PODosłonami.pl

De Ruiter - Hakumaru 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Targi Zieleń to Życie & Flower Expo Polska w tym roku online

Już po raz 28. miała się w tym roku odbyć międzynarodowa wystawa Zieleń to Życie, której od kilku lat towarzyszą targi Flower Expo Polska – w dniach 3-5 września 2020 r. w halach EXPO XXI w Warszawie planowano kolejne spotkanie wystawców reprezentujących wszystkie sektory ogrodnictwa ozdobnego ze zwiedzającymi z kraju i zagranicy. Jak jednak ostatnio postanowili organizatorzy targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – 28. edycja tego wydarzenia zostaje przeniesiona na 2-4 września 2021 r. Decyzję podjęto w związku z obowiązującymi od 6 czerwca br. regulacjami, które dotyczą organizacji targów w Polsce w czasie epidemii koronawirusowej, pozostającymi w konflikcie z ideą bezpośrednich spotkań; kierowano się także troską o bezpieczeństwo i komfort wystawców oraz zwiedzających. W 2020 r. proponowany jest natomiast format ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA ONLINE.

COVID-19 i kolejne następstwa pandemii

Od końca lutego 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 lawinowo odwoływano targi, wystawy, dni otwarte i konferencje zaplanowane na przedwiośnie, wiosnę i lato, a część przenoszono na jesień br.

Na początku maja, gdy świat wciąż się mierzył z pandemią, choć liczba chorych na COVID-19 przeważnie spadała (dotyczyło to m.in. naszego kraju), perspektywa pełnej „normalności” późnym latem br. wydawała się nie całkiem realna. Nic dziwnego, że Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni podjęły decyzję o zmianie formuły tegorocznej edycji targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska – na B2B (wyłącznie dla profesjonalnych zwiedzających, czyli bez dotychczasowego udziału szerokiej publiczności).

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dotyczące m.in. organizacji targów spowodowało rewizję majowych planów ZSzP oraz APZ i doprowadziło do przeniesienia 28. edycji ZtŻ & FEP na przyszły rok (2-4.09. 2021 r.).

Nowy format targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska 2020

Jak  poinformowali organizatorzy ZtŻ & FEP: W oparciu o nowoczesne technologie, kapitał marki „Zieleń to Życie” i sieć kontaktów uczestniczących w targach firm oraz odwiedzających gości, proponujemy naszym Wystawcom i Partnerom aktywność i spotkanie z klientami online. Decyzję o wprowadzeniu nowego formatu targów poparto przekonaniem, że promocja firmy, wymiana informacji i budowanie relacji z klientami to nieustanny proces, który nie znosi przerw i postoju.

Za pośrednictwem strony www.zielentozycie.pl dotrzeć będzie można do najświeższych informacji o firmach i oferowanych przez nie produktach oraz usługach. Wirtualny Katalog Wystawy, z rozszerzonymi funkcjami wyszukiwania informacji i zdjęciami oraz innymi formami obrazu pozwoli na prezentację, pozyskiwanie informacji i łatwy kontakt pomiędzy wystawcami a odbiorcami. W przestrzeni online można więc będzie kreować popyt i badać reakcje klientów, reagować na pytania czy przyjmować zamówienia. Oferta uczestników będzie dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W nowej, tegorocznej odsłonie targów Zieleń to Życie & Flower Expo Polska odbędą się: Konkurs Roślin NOWOŚCI (rozstrzygnięcie 3 września), konferencja Mocno Zielone Miasto, warsztaty dla projektantów, pokazy florystyczne oraz debata na temat handlu. Część wydarzeń dostępna będzie w formie wirtualnej, a część w hybrydowej: online i na żywo. Wykorzystamy innowacyjne i bezpieczne narzędzia umożliwiające dostęp do oferty wystawców i kontakt z nimi, a także transfer wiedzy do tysięcy wyselekcjonowanych odbiorców z Polski i zagranicy – zapewnia dyrektor wystawy Agnieszka Żukowska, zapraszając do śledzenia strony www.zielentozycie.pl oraz profilu wystawy w mediach społecznościowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Syngenta _ Maluno
HortiAdNet