Royal Brinkman i Berg Hortimotive – dalsza integracja firm

PODosłonami.pl

GRODAN_2
ENZA_3

Royal Brinkman i Berg Hortimotive – dalsza integracja firm

Dział techniczny firmy Royal Brinkman i przedsiębiorstwo Berg Hortimotive jednoczą się. Dotychczas ściśle ze sobą współpracowały (znajdowały się w jednej strukturze własnościowej), ale obecny, bardziej zdecydowany ruch dokonano „w celu dalszego rozwoju Grupy Royal Brinkman” oraz „aby stawiać czoła wyzwaniom globalnego rynku” – jak podano w komunikacie dotyczącym integracji. Od 1 sierpnia 2022 roku Berg Hortimotive ma nowego szefa, którym jest Bas Brinkman, jednocześnie pełniący funkcję dyrektora działu technicznego przedsiębiorstwa Royal Brinkman. Zastąpił on w firmie Berg dotychczasowego szefa Marco van der Veldena, który się z nią rozstaje.

Czytaj dalej...
Wózki szklarniowe to znak rozpoznawczy firmy Berg Hortimotive, która zacieśniła współpracę z przedsiębiorstwem Royal Brinkman (fot. A. Wize)

Wózki szklarniowe to znak rozpoznawczy firmy Berg Hortimotive, która zacieśniła współpracę z przedsiębiorstwem Royal Brinkman (fot. A. Wize)

Prawie 140 lat

Firma Royal Brinkman zajmuje się dostawą środków produkcji i montażem urządzeń oraz doradztwem w zakresie profesjonalnych upraw ogrodniczych pod osłonami. Została założona w 1885 r. przez Cora Brinkmana w ‘s-Gravenzande (w tej holenderskiej miejscowości do dziś znajduje się centrala przedsiębiorstwa). Rozpoczął on działalność od sprzedaży m.in. sznurka do wiązania szparagów w pęczki.

Od tego czasu minęło 137 lat, a firma stała się jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań dotyczących produkcji szklarniowej. Obsługuje  klientów w następujących dziedzinach: zakładanie uprawy, dezynfekcja i ochrona, pielęgnacja roślin, doniczki i opakowania, urządzenia i maszyny, projekty techniczne oraz artykuły serwisowe.

Royal Brinkman eksportuje obecnie produkty i usługi do ponad 100 krajów. Ma oddziały w 12 krajach, w tym w Polsce. Zatrudnia 450 pracowników.

Nowe plany, wzmocnienie działu techniki

Pięcioosobowy holenderski zarząd Grupy Royal Brinkman w nowym długoterminowym planie działalności określił dalsze silne ukierunkowanie przedsiębiorstwa na działalność handlową, ale z drugiej strony – rozwijanie działalności inżynieryjnej. Przejawem tej strategii jest rozbudowywanie nowej organizacji technicznej, obejmującej też struktury firmy Berg Hortimotive i kierowanej kompleksowo przez Basa Brinkmana.

W oficjalnym komunikacie dotyczącym integracji podano: – Dalsze łącznie sił obu firm – Royal Brinkman i Berg Hortimotive – oznacza opracowanie nowych zasad funkcjonowania organizacji technicznej (działu techniki). Wymaga to odpowiedniego zarządzania. Marco van der Velden, dotychczasowy dyrektor firmy Berg Hortimotive, który pozostanie w niej do 1 września, stwierdził, że zdecydował się ustąpić miejsca Basowi Brinkmanowi, gdyż ten profesjonalista właściwie poprowadzi zespół i przedsiębiorstwo w kolejną fazę wzrostu.

Bas Brinkman podkreślił, że Berg Hortimotive to firma z solidnym portfolio produktów w zakresie transportu wewnętrznego i z zespołem zaangażowanych specjalistów.

Berg – przede wszystkim wózki szklarniowe  

Berg Hortimotive (dawniej Berg Product) istnieje od ponad 50 lat. W 2018 r. przedsiębiorstwo zostało przejęte przez firmę Royal Brinkman, z zachowaniem odrębnej tożsamości tego pierwszego podmiotu. Jego siedziba mieści się w De Lier w Holandii, ale – we współpracy z partnerami – obsługuje klientów na całym świecie.

Berg specjalizuje się w rozwiązaniach logistycznych dla ogrodnictwa. Firma ta jest m.in. twórcą wózka szklarniowego poruszającego się po rurach. Wózki – obecnie już kilka modeli z serii BeNomicsłużące do pielęgnacji wysokich upraw (jak np. pomidory) i zbiorów owoców to znak rozpoznawczy tego producenta. Ich asortyment obejmuje też modele do transportu produktów, a także do ochrony roślin. Wraz z rozwojem działalności, firma Berg Hortimotive wprowadziła do oferty kompleksowe rozwiązania logistyczne dla szklarni i hal-pakowalni (realizacja nowych projektów lub w przebudowa istniejących systemów).

Berg Hortimotive wciąż pozostanie w dotychczasowej lokalizacji i zachowa własną markę.

 

Źródło: informacje firm Royal Brinkman i Berg Hortimotive

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fresh Market 2022 był miejscem promocji m.in. nowych odmian chryzantem, a także próbą zintensyfikowania dostaw holenderskich produktów kwiaciarskich na polski rynek detaliczny (fot. Royal Van Zanten)

Rozwojowy polski rynek roślin ozdobnych?

Wydarzenie Fresh Market B2B Meeting & Trade Show, które odbyło się 22 września w Ożarowie Mazowieckim, po raz pierwszy miało tak wielu przedstawicieli branży kwiaciarskiej. Związane to było przede wszystkim z misją handlową przedstawicieli holenderskiego [...]

Florensis_Dianthus
HortiAdNet