Pojawiło się wiele ulepszeń w modułach platformy e-gro wdrożonej przez firmę Grodan.

PODosłonami.pl

Zaktualizowana wersja e-Gro – nowy moduł „Raporty” i dużo więcej

Co kwartał jako Grodan wprowadzamy nowe funkcje do naszej platformy e-Gro. Opierając się na prośbach naszych użytkowników, z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie zupełnie nowego modułu „Raporty” oraz innych, nowych funkcji. Naszym celem jest pomaganie ogrodnikom na całym świecie w optymalizacji strategii wzrostu uprawy w oparciu o rzetelne informacje. Informacje, które nie są łatwe do przeanalizowania. Jesteś ciekawy, co ostatnio wprowadziliśmy do e-Gro? Zobacz film zamieszczony poniżej i dowiedz się więcej.

Czytaj dalej...
GroSens to ważny element e-Gro, zapewniający precyzyjną kontrolę monitoring warunków środowiska korzeniowego.

GroSens to ważny element e-Gro, zapewniający precyzyjną kontrolę monitoring warunków środowiska korzeniowego.

Co nowego?

  • Ulepszenie 1. Uruchomienie modułu „Raportów” – zupełnie nowy moduł do generowania raportów z kluczowymi informacjami o wzroście.
  • Ulepszenie 2. Ustalanie celów na pulpicie nawigacyjnym – nowe sposoby dostosowywania.
  • Ulepszenie 3. Wyświetlanie najważniejszych informacji w module „Warunki” – nowe sposoby dostosowywania i nowe parametry klimatyczne.
  • Ulepszenie 4. Większe możliwości adaptacyjne „Prognozy Produkcji” – e-Gro przechwytuje informacje ze źródeł zewnętrznych i dodaje do platformy informacje dotyczące pogody (zewnętrzne prognozy pogody).

1) Ulepsz swoje cotygodniowe cele dotyczące uprawy w nowym module „Raporty”.

Przygotowanie raportu zwykle wymaga wielu godzin, wielu narzędzi programistycznych i zbierania danych z różnych źródeł. Zupełnie nowy moduł „Raportów” zbiera, zapisuje i pokazuje wszystkie kluczowe informacje i dane w jednym kompleksowym przeglądzie tygodniowym, powiązanym z konkretnym rodzajem uprawy. Excel czy inne narzędzia nie są już potrzebne; teraz wszystko jest w jednym miejscu! Krótkie podsumowanie tego nowego ulepszenia:

  • Informacje w module „Raportów” wykraczają daleko poza dane uprawy i pokazują szczegółowe informacje dotyczące uprawy, dane meteorologiczne, klimat wewnętrzny, informacje o strefie korzeniowej, informacje o rejestracji upraw, informacje o produkcji oraz dodane notatki i zdjęcia.
  • Można także dostosować raporty, dodając własne sekcje i parametry uprawy.
  • Oprócz tego można porównać wiele raportów w jednym przeglądzie, aby uzyskać dalsze analizy porównawcze wydajności różnych upraw lub szklarni.
  • Nowy moduł zawiera automatyczne obliczenia, takie jak wzrost upraw, prognozy plonów i wiele innych!

2) Sprawdź, czy podążasz właściwym torem, ustawiając własne zakresy na pulpicie.

W poprzedniej wersji e-Gro skupiliśmy się na przeprojektowaniu pulpitu, który zawierał zalecenia firmy Grodan dotyczące kierunku wzrostu upraw w oparciu o zastosowaną strategię nawadniania. Teraz idziemy o krok dalej z optymalizacją pulpitu nawigacyjnego, dzięki czemu możesz się przekonać, czy podążasz dobrym torem przy obecnej strategii poprzez możliwość ustawiania własnych zakresów.  Krótkie podsumowanie tego nowego ulepszenia:

  • Można ustawić własne zakresy docelowe odpowiadające Twojej sytuacji dla neutralnych, generatywnych i wegetatywnych wskaźników sterowania uprawą oraz nawadniania, strefy korzeniowej i klimatu na wykresach informacyjnych.
  • Dodatkowo, alerty na pulpicie pomogą szybko ustalić, czy zastosowana strategia jest właściwa.

3) Sprawdź informacje, które są dla Ciebie najważniejsze w module „Warunków”.

Kontynuując temat dostosowywania, pracowaliśmy również nad znacznie bardziej przyjaznymi dla użytkownika opcjami dostosowywania wykresów w module „Warunków”. Krótkie podsumowanie tego nowego ulepszenia:

  • Można skonfigurować lub dostosować dokładnie sposób wyświetlania informacji na poziomie użytkownika. Na przykład, jako kierownik szklarni, możesz chcieć widzieć inne informacje niż pozostałe osoby w organizacji.
  • Kolejną nowością jest opcja dodania większej liczby wykresów do jednego przeglądu oraz porównania i przeanalizowania informacji o klimacie i strefie korzeniowej związanych z różnymi uprawami.
  • Nowo dodane parametry klimatyczne.

4) Łatwiejsza w dostosowaniu „Prognoza Produkcji”.

W tej wersji rozszerzyliśmy nasz pakiet API Partner, dodając dane meteorologiczne (zewnętrzne prognozy pogody) do modelu Prognozy Produkcji. Jest to znaczne ulepszenie, ponieważ model jest oparty na sztucznej inteligencji, a algorytm prognozowania produkcji poprawia się z upływem czasu. Dzięki dodaniu tych nowych danych do algorytmu, „Prognoza Produkcji” łatwiej reaguje i dostosowuje się do przyszłości i zmian pogody. Ta dodatkowa funkcja to tylko jeden krok w kierunku dodania kolejnych do pakietu „API Partner”, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Co dalej?

Wszystkie te ulepszenia są przydatne, ale nie ma prawdziwych korzyści, jeśli nie wiesz, jak z nich korzystać. Nasi Doradcy oraz Manager ds. Sukcesu Klientów upewniają się, że nasi użytkownicy rozumieją jak korzystać z tych nowych funkcji. Dzięki e-Gro jesteśmy w stanie udzielać naszym klientom zdalnie lepszych porad dotyczących uprawy.

W tym miesiącu udostępniliśmy również nową funkcję oznaczania współpracowników lub doradców w e-Gro, a kolejna duża aktualizacja planowana jest na wrzesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdrowe pomidory dojrzewające na krzakach w uprawie gruntowej. Brak objawów chorób takich jak szara pleśń w pomidorach powodowana przez Botrytis cinerea. Regularna ochrona warzyw szklarniowych fungicydem Sketch 62,5 WG (substancje aktywne: cyprodynil i fludioksonil) zapewnia skuteczne zwalczanie szarej pleśni i innych chorób.

Zdrowotność warzyw i owoców pod osłonami – wyzwania i skuteczne rozwiązania

Produkcja ogrodnicza pod osłonami coraz częściej przyciąga uwagę profesjonalnych plantatorów. Dzięki takim rozwiązaniom można wydłużyć sezon wegetacyjny, chronić rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i uzyskiwać wysoki plon. Niestety, wysoka wilgotność, podwyższona temperatura i bliskie zagęszczenie [...]

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet