PODosłonami.pl

Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

XII Wystawa Tulipanów w Wilanowie odwołana

Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołana została XII Wystawa Tulipanów w Wilanowie, która miała się odbyć w dniach 14-15 marca 2020 r. Taki komunikat wystosowali dziś organizatorzy wydarzenia – Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych, wyrażając nadzieję, że przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się bez przeszkód.

Tulipan_Surrender

fot. A. Cecot

Wystawa Tulipanów w Wilanowie – wizytówka polskiej produkcji tych kwiatów

Wystawa Tulipanów w Wilanowie wpisała się już w kalendarz ważnych wydarzeń w ogrodniczej branży. Tym bardziej istotnych dla naszego sektora, że promujących kwiaty polskiej produkcji – z gospodarstw członków SPORC. Rokrocznie prezentowano ok. 100 odmian tulipana. Wystawie towarzyszył bogaty program atrakcji przeznaczonych dla szerokiej publiczności, w tym kiermasz kwiatowo-cebulowy, prelekcje i pokazy florystyczne, popularyzujące tulipany z krajowych upraw, a także inne ozdobne rośliny cebulowe.

Koronawirus

Rozszerzająca się epidemia koronawirusa, który powoduje chorobę określaną mianem COVID-19 (Corona Virus Disease 2019), została w Polsce stwierdzona po raz pierwszy 5 marca. Obecnie jest potwierdzonych 18 przypadków tej choroby. Oficjalne dzisiejsze komunikaty mówią, że w sumie w naszym kraju przebadano 1,6 tys. próbek – testów na ten wirus. W szpitalach przebywa 467 osób, a 1014 jest objętych kwarantanną. Służby sanitarne są w kontakcie z 7 tys. osób. Minister zdrowia ostrzegł, że musimy przygotować się, że w najbliższych dniach wzrost liczby zachorowań będzie bardzo szybki, tak jak to się działo w innych krajach, gdy przekroczyła ona 10 przypadków.

Wystawa Tulipanów w Wilanowie jest jedną z wielu imprez odwoływanych, zgodnie z przepisami, w kraju i zagranicą. W kwiaciarskiej branży jednym z pierwszych odwołanych wydarzeń były targi Myplant & Garden w Mediolanie.

Truskawki z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski wyróżniają się pięknym wyglądem i doskonałym smakiem

Truskawki w tunelach

Producenci z Gospodarstwa Rolnego Maruszewski z Lubelszczyzny uprawiają truskawki na powierzchni 4 ha. Ponad 1 ha stanowią uprawy wczesne, prowadzone w tunelach foliowych firmy Haygrove. Produkowane truskawki wyróżniają się wysoką, powtarzalną jakością oraz wyjątkowym smakiem. [...]

2 komentarze do XII Wystawa Tulipanów w Wilanowie odwołana

  1. Pingback: ODWOŁANO Tulip Trade Event 2020 – dni otwarte w Holandii

  2. Pingback: Wpływ koronawirusa SARS-CoV-2 na branżę ogrodniczą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet