Zamknięty cykl wykorzystania tworzyw sztucznych, doniczki z recyklingu

PODosłonami.pl

De Ruiter baner 2
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zamknięty cykl wykorzystania materiałów – Circular 360

Zamknięty cykl wykorzystania materiałów staje się standardem – takie rozwiązania wprowadzane są w firmie Pöppelmann TEKU®. Serie doniczek oferowanych przez tego producenta są obecnie dostępne we wszystkich modnych kolorach w wersji Circular-360, produkty te są wytwarzane z materiałów z recyklingu.

Doniczki we wszystkich kolorach, z materiałów z recyklingu

Firma wprowadziła w ostatnich latach serię doniczek z tworzyw pochodzących z recyklingu, w charakterystycznym niebieskim kolorze, od kórego wzięła się nazwą Pöppelmann blue®. Wykonywane se one w 100% z tworzyw PCR (post-consumer recycling), czyli z materiałów z odzysku, z żółtych pojemników czy worków na zużyte tworzywa sztuczne pochodzące z gospodarstw domowych itp. Po zakończeniu produkcji doniczki te także mogą być w 100% poddane recyklingowi – co zamyka cykl wykorzystania materiałów, dlatego serię tę określono nazwą Circular 360.

We wszystkich modnych kolorach

Produkty z tej serii mogą występować jednak również w innych kolorach. W przypadku wielu popularnych serii i rozmiarów doniczek konsumenci mogą wybierać produkty o barwach niebieskiej, szarej, beżowej (taupe), fioletowej, różowej, zielonej, lawendowej, czerwonej, białej, pomarańczowej i żółtej. Doniczki te mogą być produkowane z nadrukami. Podlegają one kilkukrotnej certyfikacji, poświadczającej, że są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się w 100% do ponownego przetworzenia.

Firma Pöppelmann GmbH & Co. KG z siedzibą w Lohne w Dolnej Saksonii w Niemczech jest jednym liderów wśród wytwórców produktów z tworzyw sztucznych. Wytwarza produkty standardowe, a także opracowywane na zamówienie klientów. W 5 lokalizacjach zatrudnia 2500 pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzień Pomidora w miejscowości Wijewo

9 września br w Gospodarstwie Ogrodniczym pana Piotra Johna w miejscowości Wijewo odbyło się spotkanie poświęcone odmianom i ochronie pomidora w uprawie w tunelach foliowych. Organizatorami wydarzenia były firmy Hazera Poland, Koppert oraz Sativex. Zaprezentowano [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet