PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

IPM Essen 2024 – Międzynarodowe Targi Roślin odbędą się już po raz czterdziesty!

Kolejna edycja IPM Essen, jednych z najbardziej się liczących targów ogrodniczych na świecie, potrwa od 23 do 26 stycznia 2024 roku i ma być wyjątkowa. Otóż Międzynarodowe Targi Roślin (Internationale Pflanzenmesse) odbędą się po raz 40. – ponownie na terenie Messe Essen w Niemczech, ale w szczególnej, jubileuszowej odsłonie, jak zapowiadają organizatorzy. IPM Essen 2024 zgromadzi przeszło 1500 wystawców z całego świata. Wydarzenie, jak zwykle, skupi zainteresowanie przedstawicieli wszystkich działów branży roślin ozdobnych.

Czytaj dalej...
IPM Essen 2023_fot. Schuchrat Kurbanov/MESSE ESSEN

fot. Schuchrat Kurbanov/MESSE ESSEN

Od 1983 roku

Pierwsze targi IPM ESSEN, w 1983 roku zgromadziły około stu wystawców, głównie niemieckich i holenderskich, w jednej hali obiektu Messe Essen. To nowe wówczas dla sektora ogrodniczego wydarzenie szybko się jednak rozwijało.

„Od tamtej pory do dziś młody pęd wyrósł i stał się mocno rozgałęzioną, silnie zakorzenioną rośliną o międzynarodowym zasięgu, z odroślami w pozaeuropejskich częściach świata. IPM Essen co roku wysyła cenne sygnały do całej branży i wytycza kierunki na kolejny sezon ogrodniczy. Chcąc podziękować za 40 odsłon międzynarodowych targów roślin w Essen, z niecierpliwością czekamy na nadchodzącą, jubileuszową edycję IPM, która zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników” – mówi Oliver P. Kuhrt, dyrektor generalny Messe Essen.

W 2024 r. spodziewanych jest ponad 1500 wystawców z około 50 krajów (w tym Polski), którzy zaprezentują międzynarodowej publiczności – profesjonalistom z branży ogrodniczej – swoje różnorodne produkty oraz usługi: od roślin, poprzez technikę, po florystykę i dekoracje.

Zielono, innowacyjnie i jubileuszowo

Hasło targów IPM Essen 2024, „Nasze serce bije na zielono” i związana z tym sloganem graficzna identyfikacja wydarzenia wyrażają silną więź między branżą a targami, a także podkreślają znaczenie imprezy jako stymulatora innowacji.

Wokół okrągłej rocznicy tego ważnego dla sektora roślin ozdobnych wydarzenia organizatorzy planują rozmaite jubileuszowe działania, m.in. specjalny podcast, kampanię fotograficzną, urodzinowy bankiet dla wystawców.

Klimat, gospodarowanie wodą, dobór roślin – ważne tematy IPM Essen 2024

Po pozytywnym odzewie w 2023 r., temat „Drzewa i byliny dla klimatu” ma zostać pogłębiony podczas targów IPM Essen 2024. Ponownie pojawi się też dział pod nazwą Centrum Innowacji Technologii Ogrodniczych – tym razem nacisk zostanie położony na gospodarowanie wodą.„Jednym z głównych zadań, jakie stoją przed branżą ogrodniczą, jest stosowanie roślin, które zniosą zmieniający się klimat. Jednocześnie chodzi o rozsądne korzystanie z zasobów Ziemi (surowców). IPM ESSEN oferuje wiele podpowiedzi na te tematy” – podkreśla Eva Kähler-Theuerkauf, przewodnicząca Rady Doradczej IPM i prezes Związku Ogrodniczego Nadrenii Północnej-Westfalii (Landesverband Gartenbau NRW e.V.).

Nowa nagroda dla produktów przeznaczonych do handlu detalicznego

IPM ESSEN stanowi dobrą platformę do prezentacji innowacyjnych rozwiązań i nowych produktów. Typowym konkursem jest ten poświęcony nowościom roślinnym (IPM Neuheiten).

W 2024 roku Messe Essen i Stowarzyszenie Florystów Niemieckich FDF (Fachverband deutscher Floristen e. V. – Bundesverband) wykorzystają jubileuszową odsłonę targów jako okazję do wręczenia po raz pierwszy nagrody pod nazwą „Best Practice Award”, która wyróżni kwiaciarski produkt (i sposób jego podania) kierowany do sprzedaży detalicznej. Jury złożone z ekspertów oceni zgłoszenia konkursowe, w ośmiu kategoriach, pod względem praktycznego podejścia do handlu oraz potencjału marketingowego tych produktów.

„Wspólnie z naszym wieloletnim partnerem FDF chcemy dać cenne wskazówki przedstawicielom handlu detalicznego. Zarazem firmy uczestniczące w nowym konkursie staną się bardziej widoczne” – wyjaśnia Andrea Hölker, kierownik projektu IPM ESSEN.

 

Źródło: Messe Essen

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet