PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Produkcja borówek – globalne wzrosty

Według raportu IBO (International Blueberry Organization) za rok 2022, globalna produkcja świeżych borówek w 2022 r. kontynuowała wzrost, choć w wolniejszym tempie niż w roku poprzednim. Ze wzrostem o około 5% globalnie zebrano 1 860 tys. ton. Ten trend, choć nieco spowolnił wobec wcześniejszych lat, nadal odzwierciedla zainteresowanie i znaczenie borówek w kategorii świeżych produktów. Producenci na całym świecie nadal wykorzystują swoją szansę w „borówkowym biznesie”.

Czytaj dalej...
dostępność borówki

Konsumpcja i dostępność borówki globalnie ma tendencję wzrostową, także w Polsce

Globalna produkcja borówek w poszczególnych regionach: Ameryki, Azji i Pacyfiku oraz w rejonie EMEA w hektarach, z uwzględnieniem wielkości nasadzeń w latach 2018-2022 w ha (źródło IBO)

Globalna produkcja borówek w poszczególnych regionach: Ameryki, Azji i Pacyfiku oraz EMEA w tys. ton (źródło IBO)

Na poszczególnych kontynentach

Jeśli chodzi o wyniki makroregionalne, w obu Amerykach w 2022 r. odnotowano niewielki spadek produkcji. W przeciwieństwie do zeszłorocznego silnego wzrostu, region w 2022 r. wyprodukował 920 tys. ton owoców borówki, co oznacza spadek o około 3,5% w porównaniu z danymi z poprzedniego roku. Spadek ten zaobserwowano głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie zebrano o ponad 54 tys. ton mniej borówek, czyli 353 tys. ton. Spadek zbiorów ten był w dużej mierze spowodowany czynnikami pogodowymi.

Zostało jeszcze 83% artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet