Najnowsze trendy w uprawie ogórków pod osłonami, uprawa bezglebowa, ochrona

PODosłonami.pl

HortiWizja_najnowszy odcinek 29c
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Najnowsze trendy w uprawie ogórków. Jak osiągnąć sukces?

Dopiero co organizowaliśmy webinarium na temat uprawy pomidorów, a w przygotowaniu już jest następne. Tym razem sporą porcję praktycznej wiedzy na temat uprawy ogórków pod osłonami przygotowują dla Was specjaliści z firm Enza Zaden, Koppert Polska oraz Grow Concept. A na zakończenie zaprosimy Was na KONKURS Z NAGRODAMI! Podobnie jak w czasie poprzednich webinariów organizowanych pod szyldem Szkoły Pod Osłonami, dla tych ogrodników, którzy będą uważnie słuchać wykładów i jako pierwsi odpowiedzą na pytania przygotowane przez wykładowców czekają bardzo atrakcyjne nagrody, tym razem będą to środki produkcji.

Webinarium odbędzie się 27 maja, rozpocznie się o godz. 19:00, planowany czas webinarium to około 1,5 godziny.

Zarejestruj się już dziś!!!

Jakie tematy będą omawiane podczas webinarium?

Specjaliści skupią się na praktycznych aspektach uprawy, ochrony i nawadniania (fertygacji) ogórków uprawianych zarówno w szklarniach, jak i tunelach foliowych.

– Wskazówki dotyczące uprawy odmian ogórka typu midi firmy Enza Zaden – Mateusz Janas, Enza Zaden

 – Strategia ochrony biologicznej ogórka – zwalczanie wciornastków – Karolina Lik, Koppert Polska

– Ustalanie strategii nawadniania w uprawie ogórków na matach kokosowych – wpływ poszczególnych parametrów na plonowanie i jakość owoców – Piotr Słomiany, Grow Concept

Konkurs z nagrodami!

Na ten punkt programu warto czekać! Warto też uważnie słuchać prezentacji. Organizatorzy przygotowali nagrody, pozwalające przetestować we własnej szklarni lub tunelu rozwiązania omawiane podczas wykładów. A będą to:

– Od firmy Enza Zaden nasiona ogórka o wartości 1500 zł (odmiana typu midi lub pickling, do wyboru);

– Od firmy Koppert Polska – bon o wartości 1000 PLN do wykorzystania na zakup preparatu Spidex Vital;

– Od firmy Grow Concept – maty kokosowe na powierzchnię 1 typowego tunelu (około 120 szt.).

Wykładowcy:

Karolina Lik

Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego o specjalizacji wielkopowierzchniowa produkcja ogrodnicza. Od 15 lat związana jest z branżą uprawy pod osłonami. Przez 11 lat była współodpowiedzialna za prowadzenie na powierzchni 12 ha uprawy pomidorów szklarniowych w PGO w Ostrołęce (nawożenie, nawadnianie, klimat, ochrona biologiczna i chemiczna). Od prawie 4 lat pracuje w firmie Koppert Polska na stanowisku regionalnego menedżera w rejonie Polski północno-wschodniej. Jest specjalistką ds. ochrony biologicznej warzyw, owoców, ziół i roślin ozdobnych uprawianych pod osłonami. Aktywnie działa w terenie pomagając producentom w walce ze szkodnikami i chorobami roślin.

Prywatnie – „etatowa” mama dwójki cudownych dzieci, pasjonatka szydełkowania i ziołolecznictwa, miłośniczka polskich gór.

Karolina Lik, Koppert Polska

Karolina Lik – Koppert Polska

Mateusz Janas

Absolwent Wyższej szkoły Handlowej we Wrocławiu o specjalizacji handel i marketing. Od dziecka jest związany z branżą uprawy pomidorów i ogórków pod osłonami. Od prawie 5 lat pracuje w firmie Enza Zaden Polska na stanowisku regionalnego menadżera. Jest specjalistą ds. upraw pomidorów i ogórków pod osłonami. Pracuje w rejonie zachodniej Polski pomagając producentom warzyw w doborze odmian pomidorów i ogórków szklarniowych.

Prywatnie: amator podróżowania, zapalony myśliwy oraz przyszły tata.

Mateusz Janas - Enza Zaden

Mateusz Janas – Enza Zaden

 

Piotr Słomiany

Właściciel firmy Grow Concept. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Od wielu lat związany z branżą ogrodniczą, specjalizuje się w bezglebowej uprawie warzyw pod osłonami. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w m.in. w firmie Tanake NTS oferującej rozwiązania z zakresu nawadniania i techniki szklarniowej. Przez ponad 8 lat był przedstawicielem terenowym i doradcą w firmie De Ruiter Polska. Po założeniu firmy Grow Concept wdraża na polski rynek technologię uprawy w podłożu kokosowym oraz doradza w prowadzeniu upraw bezglebowych. W ostatnich latach zajmuje się controllingiem doradczym w uprawach szklarniowych w Grupie Mularski.

Prywatnie – miłośnik browarnictwa domowego i współzałożyciel browaru kraftowego The Garage Monks.

Piotr Słomiany - Grow Concept

Piotr Słomiany – Grow Concept

Aby zarejestrować się na webinarium należy wypełnić formularz rejestracyjny.  Następnie, na wskazany przez Państwa adres mailowy powinien przyjść mail z linkiem do webinarium (gdyby nie dotarł do Państwa taki mail proszę ewentualnie sprawdzić skrzyknę ze spamem oraz poinformować nas w razie problemów).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet