Autonomiczne roboty do zbierania owoców malin

PODosłonami.pl

ENZA_3

Autonomiczne roboty do zbierania malin

Firma Fieldwork Robotics przy współpracy z Uniwersytetem w Plymouth (Anglia) wdrożyła komercyjnie autonomiczne roboty do zbierania malin w dwóch lokalizacjach w Portugalii. Roboty mogą zbierać do 25 000 malin dziennie.

Czytaj dalej...

Postęp w rozwoju robotów do zbioru malin

Człowiek przeciętnie zbiera 15 000 owoców w ciągu standardowego ośmiogodzinnego dnia pracy. Firma Fieldwork pracuje nad przyspieszeniem prędkości zbierania owoców przez roboty, dążąc do tego, aby każdy robot zbierał ponad 25 000 malin dziennie. Zespół pracuje również nad obniżeniem kosztów projektu. Uruchomiony w 2016 r. projekt Fieldwork powstał w celu opracowywania i komercjalizacji autonomicznych robotów do zbiorów.

Grupa obecnie komercjalizuje dwa rodzaje robotów: regulowany kombajn pionowy, który można dostosować do różnych roślin owocowych oraz poziomą platformę, którą można zastosować w wielu uprawach rolniczych bez nadzoru człowieka. Wykorzystując sztuczną inteligencję, roboty te mogą oceniać dojrzałość owoców i warzyw oraz określać, kiedy należy je zbierać.

– Dzięki opracowanej przez nas technologii i wdrożeniom komercyjnym robimy prawdziwy postęp w rozwoju naszych robotów do zbiorów – powiedział Rui Andres, dyrektor generalny Fieldwork. – Maliny są bardzo wrażliwe, więc musieliśmy opracować technologię, która może wywierać wystarczający nacisk, aby uwolnić owoce z szypułki bez ich uszkadzania. Jednocześnie nasze czujniki są teraz tak zaawansowane, że mogą stwierdzić, czy owoce są już gotowe do zbioru, co oznacza, że można sprzedać wszystko, co zostało zebrane.

Od momentu uruchomienia projekt Fieldwork pozyskał ponad 850 000 USD w postaci inwestycji kapitałowych, a także ponad 1 milion USD od agencji innowacji Innovate UK. Nawiązał również współpracę z globalnymi producentami owoców i warzyw Bonduelle i Hall Hunter, a także współpracę techniczną z inżynierami firmy Bosch w celu optymalizacji projektu robotyki.

Źródła: https://www.hortidaily.com/ , https://www.iotworldtoday.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
AgroSmartLab_AgroEca Protect_17
HortiAdNetHortiAdNet