Międzynarodowe Targi Tulipanów 2022 – majówka po dwóch latach przerwy

PODosłonami.pl

ENZA_3

Międzynarodowe Targi Tulipanów 2022 – majówka po dwóch latach przerwy

Gospodarstwo Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego w Wielkopolsce organizuje kolejną, dwunastą już edycję Międzynarodowych Targów Tulipanów, które wracają do standardowego kalendarza imprez ogrodniczych po dwuletniej, pandemicznej przerwie. MTT 2022 odbędą się w typowym terminie, czyli w dniach 1-3 maja. Zgodnie z tradycją, podczas chrzypskich targów nie zabraknie uroczystej premiery nowej odmiany tulipana, która jest poświęcona znanej osobie. Tym razem patronką będzie Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj dalej...
Międzynarodowe Targi Tulipanów 2022 zaoferują szerokiej publiczności m.in. możliwość obejrzenia kolekcji rozmaitych odmian tulipana (tu: migawka z MTT sprzed paru lat), fot. A. Cecot

Międzynarodowe Targi Tulipanów 2022 zaoferują szerokiej publiczności m.in. możliwość obejrzenia kolekcji rozmaitych odmian tulipana (tu: migawka z MTT sprzed paru lat), fot. A. Cecot

Majówka w Chrzypsku – aspekty kwiaciarskie

Wyjściową ideą Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim, których ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku, jest popularyzacja tulipanów w okresie ich naturalnego kwitnienia, w tym prezentacja kilkuset odmian tych roślin na specjalnie przygotowanej kolekcji oraz na plantacji produkcyjnej.

Stałym punktem programu jest również pokaz florystyczny – w wykonaniu dr hab. Agnieszki Krzymińskiej – z wykorzystaniem tulipanów i kwiatów innych roślin cebulowych.

Dobrym zwyczajem MTT, który skupia powszechną uwagę opinii publicznej i mediów, jest uroczysty „chrzest” nowej odmiany tulipana, której w 2022 r. będzie patronować Agata Kornhauser-Duda. Dotychczas odmiany, które miały uroczystą premierę podczas Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku, poświęcono osobistościom znanym z życia politycznego, sportowcom i naukowcom, a także wielkopolskiemu dziennikowi.

Dla szerokiej publiczności, która zwykle licznie przybywa na tulipanową majówkę, tradycyjnie zaplanowano również inne, nie tylko kwiaciarskie atrakcje: konkursy, warsztaty, zabawy, kiermasz itp.

Międzynarodowe Targi Tulipanów 2022 – program

1 maja

10:00  Otwarcie bram firmy Królik
11:15  Msza Święta w intencji ogrodników w kościele parafialnym w Chrzypsku Wielkim
12:00  Występ Zespołu Tanecznego Wisienki z Sierakowa
14:00 Pokaz florystyczny „Tulipany – do wyboru, do koloru” w wykonaniu prof. UPP, dr hab. Agnieszki Krzymińskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
15:00  Inauguracja Międzynarodowych Targów Tulipanów
15:30 „Chrzest” nowej odmiany tulipana ‘Agata Kornhauser-Duda’
17:00  Występ zespołu JURAD

 

2 maja

10:00 Zwiedzanie plantacji polowych
12:00 Konkurs ujeżdżania byka (przewidziane nagrody)
13:00 Konkurs dojenia krowy (nagrody)
14:00 Śląska biesiada Grupy FEST
16:00 Warsztaty ogrodnicze dla seniorów – konkursy z nagrodami

 

3 maja

10:00 Witold Czuksanow → „Polska w kwiatach” – kwiatowe quizy i zabawy z nagrodami
13:00 Strong Man – sportowy piknik z zabawami i konkursami dla dzieci
15:00 Zabawy dla dzieci, z animatorem
17:00 Zespół muzyczny REX – Waldemar Borowiak i Zbyszek Walkowiak
18:00 Zakończenie MTT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
AgroSmartLab_AgroEca Protect_17
HortiAdNetHortiAdNet