Ruszyły przygotowania do targów IPM Essen 2022

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Ruszyły przygotowania do targów IPM Essen 2022

Organizatorzy targów IPM Essen potwierdzili ostatnio termin najbliższej edycji tego ważnego międzynarodowego wydarzenia – 25-28 stycznia 2022 r. – które w bieżącym roku zmuszeni byli odwołać. Podkreślili, że dzięki postępującym programom szczepień przeciwko koronawirusowi, ponownie zapaliło się zielone światło dla tej imprezy (i jej formy stacjonarnej). Potwierdzili zainteresowanie targami ze strony wielu wystawców – zarówno z Niemiec, jak i zagranicy – którzy już zarezerwowali stoiska. Poinformowali, że hasłem przewodnim IPM Essen 2022 będzie tzw. zrównoważony rozwój (sustainability) i związane z nim przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. W tym aspekcie wiele uwagi poświęcone zostanie opakowaniom w ogrodnictwie.

Targi IPM Essen 2022 mają się odbyć w dniach 25-28 stycznia w tradycyjnej, stacjonarnej formule, fot. Rainer Schimm/©MESSE ESSEN GmbH

Targi IPM Essen 2022 mają się odbyć w dniach 25-28 stycznia w tradycyjnej, stacjonarnej formule, fot. Rainer Schimm/©MESSE ESSEN GmbH

Po rocznej przerwie

Targi w Essen, organizowane od 1983 r. to międzynarodowa impreza wystawiennicza, która skupia wszystkie działy branży roślin ozdobnych, gromadzi najszersze spektrum wystawców tego sektora oraz – do ub. r. – cieszyła się dużą popularnością zwiedzających z całego świata. IPM Essen pod koniec stycznia 2020 r. okazało się ostatnim masowym spotkaniem profesjonalnej branży zorganizowanym w Europie przed pandemią. Na targi te przybyło wówczas ponad 54 000 osób z przeszło 100 krajów; ofertę przedstawiło 1538 wystawców z 45 państw.

Spółka Messe Essen GmbH późnym latem zeszłego roku promowała kolejną edycję IPM, zaplanowaną na styczeń 2021 r., z zastrzeżeniem, że konieczne będzie przestrzeganie wszelkich reżimów sanitarnych obowiązujących w związku z pandemią Covid-19. Jednak w obliczu ogólnej sytuacji epidemiologicznej ostatecznie odwołano IPM Essen 2021.

Tym razem, dzięki szczepieniom organizatorzy z większą pewnością planują IPM Essen 2022 i powrót do „nowej normalności”.

Produkty branży ogrodniczej – na fali

Organizatorzy podkreślają, że ze względu na zwiększony w wyniku pandemii popyt na rośliny ozdobne i inne produkty ogrodnicze można się spodziewać udanych targów IPM Essen 2022.

Zwracają jednocześnie uwagę na to, że konsumenci mają coraz większą świadomość ekologiczną, co stanowi wyzwanie dla branży ogrodniczej. – Musimy się lepiej przygotować, aby sprostać wymaganiom współczesnych odbiorców. Kwestie zmian klimatycznych dotyczą także nas. Należy więc prezentować i omawiać rozwiązania „zrównoważone” (przyjazne środowisku). Posłuży do tego IPM Essen 2022, jako potrzebna branży międzynarodowa platforma komunikacyjna i ważny motor innowacji” – mówi Eva Kähler-Theuerkauf, przewodnicząca rady doradczej IPM i prezes związku ogrodniczego Landesverband Gartenbau NRW e. V.

– Jeśli chodzi o wymogi dotyczące podróżowania i zakwaterowania, pozycja wyjściowa IPM Essen znacznie się poprawiła, w porównaniu z ub. r. Testy, szczepienia, a także kompleksowe zabezpieczenia sanitarne pozwalają na bezpieczne, ponowne zorganizowanie targów – wyjaśnia Oliver P. Kuhrt, dyrektor Messe Essen. – Zakładamy, że targi te, z racji swojej bardzo aktualnej tematyki i potrzeb branży dotyczących bezpośredniego komunikowania się, powtórzą sukces z lat ubiegłych – dodaje Kuhrt.

– Widzimy bardzo duże zainteresowanie udziałem w IPM Essen 2022 we wszystkich działach targów. Wielu wystawców z Niemiec i zagranicy potwierdziło już swój udział w tym wydarzeniu i zamierza zaprezentować swoją ofertę na stoiskach o dotychczasowej wielkości. Wśród podmiotów, które zapowiedziały swoją obecność na IPM, są wspólne, narodowe prezentacje: Belgii, Kostaryki, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polski, Hiszpanii i USA – informuje Sabina Großkreuz, menedżer ds. marketingu w Messe Essen.

Nowość IPM Essen 2022: prezentacja „Opakowania w ogrodnictwie”

Zapowiadany jest pokaz specjalny pt. „Opakowania w ogrodnictwie”, który zapewni producentom i dystrybutorom roślin przegląd rynku oraz przedstawi rozwiązania przyjazne środowisku (sustainable). Oprócz produktów wykonanych z tworzyw sztucznych, które pochodzą z recyklingu, zostanie również położony nacisk na alternatywne materiały oraz produkty wielokrotnego użytku (obieg zamknięty surowców).

Trendy w handlu detalicznym, pokazy florystyczne i inne atrakcje

Nie zabraknie podpowiedzi dotyczących tendencji, jakie panują na rynku detalicznym, i koncepcji marketingowych – ta tematyka będzie domeną działu pod nazwą IPM Discovery Center. Zaplanowano też inne kąciki informacyjne, jak np. Infocenter Horticulture.

Ponownie IPM Essen ma się też stać areną dla najlepszych florystów.

W programie konferencji towarzyszących targom znajdzie się m.in. Międzynarodowe Forum Ogrodnicze oraz seria wykładów pt. „Zielone miasta dla zrównoważonej Europy”.

Informacje dla potencjalnych wystawców zainteresowanych udziałem w IPM Essen 2022 dostępne są na stronie internetowej targów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet