Rośliny balkonowo-rabatowe: czerwcowe Dni Otwarte firmy Syngenta Flowers w Polsce

PODosłonami.pl

De Ruiter_TATEMARU MUCHO

Rośliny balkonowo-rabatowe: czerwcowe Dni Otwarte firmy Syngenta Flowers w Polsce

W 2022 roku w czerwcu odbędą się w Polsce Dni Otwarte firmy Syngenta Flowers, poświęcone roślinom balkonowo-rabatowym. To pierwsze tego typu wydarzenie (o takiej tematyce) od lipca 2019 r., czyli po długiej, pandemicznej przerwie. Będzie miało szczególny charakter również z innego powodu. Otóż organizatorzy przygotowują pokazy w dwóch różnych terminach (25. i 30.06), a także lokalizacjach – w gospodarstwach ogrodniczych w północnej i południowej części kraju: w Łabiszynie oraz Kolbuszowej.

Czytaj dalej...
Czerwcowe Dni Otwarte firmy Syngenta Flowers będą poświęcone roślinom balkonowo-rabatowym (m.in. mandewilom z serii Rio), fot. Syngenta

Czerwcowe Dni Otwarte firmy Syngenta Flowers będą poświęcone roślinom balkonowo-rabatowym (m.in. mandewilom z serii Rio), fot. Syngenta

Dwa terminy, dwie lokalizacje

25 czerwca

W sobotę 25 czerwca Dni Otwarte firmy Syngenta Flowers odbędą się w Gospodarstwie ogrodniczym Maciej Raszka w Łabiszynie k. Bydgoszczy, przy ul. Szubińskiej 34 (wjazd przy myjni samochodowej).

30 czerwca

We czwartek, w ostatni dzień miesiąca organizatorzy zapraszają z kolei do gospodarstwa Piotra Puzio w Kolbuszowej k. Rzeszowa, przy ul. Sokołowskiej 79.

W obu przypadkach godziny Dni Otwartych to 9:30-16:00. Oficjalne otwarcie i powitanie gości oraz krótkie wprowadzenie na temat nowych odmian przewidziane jest na godz. 10:00. W wydarzeniu weźmie też udział parę firm oferujących środki produkcji.

Nowości odmianowe

Zapowiadana jest prezentacja wielu ciekawych nowości, które znajdą się w ofercie przedsiębiorstwa Syngenta Flowers w sezonie 2022/2023.

Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na pelargonie Pretty Little i Rosebud Astrid, a także kolekcję odmian Calliope.

Inna mocna pozycja asortymentowa, która będzie promowana podczas czerwcowych pokazów, to mandewila Rio (seria różnorodnych odmian).


Ponadto należy się spodziewać interesujących petunii, m.in. z serii Sanguna Mega, Itsy i Dekko.

Oficjalną premierę w Polsce będą miały nowe mieszańce begonii, pod nazwą Bionic (które nieco wcześniej zostaną zademonstrowane podczas FlowerTrials w Holandii).

W trakcie Dni Otwartych firmy Syngenta Flowers w Łabiszynie oraz Kolbuszowej nie zabraknie też innych kreacji hodowlanych z asortymentu roślin balkonowo-rabatowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
BIOCONT
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet