PODosłonami.pl

Cultilene8
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Webinar o odnawialnych źródłach energii w szklarniach

W dniu 13 października w godzinach 13:00-15:00 odbędzie się webinar o odnawialnych źródłach energii w szklarniach (i tunelach) pt. „Zamykamy obieg w rolnictwie – zrównoważone wykorzystanie energii w szklarniach”. Organizatorem wydarzenia, skierowanego do właścicieli obiektów pod osłonami, jest Ambasada Królestwa Niderlandów. To internetowe seminarium dostępne jest – po zarejestrowaniu się – bezpłatnie. Prezentacje będą prowadzone po angielsku, z tłumaczeniem oraz po polsku.

Webinarium i Circular Week

Webinar o odnawialnych źródłach energii w szklarniach jest częścią przedsięwzięcia pod nazwą Circular Week in Poland, odbywającego się pod patronatem m.in. Ministerstwa Klimatu, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Program webinarium

13:00-13:05 Powitanie – przedstawiciel Ambasady Królestwa Niderlandów

13:05-13:35 Kas als energiebron – Piet Broekharst, manager projektu

Kas als energiebron („Szklarnia jako źródło energii”) to holenderski projekt mający na celu ograniczenie zużycia energii w szklarniach i redukcję emisji dwutlenku węgla. Dzięki współpracy pomiędzy ogrodnikami, dostawcami technologii, instytucjami badawczymi oraz rządowymi wdrażane są skuteczne, innowacyjne rozwiązania, które służą zrównoważonemu wykorzystaniu energii.

13:35-14:05 Oszczędność energii w szklarniach – Frank Kempkes (Wageningen University & Research)

AllElectric to szklarnia, która powstała w Wageningen na zamówienie rządu holenderskiego; badane są w niej metody ograniczania strat ciepła i optymalizacji wykorzystania różnych rodzajów energii.

14:05-14:35 O szklarni w gospodarstwie Ter Laak Orchids – Joanna Czernicka

W nowoczesnym holenderskim gospodarstwie Ter Laak Orchids, z produkcją doniczkowych storczyków zbudowano szklarnię, która ogrzewana jest z wykorzystaniem energii słonecznej.

14:35-15:00 Pytania i odpowiedzi

Rejestracja na webinar o odnawialnych źródłach energii w szklarniach

Aby wziąć udział w webinarium, należy się uprzednio zarejestrować. Organizatorzy wydarzenia zapraszają i zapewniają, że dodatkowo – po jego zakończeniu – wszyscy uczestnicy otrzymają pisemny skrót z treściami przekazanymi podczas prezentacji.

 

 

'Santosh Violet' - wielkokwiatowa odmiana chryzantemy doniczkowej; uprawa w gospodarstwie pp. Niemczewskich, II dekada października br., fot. A. Cecot

Chryzantemy – sprzedaż na ostatniej prostej

W rodzinnym gospodarstwie „Ogród Niemczewskich” w podkrakowskich Zielonkach kończy się sprzedaż doniczkowych chryzantem, które co roku są produkowane w sezonie letnio-jesiennym, po roślinach balkonowo-rabatowych, i trafiają w większości do marketów. Chryzantemy z tego gospodarstwa [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Netafim
HortiAdNet