TX – TURBO PODKŁADKA! Propozycja o bardzo silnym wigorze, „do zadań specjalnych”. Można ją stosować w szklarniach, w których udaje się wykorzystać potencjał jaki daje wigor tej podkładki. Wymaga generatywnego prowadzenia, zwłaszcza na początku uprawy. Przy umiejętnym prowadzeniu uprawy na DR0141TX można uzyskać wyższy plon i lepszą jakość owoców (również mniej objawów suchej zgnilizny wierzchołków owoców). Obejrzyj FILM o podkładce DR0141TX.
  3. EQUIFORTGENERATYWNA SIŁA! To nasza nowa odmiana podkładki. Również charakteryzuje się silnym wigorem. Jej zaletą jest to, że ułatwia roślinom plonowanie – jej wigor kierowany jest w generatywność (produkcję owoców), a nie w rozbudowywanie części zielonych rośliny. Na początku produkcji wymaga również sterowania generatywnego, tak jak podkładki o silnym wigorze. Obejrzyj FILM o podkładce Equifort. Obecnie prowadzimy badania nad zastosowaniem podkładki Equifort w uprawie odmian malinowych.

Wiem na czym szczepię!!! – sam wybierz podkładkę stworzoną na Twoją miarę 😊!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: https://www.deruiterseeds.com/ oraz do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi.

Podkładki De Ruitera - Equifort

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet