PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Lutowe targi Myplant & Garden przełożone na wrzesień z powodu koronawirusa!

W sobotę 22 lutego organizatorzy targów Myplant & Garden 2020, które miały się odbyć w dniach 26-28.02. w Mediolanie we Włoszech, poinformowali o przełożeniu wydarzenia na wrzesień. Odwołanie lutowej imprezy jest związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 (Corona Virus Disease 2019).

Myplant-and-Garden 2019_Ranunculus

fot. A. Cecot

Koronawirus na północy Włoch

Decyzja organizatorów targów Myplant & Garden jest uzasadniona skutkami rozprzestrzeniania się zarazka oraz postanowieniami władz państwowych i lokalnych w Italii.

Choroba będąca wynikiem infekcji wirusem COVID-19 dotarła z Chin już do 28 państw świata, a w Europie dotychczas najbardziej dała się we znaki właśnie we Włoszech – na północy kraju, w tym w regionie Lombardia, której stolicą jest Mediolan.

22 lutego, po nadzwyczajnym posiedzeniu włoski rząd wydał w trybie pilnym dekret dotyczący kroków zapobiegawczych, które mają zahamować rozprzestrzenianie się choroby, oraz zarządzania kryzysem sanitarnym. Zgodnie z tym aktem, obowiązuje zakaz wstępu do ognisk zachorowań i opuszczania ich (10 gmin w Lombardii, 1 gmina w Wenecji Euganejskiej). W miejscach tych zawieszono wszelką działalność zawodową, oświatową i sportową. Za złamanie zakazu wstępu do tych ognisk i ich opuszczania będą wymierzane kary finansowe. Czasowo zawieszono m.in. grupowe wyjazdy Włochów za granicę.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w północnych Włoszech również Konsulat Generalny RP w Mediolanie opublikował 23 lutego komunikat:

W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach na terenie północnych Włoch (głównie w regionie Lombardii, w prowincji Lodi oraz w Wenecji Euganejskiej) przypadkami zachorowań na koronawirusa (Covid-19),  włoskie władze podjęły szereg działań o charakterze prewencyjnym mających na celu skuteczną ochronę zdrowia publicznego oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. W dniu dzisiejszym (niedziela) zostały odwołane wszystkie imprezy sportowe w Lombardii oraz w Wenecji Euganejskiej. W Lombardii zawieszono do 2 marca zajęcia na 14 uczelniach wyższych. Zajęcia zostały również odwołane na uczelniach wyższych w regionie Wenecji Euganejskiej. Zapowiedziano także zamknięcie wszystkich szkół w Mediolanie pomiędzy 24 a 29 lutego br. WOBEC ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI SUGERUJEMY: unikanie w miarę możliwości przebywania w miejscach publicznych, a zwłaszcza unikanie większych skupisk ludzi (…). Polacy przebywający na terenie Włoch proszeni są także o zarejestrowanie się w systemie informacji dla podróżnych Odyseusz.

Myplant & Garden 2020 – perspektywy

Organizatorzy targów Myplant & Garden 2020 nie mieli więc wyboru. Jak informują:

Biorąc pod uwagę powagę nieprzewidzianej wcześniej sytuacji oraz fakt, że wiele firm-wystawców zrezygnowało z udziału w targach z obawy przed zarażeniem się wirusem COVID-19, a ponadto przewidywalny udział mniejszej liczby zwiedzających, komitet organizacyjny targów Myplant & Garden skontaktował się z przedstawicielami prefektury Mediolanu i Regionu Lombardia w celu zasięgnięcia opinii na temat środków, jakie należy podjąć w związku z obecną sytuacją nadzwyczajną.

(…) komitet organizacyjny – biorąc pod uwagę zdrowie wystawców, zwiedzających i ich rodzin – pragnie poinformować o przełożeniu targów na wrzesień 2020 r. Jak wszyscy dobrze rozumiecie, jest to bardzo trudna i skomplikowana decyzja, ale wynika ona z nieprzewidywalnych okoliczności wyjątkowych. Perspektywa września 2020 r. jest najlepszym rozwiązaniem (…). To wybór uwzględniający przede wszystkim nasze poczucie odpowiedzialności oraz potrzebę ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wystawców, zwiedzających i ich rodzin. (…) Będziemy dalej pracować w atmosferze wzajemnego zaufania, aby VI edycja targów Myplant & Garden mogła być tym, czym miała być w najbliższych dniach: wielkim sukcesem. (…)

1 komentarz do “Lutowe targi Myplant & Garden przełożone na wrzesień z powodu koronawirusa!

  1. Pingback: XII Wystawa Tulipanów w Wilanowie odwołana z powodu epidemii koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet