Svensson poszerzył swój stan posiadania w dziedzinie kontroli klimatu szklarniowego

PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Svensson poszerzył swój stan posiadania w dziedzinie kontroli klimatu szklarniowego

Firma AB Ludvig Svensson przejęła holenderską spółkę Beektech Industries BV (Hinova). Oba przedsiębiorstwa są znane z rozwiązań dotyczących optymalizacji klimatu w obiektach pod osłonami i ściśle ze sobą współpracowały, czego efektem była innowacja pod nazwą ClimaFlow. Obecnie, po zmianach własnościowych, które nastąpiły 1 czerwca br., Hinova stała się częścią grupy Svensson, ale działa jako niezależne przedsiębiorstwo produkcyjne oraz rozwojowe, podczas gdy całą sprzedaż produktów pod marką ClimaFlow prowadzi Svensson.

Czytaj dalej...
Firma Svensson - znany producent ekranów cieniujących i energetycznych - przejęła holenderski biznes Hinova, wraz z jego innowacyjnym systemem pionowej wentylacji w obiektach pod osłonami (fot. Svensson)

Firma Svensson - znany producent ekranów cieniujących i energetycznych - przejęła holenderski biznes Hinova, wraz z jego innowacyjnym systemem pionowej wentylacji w obiektach pod osłonami (fot. Svensson)

Tekstylne cieniówki, kurtyny, ekrany

Svensson to firma z centralą w Szwecji, działająca od 1887 r. w przemyśle włókienniczym. W branży ogrodniczej znana jest jako pionier rozwiązań w dziedzinie kontroli klimatu i efektywności energetycznej z użyciem materiałów tekstylnych (tkane cieniówki, kurtyny termiczne).

Funkcjonowanie przedsiębiorstwa w sektorze ogrodniczym rozpoczęło się w latach 70. XX w. i dotyczyło poprawy warunków profesjonalnej produkcji warzyw i roślin ozdobnych w szklarniach oraz tunelach. Oferowane od tamtego czasu, coraz bardziej zaawansowane technologicznie ekrany klimatyczne skutecznie pomagają kontrolować wilgotność, temperaturę i promieniowanie UV w obiektach pod osłonami na całym świecie.

Innowacyjny system wentylacji pod osłonami

Hinova to holenderski twórca i producent innowacyjnego systemu wentylacji pionowej w uprawach pod osłonami – VentilationJet®. System ten składa się z dyszy VentilationJet i wentylatora HinovaFan. Dysza zasysa powietrze znad zaciągniętego poziomego ekranu cieniująco-termicznego, wprowadzając je do wnętrza szklarni. Wentylator rozprowadza to powietrze równomiernie i gładkim strumieniem po całej powierzchni uprawy (w całej kubaturze pod ekranem). Technika ta pozwala usuwać wilgoć z uprawy, tworząc jednorodny i zdrowy mikroklimat dla roślin. Daje producentom możliwość pozostawienia zamkniętych poziomych ekranów, wykorzystania ich w pełni, a zarazem uzyskania optymalnego klimatu w prowadzonych uprawach.Współpraca dwóch firm w dziedzinie rozwiązań klimatycznych

W 2021 roku firmy AB Ludvig Svensson oraz Beektech Industries BV (Hinova) podpisały umowę dystrybucyjną i rozpoczęły współpracę. Svensson wprowadził rozwiązanie (markę) ClimaFlow, łączące system VentilationJet firmy Hinova i swoją usługę doradczą Climate House. ClimaFlow

Fuzja i jej następstwa – rosnący potencjał grupy Svensson

To, co zaczęło się jako partnerstwo dwóch podmiotów działających w jednym obszarze, doprowadziło w 2022 r. do strategicznego przejęcia biznesu Hinovy przez firmę Svensson. Svensson jednocześnie umocnił swoją pozycję jako dostawca rozwiązań klimatycznych dla ogrodników, którzy prowadzą uprawy w szklarniach lub tunelach, oferując producentom kolejne narzędzia do kontroli wilgotności, temperatury, światła i promieniowania UV w tych obiektach.

Hans Weisbeek, były właściciel i dyrektor generalny przedsiębiorstwa Hinova działa teraz jako zewnętrzny partner firmy Svensson i zapewnia swoją wiedzę oraz doświadczenie, aby zadbać o stałą innowacyjność strumieniowego systemu wentylacyjnego VentilationJet (ClimaFlow). Wszyscy pozostali pracownicy przejętej holenderskiej spółki Hinova pozostają w grupie Svensson.

Źródła: materiały firm Svensson i Hinova (Beektech Industries BV)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet