PODosłonami.pl

ENZA_3

Polskie truskawki ze szklarni w Oszczeklinie – krótko o uprawie w sezonie 2022/2023 r.

Wiesława i Zenon Janiakowie z Oszczeklina (okolice Kalisza) w tym roku wiosenne zbiory truskawek w swoich szklarniach rozpoczęli 5 kwietnia. Wiesława Janiak opowiada o tym, jak prowadzona jest uprawa truskawek w ich szklarniach i dlaczego polskie truskawki spod osłon są lepszej jakości niż te, które musiały przebyć długą drogę zanim dotarły do sklepów czy na stragany. A czy Wy wiecie jak odróżnić truskawki z polskiej uprawy szklarniowej od tych importowanych? Zapraszam na krótki film z „wiszących truskawkowych ogrodów” w Oszczeklinie.

Czytaj dalej...

Polskie truskawki ze szklarni – już od początku kwietnia

W wiosennym cyklu uprawy truskawek początek plonowania przypadł w tym roku 5 kwietnia. Zbiory będą kontynuowane do połowy czerwca. Po ich zakończeniu uprawa jest likwidowana, a szklarnia jest przygotowywana na nowe nasadzenie, które przypada zwykle około połowy sierpnia. Jesienne zbiory trwają mniej więcej od 20 września do końca listopada. Uprawa w szklarniach pozwala więc przedłużyć okres podaży polskich truskawek. Amatorzy tych owoców doceniają ich świeżość – pod tym względem zawsze będą one wygrywać z owocami importowanymi np. z południa Europy. Ważną cechą pozwalającą poznać polskie truskawki jest wygląd ich szypułki, świadczący o świeżości.

Smaczna odmiana, atrakcyjnie zapakowana i szybko dostarczona do klientów

W szklarniach Wiesławy i Zenona Janiaków w Oszczeklinie uprawiana jest licencjonowana odmiana truskawki ‘Malling Centenary’ z hodowli East Malling Strawberry Breeding Club (EMSBC) z Wielkiej Brytanii. Jej owoce są smaczne, aromatyczne i słodkie (ale nie przesadnie słodkie), o wysokiej jakości. Truskawki oferowane są w plastikowych pudełkach (po 0,5 kg) lub w tekturowych koszyczkach z logo gospodarstwa (po 1 kg). Po zbiorze owoce schładza się do 2-3°C. Towar odbierany jest od producentów w dniu zerwania, najpóźniej na drugi dzień rano.

Wiesława Janiak ciekawie opowiada o uprawie truskawek w szklarniach, na rynnach uprawowych – zapraszamy do zobaczenia filmu. Właścicielka serdecznie zaprasza na zakupy polskich wczesnych truskawek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (2023)
ICL Osmocote
AgroSmartLab_AgroEca Protect_17
HortiAdNetHortiAdNet