Prestiżowe wyróżnienia dla producentów rozsad i producentów pomidorów

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Diament Forbsa i Hity – nagrody dla firm ogrodniczych!

W ostatnich dniach dotarły do nas informacje o prestiżowych nagrodach dla znanych w branży firm ogrodniczych. Jedną z nich jest Diament Forbesa dla najszybciej rozwijających się firm, przyznawany już po raz trzynasty przez redakcję czasopisma Forbes oraz firmę badawczą Bisnode Polska. Kolejne to Gospodarczo-Samorządowe Hity Regionu – tytuł funkcjonujący od połowy lat 90. ub. wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.

Jeden z Diamentów Forbesa w 2021 przyznano Grupie Krasoń specjalizującej się w produkcji rozsad (tu maszynowe rozstawianie rozsady w najnowszej szklarni Grupy, w Kisielach)

Jeden z Diamentów Forbesa w 2021 przyznano Grupie Krasoń specjalizującej się w produkcji rozsad (tu maszynowe rozstawianie rozsady w najnowszej szklarni Grupy, w Kisielach)

Diament Forbesa 2021

To wyróżnienie jest przyznawane firmom (za wyjątkiem banków), które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swą wartość i uzyskały 15% lub większy wzrost. Brane pod uwagę są podmioty, które złożyły w terminie sprawozdanie finansowe do KRS. Na tej podstawie firma Bisnode typuje przedsiębiorstwa mające pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, muszą mieć także wysoką płynność bieżącą i nie mogą zalegać z płatnościami. Lista przyznanych w tym roku „Diamentów” liczy około 15 tysięcy, otrzymały je firmy podzielone na trzy kategorie, w zależności od wielkości przychodów ze sprzedaży: małe z przychodami od 5 do 50 mln zł; średnie z przychodami 50–250 mln zł i duże z przychodami ponad 250 mln zł.

Wśród laureatów z kategorii średnich firm już po raz drugi na liście „Diamentów Forbesa” znalazła się Grupa Producentów Rozsad Krasoń z siedzibą w Piaskach w województwie łódzkim.

Czytaj też: Diamenty Forbesa dla firm ogrodniczych

Hity Gospodarczo-Samorządowe

Te wyróżnienia są przyznawane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. Organizatorem tego projektu jest Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów, a w skład kapituły wchodzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Hity promują osiągnięcia rynkowe, ekologiczne, samorządowe i organizacyjne, podmioty są typowane do tego wyróżnienia przez samorządy terytorialne, głównie przez starostwa powiatowe.

Na liście Hitów Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej 2020 znalazło się 70 przedsiębiorstw wybranych z 232 zgłoszeń. Wśród nich są producenci pomidorów. Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Agnieszka Kaźmierczak w Warszówce otrzymało tytuł Hit Roku 2020 w kategorii Produkt Roku. W tej samej kategorii Hit II stopnia przyznano Gospodarstwu Rolnemu Jolanty Magdaleny Tomczyk w Skrajni. W przypadku obu tych wyróżnień uzasadniano przyznanie wyróżnień najwyższą jakością oraz wysokimi walorami smakowymi produkowanych pomidorów szklarniowych.

Hit Rubinowy 2020 przypadł firmie Rozsadnik – Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Marek Wąsiewicz w Bogucicach, także w kategorii Produkt Roku. Kapituła w pozytywnie oceniła uzyskanie pozycji lidera rynku w zakresie produkcji najwyższej jakości siewek i rozsad warzyw szklarniowych, gruntowych oraz sadzonek truskawek.

Wszystkim wyróżnionym ogrodnikom serdecznie gratulujemy w pełni zasłużonych tytułów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet