Jak osiągnąć sukces w uprawie pomidorów malinowych, wysoki plon i dobry smak.

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

To już dzisiaj! Jak osiągnąć sukces w produkcji pomidorów malinowych?

Szkoła pod Osłonami wraz ze współorganizatorami – firmami Rijk Zwaan, Grodan oraz Royal Brinkman – serdecznie zaprasza na webinarium poświęcone uprawie i ochronie pomidorów malinowych. Odbędzie się ono 19 maja, początek o godzinie 18:00, czas spotkania – ok. 1,5 godziny. Szczegóły webinarium oraz link do rejestracji w dalszej części artykułu.

webinarium_jak osiagnac sukces w produkcji pomidorow malinowych

Podczas webinarium będą mieli Państwo możliwość wysłuchania prezentacji specjalistów oraz zadawania pytań na czacie.

Prezentacje firmy Rijk Zwaan

– Zapobieganie suchej zgniliźnie wierzchołków owoców w jesiennej uprawie pomidorów malinowych – Wojciech Wasiak

Co można poprawić w uprawie, aby uniknąć tego zaburzenia w produkcji jesiennej.

– Wybrane elementy uprawowe w produkcji pomidorów malinowych – Krzysztof Banaszak

Autor przedstawi informacje nt. przygotowania w nadchodzącym czasie roślin pomidora i szklarni do zbliżających się warunków letniej uprawy.

Dawka wiedzy od specjalistów z firmy Grodan

– Jak w pełni wykorzystać zalety maty Grodan GT Master 10 cm podczas letniej produkcji – dr Krzysztof Fatel, Marcin Włodarczyk

Mata GT Master o wysokości 10 cm to jedno z popularniejszych podłoży na polskim i europejskim rynku. Autorzy zwracają uwagę, że by w pełni wykorzystać jej zalety, należy odpowiednio ustawić strategię nawadniania. Elementy strategii nawadniania i ich wartości dla letniej produkcji pomidora. Doświadczenia z produkcji w kraju oraz z regionów, w których maty o wysokości 10 cm stosowane są od lat, np. we Francji.

– Nowoczesne zarządzanie produkcją szklarniową na przykładzie platformy cyfrowej e-Gro – dr Krzysztof Fatel, Marcin Włodarczyk

Dzisiejsza szklarnia to prawdziwa fabryka warzyw i miejsce pracy wielu osób. Właściwe zarządzanie nie ogranicza się jedynie do zagadnień uprawowych. Nowoczesne platformy internetowe ułatwiają dzisiaj prowadzenie upraw i umożliwiają podejmowanie racjonalnych decyzji uprawowych i produkcyjnych. Na przykładzie platformy e-Gro autorzy przedstawią możliwości wykorzystania tego typu narzędzi w codziennej praktyce produkcji szklarniowej.

Zalecenia firmy Royal Brinkman

– Nowości w ochronie pomidora przed chorobami i szkodnikami – Kamil Szybczyński, specjalista ds. IPM

Tematy, które poruszy specjalista to: cieniowanie i jego wpływ na szkodniki i organizmy pożyteczne; nowości w walce ze skośnikiem pomidorowym (Tuta absoluta); nowości w walce z szarą pleśnią (krótki opis nowych preparatów Vintec, Serifel); badania nad nowymi sposobami walki ze szkodnikami i chorobami w uprawie pomidora.

A na zakończenie zapraszamy na…

…konkurs!

Zadamy kilka pytań dotyczących treści prezentacji z naszego webinarium. Warto słuchać uważnie i szybko odpowiadać. Pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytania wygrywają, nagrodami są upominki od firm organizujących wydarzenie.

Zapamiętajcie tę datę – 19 maja, godz. 18:00

Rejestracja na webinarium pod tym linkiem!

Do zobaczenia wkrótce!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet