PODosłonami.pl

De Ruiter_2_2023De Ruiter_2_2023

Ruszyła rejestracja na FlowerTrials 2023 – międzynarodowe dni otwarte 60 firm hodowlanych

Po raz kolejny w 24. tygodniu FlowerTrials zgromadzą profesjonalistów z branży roślin ozdobnych z całego świata. W dniach od 13 do 16 czerwca około 60 firm zajmujących się hodowlą roślin balkonowo-rabatowych, niektórych doniczkowych czy bylin zaprezentuje swoje bogate i różnorodne oferty produktów (gatunków i odmian) oraz kreatywne koncepcje marketingowe. Dni otwarte tych przedsiębiorstw, czyli FlowerTrials 2023, odbędą się, jak zwykle w Holandii i Niemczech – w sumie w 29 lokalizacjach. Chętni do odwiedzenia FT mogą się już rejestrować na stronie internetowej wydarzenia.

Czytaj dalej...
FlowerTrials_fot. A-Cecot

Można się spodziewać, że FlowerTrials 2023 będą - wzorem poprzednich lat - również niepowtarzalnym przeglądem ofert roślin balkonowo-rabatowych (fot. A. Cecot)

Ważne wydarzenie dla profesjonalistów z branży roślin balkonowo-rabatowych

Dla ogrodników FlowerTrials to przede wszystkim przegląd nowości na nadchodzący sezon 2023/24, a także możliwość spotkania się ze specjalistami w dziedzinie uprawy roślin balkonowo-rabatowych, doniczkowych (m.in. chryzantem), bylin. Dla sprzedawców hurtowych i detalicznych impreza ta jest świetną okazją do obejrzenia najlepszych odmian oraz zapoznania się z trendami i wywarcia na nie wpływu, m.in. poprzez rozmowy z przedstawicielami firm hodowlanych.

Koncepcja dni otwartych, duża dawka informacji

FlowerTrials pozostaje kluczowym wydarzeniem w branży roślin balkonowo-rabatowych i kwitnących doniczkowych: w 2022 roku przyciągnęły gości z 89 krajów. Sukces wydarzenia wynika z jego nieformalnej konwencji: hodowcy otwierają swoje drzwi i w ok. 30 różnych lokalizacjach przyjmują zwiedzających – w luźnej atmosferze, w której jednak odbywają się konstruktywne spotkania i rozmowy.

Trzy regiony, 29 lokalizacji, ok. 60 firm zajmujących się hodowlą

Poszczególne lokalizacje są domeną pojedynczych wystawców (z reguły są to siedziby przedsiębiorstw) lub grup firm wspólnie korzystających z danego obiektu. Lokalizacje są zgrupowane w trzech obszarach geograficznych, których nazwy zostały zmienione w stosunku do dotychczasowych, aby lepiej opisać rozszerzające się strefy. Od tego roku goście będą więc zwiedzać FlowerTrials w regionach: Środkowym, Południowym (oba w Holandii) i Niemieckim.

We FlowerTrials wezmą udział następujące firmy z 11 krajów (wśród których jest jedna polska – Vitroflora, mająca swój holenderski oddział w Lisse):

Region Środkowy (Middle Region) w Holandii

ABZ Seeds, Agriom, AllPlant Young Plants, Benary Samenzucht, Brandkamp, Cohen Propagation Nurseries, De Zonnebloem, Decock Plants, Dümmen Orange, Elsner pac Vertriebsgesellschaft, Graff Breeding, Gruppo Padana, Hem Genetics, HilverdaFlorist, Hishtil, HM.Clause, HOKO Breeding, Hortinno, Jaldety Plant Propagation Nurseries, Kientzler Jungpflanzen, Koppe Begonia, Lazzeri, Marathon Plants, Meilland International, MNP / Suntory, Morel Diffusion, Prudac, Royal Van Zanten, Schoneveld Breeding, Takii Europe, Vitroflora, Volmary, Walter Blom Plants B.V.

Region Południowy (South Region) w Holandii

Anthura, Beekenkamp Plants, Danziger – Imperial plants, Evanthia, Floranova, Florensis, Floritec, Voltz Horticulture, Green Works, Hendriks Young Plants, HiBreeding, Jonge Planten Grünewald, KP Holland, P. v.d Haak Handelskwekerij, PanAmerican Seed, Queen® Genetics, Sakata, Schneider youngplants, Selecta one®, Sentier, Syngenta Flowers, Van den Bos Flowerbulbs.

Region Niemiecki (German Region)

Bruno Nebelung, Danziger – Bongartz, Dümmen Orange, Hassinger Orchideen, Westhoff.Dotarcie do wybranych miejsc znakomicie ułatwia route planner – narzędzie dostępne na stronie internetowej FlowerTrials, które w danym momencie wskazuje najkrótszą trasę i czas podróży do poszczególnych lokalizacji (wszystkie są wyszczególnione na tej stronie, która działa w połączeniu z nawigacją Google maps).

Nowi uczestnicy

Organizatorzy podkreślają, że do grona firm współorganizujących FlowerTrials (a zarazem uczestniczących w tym wydarzeniu) zostało przyjętych trzech nowych członków. Są to przedsiębiorstwa: Meilland International z Francji, specjalizujące się w hodowli róż – m.in. odmian do ogrodu czy na taras; Floritec (Holandia), będące częścią japońskiej firmy Inochio Seikoen i zajmujące się hodowlą chryzantem, a także celozji oraz astrów doniczkowych; Walter Blom Plants B.V. (Holandia) – hodowla bylin.

Nowości odmianowe – niektóre zapowiedzi

Przedstawiamy niektóre z wielu nowości 2023/2024, jakie pojawią się na czerwcowych pokazach – wybrane spośród tych, które już zapowiedzieli uczestnicy FlowerTrials 2023.

Rejestracja na FlowerTrials 2023 

Jak podają organizatorzy, każdy kto planuje odwiedzić FlowerTrials, powinien wcześniej zarejestrować się na stronie www.flowertrials.com. Jedna centralna rejestracja obejmuje wszystkie lokalizacje, których w tym roku jest 29.

Zarejestrowani goście będą jeszcze przed czerwcowymi dniami otwartymi otrzymywać regularne informacje i biuletyny z najnowszymi informacjami od hodowców – uczestników FlowerTrials 2023.

 

Na podstawie informacji FlowerTrials

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zieleń to Życie 2023_Szkółki Kurowscy_fot. A-Cecot

Bylinowe migawki z międzynarodowych targów Zieleń to Życie 2023

Międzynarodowe Targi Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu ZIELEŃ TO ŻYCIE 2023, które gościły w Warszawie na przełomie sierpnia i września, przyniosły wiele nowości – z różnych dziadzin branży roślin ozdobnych. Między innymi zwracały uwagę [...]

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
Prestop 17Prestop 17
HortiAdNetHortiAdNet