Nawozy wysokiej jakości ze złóż naturalnych z Chile - Ultrasol K Plus

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Łatwo dostępne azot i potas – najbardziej wydajne, bezpośrednio pobierane przez roślinę

Firma SQM została założona w 1968 roku w Chile. Obecnie ma globalny zasięg i wypracowała sobie silną pozycję na rynkach światowych w różnych dziedzinach przemysłu, głównie dzięki rozwiązaniom w zakresie specjalistycznych metod nawożenia roślin, na bazie azotanu potasu.

Ewaporacyjny zbiornik solanki w Chile

Ewaporacyjny zbiornik solanki w Chile

Jesteśmy pasjonatami agrotechniki, kierującymi całą swoją uwagę na opracowywanie nawozów o optymalnej jakości, które pomagają uzyskiwać zdrowsze i obfitsze zbiory. Wykorzystując posiadaną wiedzę, pragniemy przyczyniać się do rozwoju metod wydajnej i zrównoważonej produkcji rolnej przez odpowiednie nawożenie roślin.

Nawozy z surowców naturalnych

W swojej fabryce w północnym Chile firma SQM przetwarza dwa cenne surowce naturalne, jakimi są złoża saletry i solanki. Surowce te wchodzą w skład szerokiej gamy produktów firmy SQM, stanowiąc rdzeń zintegrowanego i elastycznego procesu produkcji. Dzięki temu SQM może jednocześnie pozyskiwać różne, a przy tym uzupełniające się produkty naturalne, między innymi azotan potasu, wytwarzany metodą zapewniającą najmniejszy w branży ślad węglowy, a także inne  nawozy do różnorakich zastosowań, bez których uzyskanie obfitych i zdrowych plonów byłoby trudniejsze.

Ultrasol K plus

Azotan potasu Ultrasol® K Plus to idealne źródło potasu, umożliwiające uzyskanie wyjątkowych zbiorów dzięki dodatkowej podaży bezpośrednio dostępnego azotu w postaci azotanowej.

Ultrasol® K Plus to swobodnie wysypujący się, drobny, krystaliczny proszek azotanu potasu, który szybko rozpuszcza się w wodzie. W zasadzie nie zawiera chloru i można go mieszać ze wszystkimi rozpuszczalnymi w wodzie źródłami składników odżywczych.

Sprawia to, że Ultrasol® K Plus jest jedynym w swoim rodzaju, najbardziej uniwersalnym i najbardziej wydajnym źródłem potasu rozpuszczalnym w wodzie.

Potas to składnik odżywczy niezbędny do uzyskania:

 • wysokich plonów o wysokiej jakości
 • Wspiera produkcję białek
 • Wspiera fotosyntezę
 • Intensyfikuje transport i magazynowanie węglowodanów
 • Poprawia wydajność pobierania nawozów azotowych
 • Poprawia wydajność wykorzystania wody
 • Wspiera syntezę likopenu

Azotan to preferowane źródło azotu:

 • Nielotny
 • Wspiera pobieranie kationów (K+, Ca++, Mg++)
 • Azotan jest szybko wchłaniany przez roślinę
 • Azotan ogranicza pobieranie chloru
 • Wydajna przemiana w aminokwasy w liściach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet