Targi IPM Essen 2018 – po królewsku i z cyfryzacją w tle

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi IPM Essen 2018 – po królewsku i z cyfryzacją w tle

Tegoroczna, 36. edycja międzynarodowych, prestiżowych targów IPM, która odbyła się 23-26 stycznia w Essen, została uznana przez niemieckich organizatorów za kolejny sukces. Oliver P. Kuhrt, dyrektor Messe Essen GmbH podkreślił znakomitą atmosferę biznesową imprezy i rosnący udział wśród zwiedzających (ponad 54 000) przybyszów z zagranicy (38%). Wzięło w niej udział 1564 wystawców z 45 państw (63% – spoza Niemiec, w tym z Polski). Wydarzeniem targów była wizyta JKW Księżniczki Benedykty, siostry królowej Danii Małgorzaty II.

IPM-Essen-2018

Międzynarodowe Targi Roślin IPM Essen 2018 zwabiły ponad 54 000 zwiedzających, fot. A. Cecot

Otwarcie

Honorowy gość – JKW Księżniczka Benedykta – uczestniczył w otwarciu targów jako szczególny przedstawiciel kraju, który był oficjalnym partnerem IPM Essen 2018. Hasłem wspólnej ekspozycji Duńczyków – w sumie ok. 100 wystawców – było „Let’s Go Green Together”. Nawiązywało ono do potrzeby otaczania się zielenią, zarówno we pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Jeśli chodzi kwestie techniczne, motywem przewodnim targów była cyfryzacja w ogrodnictwie, o której wielokrotnie wspominano podczas uroczystości otwarcia IPM, 23 stycznia.

Polska na targach IPM Essen 2018

Nasz kraj reprezentowało 37 firm; 11 z nich utworzyło – pod auspicjami Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni – narodowe stoisko.

Rodzime przedsiębiorstwa napotkać też można było na indywidualnych stoiskach, wśród których ofertę roślin ozdobnych własnej produkcji zaprezentowały: Vitroflora (byliny), obecne po raz drugi w Essen gospodarstwo JMP Flowers (z doniczkowymi storczykami falenopsis) oraz dwie szkółki (Ciepłucha i Clematisy M.K.J. Wędrowscy).

W dziale „Technika”, w którym oferowane są środki produkcji, Polska kojarzy się przede wszystkim z doniczkami i innymi pojemnikami (7 rodzimych wystawców); w tym sektorze targów zadebiutowała na IPM firma Agro-Rydz, oferująca usługi mycia i cieniowania szklarni oraz opróżniania i dezynfekcji obiektów uprawowych, i mająca coraz więcej zamówień z zagranicy.

Jeśli chodzi o inne polskie akcenty w Essen, tradycyjnie już, na ekspozycjach wielu globalnych firm można było odnaleźć krajowych przedstawicieli, którzy wykorzystali targi do spotkań z klientami.

 

1 komentarz do “Targi IPM Essen 2018 – po królewsku i z cyfryzacją w tle

  1. Pingback: Targi IPM Essen 2018 – nowości, nagrody oraz trendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet