Borówki ulubionym superowocem świata - Szczyt International Blueberry Organization 2023

PODosłonami.pl

DeRuiter_ToBRFVDeRuiter_ToBRFV

International Blueberry Organization (IBO) ogłosiła program Szczytu IBO 2023

Szczyt IBO odbędzie się w Lublinie od 3 do 6 lipca 2023 r. Spotkanie plantatorów z sześciu kontynentów pozwoli na wymianę doświadczeń i wspólną refleksję nad sposobami utrzymania wzrostu borówkowego rynku i poziomu konsumpcji na całym globie, między innymi w ramach sesji zatytułowanej „Borówki ulubionym superowocem świata”. Warto zauważyć, że działania promocyjne prowadzone w Polsce mogą stanowić wzór do naśladowania dla innych krajów, co było jednym z powodów powierzenia naszemu krajowi organizacji tego prestiżowego wydarzenia. Konsumpcja owoców borówki rośnie bowiem o 8% rocznie, a w 2022 r. jadło je 80% Polaków.

Czytaj dalej...

fot. Grupa Producentów Owoców „Polskie Jagody”

Program Szczytu IBO 2023

Szczyt rozpocznie uroczysta inauguracja polskiego sezonu borówkowego 2023. Zgodnie z sześcioletnią  tradycją, degustacji pierwszych owoców dokona najmłodsze dziecko polskich plantatorów – tym razem na oczach całego borówkowego świata. Kolejnym punktem programu będzie prezentacja IBO Global State of the Blueberry Industry Report. Cort Brazelton, Dyrektor Generalny firmy Fall Creek oraz Colin Fain, Prezes Agronometrics, omówią trendy rynkowe i przedstawią najnowsze dane dotyczące światowej produkcji i handlu niebieskimi owocami.

Prezentacji będzie towarzyszył panel dyskusyjny, którego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na kluczowe dla branży pytanie: jaki będzie wpływ dysrupcyjnego wzrostu produkcji w niektórych regionach na przyszłość światowego rynku? W kolejnej sesji zostanie omówiony rozwój produkcji w Polsce, Ukrainie i Turcji.

Bardzo interesująco zapowiada się dyskusja pomiędzy Sorenem Bjornem, Dyrektorem Generalnym Driscoll’s of the Americas oraz Juanem Ignacio Allende, Dyrektorem Generalnym Hortifrut. Przedstawiciele dwóch spośród największych globalnych graczy działających na borówkowym rynku podzielą się prognozami na jego przyszłość. Kolejnym punktem programu będą sesje tematyczne dotyczące innowacji na każdym etapie produkcji: w zakresie nowych odmian, technologii uprawy, mechanizacji zbioru, technologii pozbiorczych czy transportu i logistyki.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od sesji „Poznaj swojego konsumenta”, w trakcie której Felipe Silva z firmy ZurGroup omówi stan bieżący i perspektywy rozwoju konsumpcji owoców borówki na świecie, natomiast prof. em. David Hughes z Imperial College w Londynie wygłosi prelekcję dotyczącą różnic w preferencjach konsumentów w różnych regionach globu.

W ramach sesji „Borówki ulubionym superowocem świata” zostaną przedstawione najbardziej innowacyjne działania promocyjne z kilku kontynentów. Uczestnicy panelu dyskusyjnego zastanowią się, jak można w sposób skoordynowany wykorzystać najlepsze praktyki promocyjne w celu dalszego zwiększania konsumpcji.

Na zakończenie drugiego dnia Mario Steta, Dyrektor Operacyjny EMEA w Driscoll’s of Europe, poprowadzi panel na temat różnych aspektów zrównoważonej produkcji, po którym uczestnicy zapoznają się z wynikami najnowszych badań naukowych nad walorami zdrowotnymi owoców borówki.Trzeciego dnia zostaną zorganizowane wycieczki na plantacje położone na Lubelszczyźnie. Natomiast 6 lipca wyruszy z Warszawy opcjonalna wycieczka do największego borówkowego gospodarstwa w Europie.

Wydarzenie dla plantatorów borówki

„Szczyt IBO 2023 to bardzo ważne wydarzenie dla globalnej społeczności producentów borówki. Konferencja będzie pierwszą od czterech lat okazją do spotkania się na żywo i wspólnej refleksji nad sposobami, dzięki którym będziemy w stanie zapewnić trwały sukces globalnej branży borówkowej” komentuje Peter McPherson, Prezes IBO. „Z niecierpliwością oczekuję na przykład na dyskusję pomiędzy Sorenem Bjornem i Juanem Ignacio Allende – dwoma liderami sektora. Szczególnie interesujące będą ich refleksje na temat tego, co czeka nas w przyszłości.”

„Szczyt IBO to unikalna okazja dla plantatorów z Polski i Europy Środkowej, aby z pierwszej ręki uzyskać informacje o globalnym rynki borówki. Posiadanie szerszej perspektywy pozwala podejmować bardziej racjonalne decyzje biznesowe w każdym, nawet najmniejszym gospodarstwie. Ponadto zaprezentujemy Polskę jako kraj, gdzie uprawia się najwyższej jakości owoce borówki, na plantacjach o światowym poziomie bezpieczeństwa i technologii produkcji, w sposób zrównoważony. Pokażemy wyjątkowy klimat naszego kraju, sprzyjający uprawie superowoców, a także osiągnięcia w zakresie promocji. Możliwość poznania liderów branży i aspekt networkingowy imprezy są również nie do przecenienia” podkreśla Dominika Kozarzewska z komitetu organizacyjnego.

Organizatorem Szczytu ze strony polskiej jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki. Partnerami wydarzenia są Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej.

Więcej informacji: www.ibosummit2023.com.

Źródło: informacja prasowa Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uprawa truskawki pod osłonami – nowe możliwości

Konferencja Truskawkowa zorganizowana w Jasieńcu przez firmę Agrosimex wraz z partnerem – firmą FMC zapewniła sporo ważnych tematów dla plantatorów truskawek. Głównymi tematami wystąpień prelegentów były technologia produkcji i ochrona truskawki, w tym nowe zagrożenia [...]

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet