PODosłonami.pl

FLUENCE

FlowerTrials 2023: balkonowo-rabatowy asortyment w pigułce

Dni otwarte firm hodowlanych, pod nazwą FlowerTrials organizowane są od dwudziestu lat i zyskały rangę głównej europejskiej imprezy branżowej poświęconej roślinom balkonowo-rabatowym, którym towarzyszą byliny oraz ozdobne rośliny doniczkowe. FlowerTrials 2023 potwierdziły mocną pozycję wydarzenia, które odbywa się w 24. tygodniu roku (czyli w czerwcu), głównie w Holandii, i stanowi niepowtarzalny przegląd ofert kilkudziesięciu przedsiębiorstw będących ważnymi graczami na rynku tych produktów. W porównaniu z poprzednią edycją, przybyło zwiedzających spoza naszego kontynentu. Niezmiennym wyróżnikiem FlowerTrials jest prezentacja nowych odmian, które przykuwają szczególną uwagę.

Czytaj dalej...
FlowerTrials 2023 były ważnym przeglądem asortymentu roślin balkonowo-rabatowych (fot. A. Cecot)

FlowerTrials 2023 były ważnym przeglądem asortymentu roślin balkonowo-rabatowych (fot. A. Cecot)

Prawie 60 firm, 29 lokalizacji, tysiące roślin

W ciągu czterech dni, od 13 do 16 czerwca 2023 r., aż 58 przedsiębiorstw zajmujących się hodowlą gatunków balkonowo-rabatowych, doniczkowych i bylin (ale często – również produkcją materiałów wyjściowych) pokazało rośliny ze swojej oferty, zwracając szczególną uwagę na nowości czy hity. Aby obejrzeć wszystkie prezentacje, trzeba by dotrzeć do 29 lokalizacji, w trzech regionach, dwóch krajach – Holandii oraz Niemczech (część firm łączyła siły i przygotowywała show pod jednym adresem z paroma innymi uczestnikami FlowerTrials). I w tym roku w gronie przedsiębiorstw biorących udział we FT pojawili się debiutanci, np. Floritec, znany przede wszystkim z hodowli chryzantem.

Pokazy przygotowano zarówno „pod dachem” (w szklarniach lub w części obiektów logistycznych), jak i na zewnątrz (rośliny w donicach bądź posadzone na rabacie). W wielu przypadkach zadbano o to, by show był wizualnie atrakcyjny, a nie tylko poglądowy. Typowe, zwłaszcza w ostatnich latach, stały się przy tym aranżacje, które unaoczniają rynkowe trendy bądź podpowiadają sposoby użycia roślin (konkretnych odmian).

Oprócz firm holenderskich i niemieckich, we FlowerTrials 2023 wzięły udział podmioty z: Belgii, Danii, Francji, Grecji, Izraela, Polski (Vitroflora – po raz drugi), Wielkiej Brytanii, Włoch, USA. Warto dodać, że w tym gronie znajdowały się europejskie oddziały przedsiębiorstw z centralą w Japonii.

Zostało jeszcze 49% artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Belgicactus i sukulenty – rośliny coraz popularniejsze

Belgicactus to, jak można się domyślić firma z Belgii, ale – wbrew nazwie – nieprodukująca głównie kaktusów, lecz przede wszystkim inne sukulenty. Wyróżniają się bylinowe rojniki (Sempervivum), choć nie brakuje roślin gruboszowatych przeznaczonych do doniczkowej [...]

ICL Osmocote
HortiAdNetHortiAdNet