Doniczki i tace ecoExpert – z certyfikatem dotyczącym produktów w recyklingu

PODosłonami.pl

DeRuiter_ToBRFVDeRuiter_ToBRFV

Doniczki i tace ecoExpert – z certyfikatem dotyczącym produktów w recyklingu

Produkty z linii ecoExpert firmy Modiform uzyskały certyfikat Cyclos niezależnego instytutu cyclos-HTP, poświadczający ich proekologiczne właściwości – po zużyciu nadają się ponownie, w stu procentach do recyklingu. Spełniają wymogi zamkniętego obiegu surowców (Closed Loop), który został wdrożony przez ich producenta. Przyznany certyfikat dotyczy UE oraz Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwajcarii. Jest istotny dla odbiorców roślin oferowanych w doniczkach i tacach z serii ecoExpert, gdyż oznacza, że są one przyjazne środowisku – „zrównoważone” (sustainable): pozwalają na niezaśmiecanie Ziemi.

Czytaj dalej...
Produkty z serii ecoExpert wykonane z tektury "z odzysku" i w 100% biodegradowalne, fot. Modiform

Certyfikowane produkty z serii ecoExpert, wykonane z tektury "z odzysku" i w 100% biodegradowalne, fot. Modiform

Proekologiczny produkt, realna alternatywa dla plastiku

Celulozowe doniczki i tace oraz inne pojemniki transportowe z serii ecoExpert są w pełni biodegradowalne. Wykonane są w 100% z tektury pochodzącej z recyklingu, pozyskanej  ze źródeł z certyfikatem FSC (który dotyczy produktów wytworzonych z drewna i poświadcza, że zostały one wykonane z surowców pochodzących z wiarygodnych źródeł). Po użyciu, doniczki te i tace można więc potraktować jak makulaturę. Jeśli nie zostaną przeznaczone do utylizacji (rośliny mogą być sadzone wraz z tymi doniczkami), nie zaszkodzą środowisku – ulegną biologicznemu rozkładowi w ciągu roku, jak zapewnia wytwórca, holenderska firma Modiform.

Zarazem biodegradowalny wosk zastosowany przy produkcji  wyrobów z serii ecoExpert sprawia, że są one wodoodporne na etapie produkcji oraz dystrybucji roślin; ich wytrzymałości dodatkowo sprzyjają długie włókna drzewne, jakimi charakteryzuje się tektura. To wszystko sprawia, że stanowią realną alternatywę dla plastiku w całym łańcuchu dostaw na rynku ogrodniczym.

Seria ecoExpert – zamknięty obieg materiałów

Od chwili wprowadzenia serii ecoExpert, firma Modiform informowała klientów (ogrodników) oraz dystrybutorów roślin oferowanych w jej celulozowych doniczkach i tacach, a także finalnych odbiorców z rynku detalicznego, że te produkty można poddać pełnemu recyklingowi, ale uznała za ważne, by móc poświadczyć ich właściwości rozpoznawalnym certyfikatem Cyclos.

Certyfikat ten wiąże się z całym programem zamkniętego obiegu surowców (Closed Loop Commitment) wdrożonym przez to przedsiębiorstwo jako rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Takie podejście polega m.in. na wytwarzaniu produktów z alternatywnych materiałów, do których należy pulpa tekturowa, a także na zobowiązaniu się, że będą one nie tylko pochodziły z „odzysku”, ale też nadadzą się ponownie do recyklingu.



„Dbamy o to, żeby być na bieżąco z przepisami i wymogami (dotyczącymi zamkniętego obiegu materiałów) europejskimi oraz krajowymi. Ważne jest, aby ogrodnicy dokonali właściwego wyboru produktów trafiających na rynek konsumencki, tak by można je było faktycznie poddać recyklingowi w kraju zakupu oraz użytkowania. Certyfikat Cyclos zapewnia całkowitą przejrzystość w tym zakresie” – podkreśla Arie den Hertog, menedżer ds. produktów z serii ecoExport w firmie Modiform.

Horyzont2025

Rodzinna firma Modiform B.V., która jest znanym europejskim producentem doniczek uprawowych, podkreśla, że w centrum jej uwagi znajduje się działanie w sposób „zrównoważony” (sustainable) – przyjazny środowisku. Dotyczy ono wszystkich rodzajów pojemników i tac oferowanych przez to przedsiębiorstwo, a nie tylko celulozowych.

Dalsze stosowanie zamkniętego obiegu surowców, wykorzystywanie materiałów „z odzysku” (odpadów pokonsumenckich) i przerabianie ich na produkty wysokiej jakości, a przy tym innowacyjne koncepcje marketingowe to najważniejsze elementy programu tego przedsiębiorstwa na nadchodzące lata.

Modiform wyznaczył sobie cel, jakim jest używanie do swojej produkcji po 2025 r. wyłącznie plastiku z recyklingu. Firma podkreśla, że chciałaby, aby ogrodnictwo było pierwszą branżą całkowicie wolną od nowych materiałów pochodzenia kopalnego (wyjściowym surowcem do produkcji tworzyw sztucznych jest najczęściej ropa naftowa), które zastąpionoby materiałami odnawialnymi.

Źródło: informacje prasowe firmy Modiform

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet