Producent nawozów ADOB sprzedaje udziały firmie Nouryon

PODosłonami.pl

ADOB podpisał umowę z firmą Nouryon

Podpisana została przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów firmy ADOB globalnemu liderowi w dziedzinie chemii specjalistycznej, firmie Nouryon. – Dodanie biznesu ADOB do portfolio Nouryon jest doskonałą, strategiczną szansą dla naszej firmy – powiedział Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon.

Czytaj dalej...
Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB

Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB

Transakcja ta potwierdza nasze zaangażowanie w sprawy naszych klientów z branży rolniczej i spożywczej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie pracowników i klientów ADOB w rodzinie Nouryon – dodał Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon.

Dzięki silnemu naciskowi na technologie i innowacje obejmujące biodegradowalne mikroelementy, nawozy specjalistyczne i marki własne, możliwości ADOB są doskonałym uzupełnieniem istniejących możliwości Nouryon w zakresie odżywiania roślin – powiedział Larry Ryan, wiceprezes wykonawczy i prezes regionu Ameryka w Nouryon.

To połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu naszego rozwoju – ocenia Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB. – Cieszę się, na możliwość wsparcia połączonej firmy w jej działaniach w nadchodzących miesiącach – dodał. Przewiduje się, że transakcja zostanie zakończona do końca 2022 roku, pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód i spełnienia warunków zamknięcia.

O firmie Nouryon

Jest ona globalnym liderem w dziedzinie chemii specjalistycznej. Oferuje produkty codziennego użytku, takie jak środki higieny osobistej, środki czystości, farby i powłoki, środki do produkcji rolnej i produkcji żywności, farmaceutyki oraz produkty budowlane. Zatrudnia ponad 7650 pracowników, stawia na bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i innowacje, osiąga dobre wyniki finansowe. Nouryon działa w ponad 80 krajach na całym świecie oferując portfolio wiodących marek w swoich branżach.

O firmie ADOB

Jest ona największym producentem nawozów dolistnych w Polsce i ich znaczącym eksporterem do ponad 80 krajów na świecie. W swojej ofercie ma nawozy jedno- i wieloskładnikowe, płynne, krystaliczne oraz mikrogranulowane, przeznaczone do stosowania we wszystkich uprawach polowych, sadowniczych, warzywniczych oraz uprawach hydroponicznych. ADOB jest także światowym liderem w produkcji chelatów mikroelementowych, saletry wapniowej, azotanu magnezu oraz siarczanu magnezu. Firma zatrudnia ponad 400 pracowników, produkcja odbywa się w dwóch zakładach produkcyjnych: w Poznaniu i Wrocławiu-Złotnikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PLANTyouGROW_19
OTTE_19
HortiAdNetHortiAdNet