PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Listopadowe centrum kwiaciarskiego świata. Trade Fair Aalsmeer oraz IFTF 2023

W nadchodzącym tygodniu Holandia skupi szczególną uwagę kwiaciarskiego świata. A to za sprawą targów – oraz towarzyszących im wydarzeń, jak dni otwarte firm z branży – tradycyjnie odbywających się na początku listopada w dwóch miejscach. Pierwsza lokalizacja to Aalsmeer – gdzie w dniach 7-9.11. zagości Trade Fair Aalsmeer – oraz nieodległe od niej Vijfhuizen, z targami IFTF (8-10.11. 2023 r.). Obie imprezy wystawiennicze dają dobry przegląd tego, co dzieje się na międzynarodowym rynku: TFA dotyczy roślin ozdobnych głównie z europejskiej (holenderskiej) produkcji, a IFTF – kwiatów importowanych spoza naszego kontynentu.

Czytaj dalej...
TradeFairAalsmeer 2022_fot. A-Cecot

fot. A. Cecot

Trade Fair Aalsmeer – targi na giełdzie

Rynek roślin ozdobnych w pigułce   

Royal FloraHolland – największa na świecie giełda kwiatowa – organizuje w swojej centrali w Aalsmeer kolejną edycję trzydniowych międzynarodowych targów roślin ozdobnych. Rozpoczną się one o dzień wcześniej niż do tej pory – we wtorek (7 listopada br.), a nie we środę.

Trade Fair Aalsmeer to szeroka prezentacja produktów kwiaciarskich, jakie znajdują się w obrocie aukcyjnym (a więc na globalnym rynku). Zajmie ona łączną powierzchnię 26 000m2.

Wystawcy TFA – producenci, dostawcy i hodowcy

Wystawcami targów Trade Fair Aalsmeer  2023 będą, jak zwykle, członkowie giełdy RFH i dostawcy produktów (kwiatów ciętych oraz roślin w doniczkach), którymi ta giełda handluje, oraz artykułów opakowaniowych i dekoracyjnych, niezbędnych w obrocie kwiaciarskim, a ponadto hodowcy roślin ozdobnych – m.in. z nowościami odmianowymi.

Taki dobór uczestników zapewnia szeroki i różnorodny przegląd międzynarodowej oferty tej branży, z uwzględnieniem nowości odmianowych i koncepcji marketingowych.

Organizatorzy podają, że w tym roku będzie ponad 600 wystawców, wśród których najwięcej jest tych z roślinami doniczkowymi, a typowymi eksponatami są także różnorodne kwiaty cięte. Charakterystyczne są przy tym koncepcje marketingowe, czyli sposoby, które stymulują sprzedaż towarów.

Lokalizacja stoisk wystawców na terenie targów jest dostępna na stronie TFA.

Zwiedzający Trade Fair Aalsmeer

Spodziewane jest ponad 20 000 zwiedzających, w tym 35% spoza Niderlandów (z przeszło 20 krajów, głównie europejskich).

Rejestracja – za pośrednictwem strony RFH / TFA.Przygotowano program wydarzeń towarzyszących, w tym prelekcje.

Nagrody

Podczas targów w Aalsmeer odbędzie się finał kolejnej edycji konkursu o Greenovation Award – nagroda ta honoruje rozwiązania przyjazne środowisku.

Nie zabraknie też prezentacji produktów – finalistów konkursu o nagrodę „Szklanego Tulipana” (Glazen Tulp Award 2023-2024), który dotyczy wyróżniających się innowacji, jakie ostatnio trafiły do obrotu aukcyjnego RFH.

IFTF – kwiaty ze świata

Lokalizacja

Targi IFTF (International Floriculture Trade Fair) odbędą się w tradycyjnym terminie, czyli od środy do piątku (8-10.11. 2023 r.) i w tym samym, co dotychczas miejscu – w Expo Greater Amsterdam (dawniej Expo Haarlemmermeer) w Vijfhuizen.

Wystawcy

Organizator wydarzenia, firma HPP Exhibitions, podaje, że – po dwóch latach, kiedy zanotowano (po)covidowe spadki – wystawców będzie więcej, bo prawie 290. HPP podkreśla, że kluczowymi uczestnikami wydarzenia są „międzynarodowi producenci kwiatów”, którzy przyjadą z: Etiopii, Kenii, Kolumbii, Ekwadoru, Włoch, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Belgii, Francji, Rwandy, Zimbabwe, Turcji, Chin, Iranu, Indii i kilku innych krajów świata. Rzecz jasna, nie zabraknie uczestników z Holandii. Oto pełna lista wystawców IFTF 2023.

Zwiedzający

Organizatorzy spodziewają się ok. 40 000 zwiedzających z całego świata  (w ub. r. goście reprezentowali 119 państw)

W pierwszych dwóch dniach targi czynne będą w godzinach 10.00-18.00, a w piątek – od 10.00 do 17.00.

Rejestracja wizyty na IFTF 2023 – za pośrednictwem strony targów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet