Piętnasta edycja Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Piętnasta edycja Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Zbliża się 15. odsłona Gardenii, która w 2021 roku ma się odbyć w nietypowym dla niej terminie – jesienią. Tym razem organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie – zapraszają na to ogrodnicze wydarzenie w dniach 4-6 listopada. Zapowiadają m.in., że jubileuszowa Gardenia zostanie udekorowana wyjątkowymi kompozycjami – za sprawą florystyki, którą włączono do programu targów.

XV Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA zaplanowano na 4-6 listopada 2021 r., fot. MTP

XV Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA zaplanowano na 4-6 listopada 2021 r., fot. MTP

Rok po roku

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2020 okazały się  ostatnim masowym wydarzeniem w ogrodniczej branży, które w naszym kraju poprzedziło pandemię koronawirusową. Ubiegłoroczne spotkanie w Poznaniu, które przypadło na 13-15 lutego, zostało więc zapamiętane jako ważny punkt odniesienia.        

Jak przypominają organizatorzy, Gardenia 2020 zgromadziła ponad 25 tysięcy zwiedzających i 400 wystawców, którzy zaprezentowali rośliny ozdobne (głównie materiał szkółkarski) oraz produkty do ich pielęgnacji, maszyny oraz urządzenia, a także inne środki produkcji.

Warto podkreślić, że Gardenia – wprawdzie z konieczności (pandemicznej) przesunięta w 2021 r. na późniejszy termin – ma się odbyć bez rocznej (kalendarzowej) przerwy jako jedyne stacjonarne wydarzenie targowe w ogrodniczej branży.

Jubileusze

Piętnastolecie targów Gardenia to ważny motyw tegorocznej ich edycji. – Ten jubileusz stanowi potwierdzenie renomy GARDENII w branży ogrodniczej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – podkreślają organizatorzy.

Grupa MTP świętuje w br. także inny okrągły jubileusz – setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który w 1921 roku (w maju) zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zakres targów Gardenia 2021

– W tym roku działamy szeroko i sięgamy tam, gdzie gardeniowy wzrok dotąd nie sięgał. Z jednej strony zabierzemy uczestników targów na biegun florystyczny i dekoracyjny, a z drugiej: do salonu ciężkich maszyn ogrodniczych i komunalnych – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu GARDENIA. – Tak szeroki zakres tematyczny jest możliwy dzięki połączeniu targów Special Days pod jedną marką Gardenii oraz włączeniu w program wydarzeń Green Area SHOW – dynamicznych pokazów maszyn na żywo. Pomiędzy tymi skrajnościami uczestnicy i wystawcy spotkają się w szerokim gronie stricte ogrodniczego sektora: szkółkarstwa, materiału roślinnego, narzędzi czy architektury krajobrazu – dodaje P. Maniecka, stwierdzając jednocześnie, że w 2021 roku na Gardenii zostanie przedstawiona panorama rynku ogrodniczego.

Zapowiada, że wśród wystawców znajdą się przedstawiciele wszystkich sektorów branży – od florystyki, poprzez szkółkarstwo, środki produkcji, po projektowanie i pielęgnację ogrodów, a także  utrzymanie terenów zieleni.

Woda

Głównym motywem targów Gardenia 2021 będzie racjonalne gospodarowanie wodą w ogrodach.

– Tylko 3% wszystkich zasobów wody na Ziemi stanowi woda słodka! Czujemy się w obowiązku zwrócić na to uwagę szerokiej publiczności, profesjonalnej i konsumenckiej. Potrzebujemy ekonomicznego, ekologicznego, nowoczesnego, a nade wszystko racjonalnego gospodarowania wodą. Zapraszamy więc do poznania najnowszych technologii nawadniania, sposobów ponownego użycia wody, zbierania deszczówki, ale także na warsztaty i prelekcje o tej tematyce – informuje Paulina Maniecka.

Bioróżnorodność

W cyklu prelekcji, forów i warsztatów odwiedzający targi dowiedzą się, jak wspierać i kreować biologiczną różnorodność i dlaczego jest to niezbędne do dalszego funkcjonowania ludzi, zwierząt i roślin. Zainteresowani zapoznają się również z trendami, jakie dominują w zieleni miejskiej i urządzaniu ogrodów.

Konkurs Dla Kwiaciarń

Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują kolejną edycję Otwartego Konkursu Dla Kwiaciarń, który odbędzie się podczas Gardenii, na terenie MTP. Tematy prac konkursowych to: • 100-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich – bukiet; •  Bukiet okolicznościowy lub bukiet ślubny.

 

Aktualności dotyczące targów można śledzić na stronie internetowej Gardenii oraz w mediach społecznościowych 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet