Współpraca Bejo i Corteva Agroscience w zakresie systemu inżynierii genetycznej CRISPR-Cas9

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020

Współpraca Corteva Agriscience oraz Bejo w zakresie edycji genomu

Firma Bejo, holenderska firma nasienna oferująca nasiona warzyw, zawarła umowę licencyjną na badania i komercyjne wykorzystanie ich rezultatów z firmą Corteva Agriscience oraz Broad Institute, amerykańskim centrum badań biomedycznych i genomicznych. Umowa zapewnia Bejo dostęp do przełomowego systemu inżynierii genetycznej CRISPR-Cas9. Kontrakt nie zawiera klauzuli wyłączności.

Na początek nowe programy badawcze

Dzięki podpisanej umowie Bejo uzyska dostęp do systemu CRISPR-Cas9 w celu edycji genomu warzyw, początkowo w programach badawczych, a w przyszłości także w rozwiązaniach komercyjnych. Na razie jednak, do czasu uregulowania sytuacji prawnej, Bejo będzie wykorzystywać technologię CRISPR-Cas9 wyłącznie do celów badawczych.

Nowe możliwości hodowli

Jak powiedział Bert Schrijver, dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie Bejo, technologie edycji genów, takie jak CRISPR-Cas9, pozwalają na przyspieszenie programów hodowli warzyw. Poszerzają naszą wiedzę na temat genetyki i dostarczają narzędzi do rozwijania nowych cech roślin, takich jak odporność na stres abiotyczny i choroby. Pomoże to producentom w uprawie roślin w bardziej zrównoważony sposób i zaspokajaniu rosnącego zapotrzebowania na całym świecie na zdrowe warzywa.

Bejo ma teraz dostęp do wielu narzędzi w zakresie edycji genomu, które wzmacniają zdolność firmy do uzyskiwania bardziej wydajnych odmian warzyw i przyczyniają się do sprostania globalnym wyzwaniom związanym z żywnością i zrównoważonym rozwojem. Dzięki podpisanej umowie firma może wdrożyć technologię CRISPR-Cas9 w szerokiej gamie nasion warzyw,
w tym kapustnych, cebuli, marchwi i innych.

Technologia o ogromnym potencjale

Sam Eathington, CTO w Corteva Agriscience powiedział „CRISPR-Cas9 to technologia
o ogromnym potencjale, dzięki której uprawy mogą być bardziej wartościowe pod względem odżywczym, odporniejsze i wydajniejsze. Jesteśmy dumni, że możemy umożliwić firmie Bejo odkrywanie nowych zastosowań tego potężnego narzędzia w uprawach warzyw”.

W ramach inicjatywy Open Innovation Corteva Agriscience ściśle współpracuje ze społecznością naukową w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet