Begonia I'CONIA Aroma Peach – FleuroStar 2021/22

PODosłonami.pl

Seminis Britanos 2

Begonia I’CONIA Aroma Peach – FleuroStar 2021/22

We wtorek 29 czerwca, podczas kameralnej uroczystości w Lisse (Holandia), transmitowanej na cały świat, ogłoszono wyniki 13. odsłony konkursu o marketingową nagrodę FleuroStar, który organizowany jest przez międzynarodowe zrzeszenie Fleuroselect. Spośród czterech tegorocznych propozycji z nowego asortymentu gatunków balkonowo-rabatowych, zgłoszonych do tego konkursu przez firmy hodowlane, które są członkami Fleuroselectu, jury wyłoniło zwycięzcę. Została nim begonia I’CONIA Aroma Peach z przedsiębiorstwa Dümmen Orange.

Czytaj dalej...
Begonię I'CONIA Aroma Peach, atrakcyjnych kwiatach, które lekko pchną, i półzwieszającym się pokroju wyróżniono w tym roku nagrodą FleuroStar,

Begonię I'CONIA Aroma Peach, o atrakcyjnych kwiatach, które lekko pchną, oraz półzwieszającym się pokroju wyróżniono w tym roku nagrodą FleuroStar, fot. A. Cecot (prt. scr.)

Hybrydowo – w kolejnym roku bez FlowerTrials

Tegoroczne wybory i finał konkursu o FleuroStar Award przeprowadzono w wersji hybrydowej – ze względu na wciąż niewygaszoną pandemię koronawirusową oraz odwołanie FlowerTrials 2021. Głosowanie odbyło się zarówno online, jak i „w realu” – w dwóch holenderskich lokalizacjach (siedziby firm Florensis i Syngenta Flowers), w których część jurorów oglądała na żywo kandydujące do nagrody rośliny.

Gala finałowa odbyła się w kinoteatrze Floralis w Lisse, a na miejscu uczestniczyli w niej – oprócz prowadzącej – przedstawiciele Fleuroselectu oraz firm hodowlanych, których odmiany kandydowały do tytułu FleuroStar 2021 (a także zostały wyróżnione Złotymi Medalami Fleuroselectu w dwóch ostatnich edycjach).

W latach 2009-2019 wybory balkonowo-rabatowej „gwiazdy”, czyli FleuroStar, odbywały się podczas FlowerTrials®, które przypadają w 24. tygodniu roku. W trakcie tych dni otwartych w Holandii i w Niemczech, prezentowano w dziewięciu lokalizacjach rośliny (nowe odmiany), które zostały wcześniej zgłoszone jako kandydatki do nagrody, a jurorzy na podstawie własnych obserwacji i opinii na temat tych roślin oddawali głosy. Finał konkursu również był zwyczajowo jednym z wydarzeń FlowerTrials®, a finałowa gala gościła w siedzibie jednej z firm uczestniczących w FT.

W 2021 r. po raz drugi, pomimo odwołania FlowerTrials, ponad 30 jurorów, reprezentujących różne kraje i rozmaite ogniwa łańcucha marketingowego oceniało rośliny w 24. tygodniu. Połowa z tych ekspertów uczestniczyła w wyborach za pośrednictwem platformy komunikacyjnej Zoom.

Kandydatkami do nagrody FleuroStar są nowe odmiany, postrzegane jako szczególne produkty, przyszłe przeboje rynkowe. Mają wywoływać „efekt „Wow!”, a więc łatwo przykuwać uwagę klientów detalicznych, którzy w efekcie dokonają zakupu pod wpływem impulsu. Zarazem są cenne z punktu widzenia hodowców.

FleuroStar 2021/22

Do tegorocznego konkursu o FleuroStar Award zostały zgłoszone 4 odmiany. W wyniku głosowania, tytułem tym wyróżniono rozmnażaną wegetatywnie begonię (Begonia ×hybrida) I’CONIA Aroma Peach. Oprócz – sygnalizowanego w nazwie – zapachu kwiatów, który jest rzadkością u begonii, nowość tę charakteryzuje obfitość pełnych, dwukolorowych atrakcyjnych kwiatów, które kontrastują z liśćmi i przykuwają wzrok. Półzwieszający, zwarty pokrój roślin jest również ich zaletą.

Begonia I’CONIA Aroma Peach otrzyma jako FleuroStar znaczne wsparcie marketingowe, zgodnie z regulaminem konkursu. Jego organizator przeprowadzi kampanię promocyjną na międzynarodowym rynku, m.in. w mediach społecznościowych, oraz będzie popularyzować tę odmianę podczas targów i wydarzeń branżowych. Wsparcie zapewnią również inni gracze rynkowi. Waterdrinker, duża holenderska hurtownia sprzedająca rośliny do centrów ogrodniczych i kwiaciarń w wielu krajach, ma w przyszłym sezonie, w ciągu 3-4 tygodni eksponować ten produkt premium w swoim Green Trade Center. Begonia I’CONIA Aroma Peach zostanie też zaprezentowana w holenderskim programie telewizyjnym „de Grote Tuinverbouwing”, poświęconym ogrodnictwu amatorskiemu. Pull Position, agencja PR przygotuje akcję marketingową dotyczącą FleuroStar 2021/22, a holenderski producent doniczek DeschPlantpak poświęci nowej roślinnej „gwieździe” lifestyle‘ową sesję zdjęciową, z wykorzystaniem własnych produktów.

Podczas gali w Lisse Sandra Verlaat, szefowa działu marketingu w przedsiębiorstwie Syngenta Flowers oświadczyła, że potrojono w br. produkcję ubiegłorocznej FleuroStar, czyli dalii ‘Sincerity’, której hodowcą jest ta firma, a popyt był większy niż podaż rośliny.

Heike Gronemannn, Simone van Trier, gala FleuroStar 2021 Przewodnicząca jury ds. nagrody FleuroStar, Heike Gronemann oraz prowadząca galę Simone von Trier w trakcie ogłaszania tegorocznego wyniku (z tyłu przedstawiciele firm hodowlanych, których odmiany kandydowały w konkursie), fot. A. Cecot (prt. scr.)

FleuroStar Award 2021Alexander van der Kaaij, starszy menedżer ds. produktu w dziale „Rośliny balkonowo-rabatowe” firmy Dümmen Orange i Jeroen Meeder, menedżer ds. sprzedaży w Beneluksie przyjęli nagrodę FleuroStar 2021 z rąk wiceprezesa Fleuroselectu Marka Driessena (2. z prawej), a także sekretarz generalnej Sally van der Horst (1. z lewej) i menedżer ds. marketingu i komunikacji FS Ann Jennen (1. z prawej) oraz przewodniczącej jury FleuroStar, Heike Gronemann, fot. Fleuroselect

FleuroStar Award 2021Galę urozmaicił występ holenderskiej piosenkarki Barbary Breedijk, która wykonała utwór specjalnie przygotowany na galę FleuroStar 2021 i poświęcony kandydatkom do tego tytułu, fot. A. Cecot (prt. scr.)

Odmiany i firmy hodowlane wyróżnione złotymi medalami Fleuroselectu

Organizowane przez Fleuroselect 29 czerwca wydarzenie, wykorzystano też do uroczystego ogłoszenia nowych odmian uhonorowanych innymi nagrodami: Fleuroselect Gold Medal Winners 2021 oraz 2022. Statuetki poświadczające te medale wręczono przedstawicielom siedmiu firm hodowlanych. Ceremonia zastąpiła zwyczajową  uroczystość, która towarzyszy zjazdom Fleuroselectu, odwołanym ostatnio z powodu pandemii Covid-19.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet