PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Główną nagrodę tegorocznych targów Fresh Market otrzymała kapusta płaska Callaway z firmy Hazera

Wydarzenie Fresh Market B2B MEETING & TRADE SHOW jest już od kilkunastu lat ważnym miejscem spotkań dla producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych z branży owocowo-warzywnej oraz kwiatowej. Firma Hazera Poland uczestniczyła w tym wydarzeniu już trzeci raz… i kolejny raz jej produkt zdobył główną nagrodę. Poprzednimi laureatkami były odmiany pomidorów. W tym roku Fresh Market Award przypadła odmianie kapusty płaskiej Callaway.

Czytaj dalej...
zwycięski zespół Agros Gs Poland i Hazera Poland

Zwycięski zespół Agros Gs Poland oraz Hazera Poland

Tegoroczna edycja Fresh Marketu przyciągnęła kilkuset uczestników z ponad 30 krajów świata, w tym przedstawicieli 24 sieci handlowych. Generalnym sponsorem wydarzenia został jeden z największych tureckich eksporterów owoców i warzyw – firma AKSUN,

Hazera po raz kolejny uczestnikiem Fresh Marketu…

Podobnie jak w poprzednich latach firma Hazera Poland wzięła czynny udział w tym wydarzeniu prezentując swoje produkty na stoisku, które graficznie i kolorystycznie nawiązywało do – rozpoznawalnej już na rynku konsumenta żółtej etykiety kapusty „Callaway, kup i chrup”.

W tym roku wystąpiła wspólnie z firmą Agros G’s, partnerem projektu Callaway #kupichrup. Kapusta Callaway wyróżnia się ze względu na kształt główki – jest ona mocno spłaszczona. Ma także smaczne i chrupkie liście i jest wśród kapust produktem delikatesowym, a w kuchni może mieć wielorakie zastosowanie – o czym można było przekonać się podczas wydarzenia. Ze względu na płaski kształt główki można uzyskać większą powierzchnię liścia do przygotowania gołąbków. Delikatna struktura liści sprawia, że w łatwy sposób można zrobić z nich wykonać tzw. wrapy. Chrupkość i dobry smak liści świetnie sprawdza się w różnych surówkach.

… i kolejny raz zgarnia nagrody

Na stoisku firm Hazera Poland i Agros G’s, oprócz kapusty białej Callaway, zaprezentowano również inne ciekawe odmiany warzyw – był wśród nich mini arbuza bezpestkowego Exotica oraz pomidora szklarniowy Sensera. Wydarzenie Fresh Market było też okazją do przypomnienia poprzednich laureatów głównej nagrody  z hodowli firmy Hazera. W 2019 roku zwycięzcą został pomidor malinowy typu Albenga – odmiana Rosamunda, a w 2022 roku jej sukces powtórzyła „młodsza krewna” – odmiana pomidora BabyMunda o malinowych owocach typu mini Albenga.W trakcie wydarzenia Fresh Market można było spróbować wrapów przygotowanych z liści kapusty Callaway

W trakcie wydarzenia Fresh Market można było spróbować wrapów przygotowanych z liści kapusty Callaway

Dla podkreślenia walorów kulinarnych nagrodzonej nowości serwowano przepyszne wrapy z liści kapusty Callaway, które spotkały się z dużym uznaniem uczestników targów. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczystość wręczenia prestiżowych nagród Fresh Market Award 2023 i Fresh Market Award 2023 by Readers. Kapusta Callaway zdobyła obie te nagrody!

Główna nagroda wydarzenia Fresh Market za Produkt Roku 2023

Główna nagroda wydarzenia Fresh Market za Produkt Roku 2023

Charakterystyka kapusty Callaway

To wyjątkowa odmiana kapusty białej hodowli Hazera jest polecana na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych. Jej główki są gotowe do zbioru po około 80 dniach od posadzenia. Odmiana jest ceniona głównie za kształt i poręczną wielkość główki oraz za wspomniane wcześniej wysokie walory kulinarne – chrupkie liście o delikatnym smaku. Polecana jest na sałatki, gołąbki, wrapy oraz do kwaszenia w całości.

źródło: Hazera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet