Myplant & Garden 2022 – targi roślin ozdobnych w Mediolanie

PODosłonami.pl

Seminis Britanos 2

Myplant & Garden 2022 – targi roślin ozdobnych w Mediolanie

Szósta edycja międzynarodowych targów roślin ozdobnych Myplant & Garden ma się odbyć w dniach 23-25 lutego 2022 r., po dwuletniej przerwie. Impreza zagości w tym samym miejscu, co pięć poprzednich odsłon tego wydarzenia, czyli w kilku pawilonach Targów Mediolańskich (FieraMilano) – ich oddziale Rho Pero – na północy Włoch. Organizatorzy zapowiadają udział 733 wystawców.

Czytaj dalej...
VI Targi Myplant & Garden mają się odbyć w Mediolanie w dniach 23-25 lutego 2022 r., fot. Myplant

VI Targi Myplant & Garden mają się odbyć w Mediolanie w dniach 23-25 lutego 2022 r., fot. Myplant

Cztery hale wystawiennicze

Ekspozycje targów Myplant & Garden mają zapełnić hale 8, 12, 16 i 20 Targów Mediolańskich (Fiera Milano). Pierwotnie  planowano uruchomienie – podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, z lutego 2019 r. – trzech pawilonów, ale duże zainteresowanie targami Myplant 2022 sprawiło, że organizatorzy zdecydowali się wynająć dodatkową, czwartą halę (nr 8).

Pawilon 12 będzie miejscem prezentacji świata florystyki (targom towarzyszyć ma bogaty program spotkań, warsztatów i wydarzeń dotyczących florystyki i branży ślubnej; na wybiegu pojawią się stylizacje łączące modę – stroje i kompozycje kwiatowe), dekoracji domu oraz ogrodu, a także produktów do pielęgnacji ogrodu.

W pawilonie 16 znajdą się wystawcy ze środkami produkcji ogrodniczej oraz roślinami  ogrodowymi, doniczkowymi i kwiatami ciętymi.

Pawilon 20 stanie się forum prezentacji produktów szkółkarskich, architektury krajobrazu, sprzętów i produktów do pielęgnacji ogrodów, terenów zieleni, obiektów sportowych.

W pawilonie nr 8 odbywać się mają wydarzenia towarzyszące targom i będą oferowane usługi branżowe.

Ponadto, między halami 12 i 16 (w sąsiedztwie pawilonu nr 20), na zewnątrz przewidziano pokazy maszyn na żywo (Motorgarden).

Jak informują organizatorzy targów, Myplant skupi się na nowościach i innowacjach, a także innych kluczowych dla branży tematach, takie jak rola administracji publicznej i architektów krajobrazu w redefiniowaniu polityki rewitalizacji miast lub „uczciwa” produkcja materiału roślinnego (fair plants). W centrum uwagi znajdzie się również analiza wydajności kanałów sprzedaży, poszukiwanie najlepszych rozwiązań w zakresie utrzymania obiektów sportowych oraz praktyk służących zwiększeniu efektywności sprzedaży detalicznej. Ponownie duże znaczenie będzie miała florystyka, w tym ślubna, w połączeniu z modą.

Działy targów Myplant & Garden

MyplanTech

To nowy dział targów Myplant & Garden, poświęcony innowacjom w branży ogrodniczej – z dziedziny badań i rozwoju.

Centrum ogrodnicze – nowy trend

Pod hasłem „Zostań na świeżym powietrzu”, pokazane zostanie nowe podejście do organizowania  przestrzeni zewnętrznych w centrach ogrodniczych, które ma zwiększyć potencjał tego działu handlowego i przekształcić go w „raj dla odwiedzających”.

Tereny sportowe i architektura krajobrazu

Ten dział ma być poświęcony m.in. projektom boisk i innych miejsc przeznaczonych do uprawiania sportu, a także terenów zieleni publicznej.

Zieleń miejska (UGM – Urban Green Management)

Dział poświęcony urządzaniu i pielęgnacji terenów zieleni miejskiej i innej zieleni.

Decor District z Pantone®

Atrakcyjna prezentacja produktów i rozwiązań ze świata florystyki oraz dekoracji. We współpracy z Instytutem Pantone zaprezentowana zostanie paleta kolorów na wiosnę/lato 2023.

Pokazy mody

…na zielonym wybiegu, który połączy świat mody, dekoracji oraz opery (to także domena Mediolanu); show odbędzie się w rytm sześciu motywów przewodnich.

Strefa ślubna

Śluby i wesela nie mogą się obyć bez kwiatów. W tej strefie pojawią się m.in. kompozycje sław międzynarodowej florystyki.

Motorgarden – demonstracje

Na zewnątrz pawilonów odbędą się pokazy maszyn i urządzeń „na żywo”.

Bezpieczeństwo sanitarne

Aby zapewnić zwiedzającym i wystawcom bezpieczeństwo podczas targów i wydarzeń im towarzyszących, gospodarze opracowali specjalne przepisy, które dotyczą uczestnictwa w imprezach organizowanych na terenie obiektów Fiera Milano. Zakładają one m.in. konieczność okazania specjalnej przepustki pod nazwą „Super Green Pass”, która przysługuje osobom zaszczepionym przeciw koronawirusowi lub ozdrowieńcom (z zaświadczeniem, że przeszli Covid-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet