Yara od 11 01 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

RHS Chelsea Flower Show – wystawa ogrodnicza

wrzesień 21 @ 08:00 - wrzesień 26 @ 17:30

Chelsea Flower Show (wiosenna edycja sprzed paru lat), fot. A. Cecot

Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (Royal Horticultural Society – RHS) z Wielkiej Brytanii po raz pierwszy w swojej 108-letniej historii postanowiło w br. przenieść sławną londyńską wystawę ogrodniczą RHS Chelsea Flower Show z wiosny (miała się odbyć 18-23 maja) na wczesną jesień, z powodu pandemii. I tak, nowe daty wydarzenia, które jest zwykle tłumnie odwiedzane przez miłośników roślin i ogrodów oraz profesjonalistów (zwłaszcza architektów krajobrazu) z całego świata, to 21-26 września 2021 r.

Spodziewane słabnięcie epidemii koronawirusa we wrześniu   

Organizatorzy tłumaczą zmianę terminu wysokim na początku 2021 r. (kiedy podejmowano tę decyzję) wskaźnikiem zarażenia koronawirusem mieszkańców Wielkiej Brytanii i brakiem gwarancji co do skali epidemii w Londynie na wiosnę. Nowa, późniejsza pora wystawy RHS Chelsea Flower Show 2021 daje natomiast nadzieję, że wówczas zaszczepione już będą miliony ludzi i poziom infekcji znacznie się zmniejszy.

Wystawa z jesiennymi atrakcjami

Wrześniowy termin wystawy zmieni jej charakter, ale pozwoli zaprezentować  sezonowe atrakcje niedostępne w maju, w tym szałwie, jesienne astry, dalie, kwitnące trawy ozdobne oraz liczne owoce i warzywa.

Rosnące zainteresowanie i środki bezpieczeństwa   

Sue Biggs, dyrektor generalna RHS Chelsea Flower Show stwierdziła: „Przykro nam, że musieliśmy odroczyć wystawę, lecz jesteśmy radzi, że nadal możemy planować zorganizowanie tego najbardziej lubianego wydarzenia ogrodniczego – w czasach, gdy uprawą roślin hobbistycznie zajmuje się więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej i odczuwa satysfakcję z tego powodu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby we wrześniu br. przygotować bezpieczną, podnoszącą na duchu, piękną, choć odmienną wystawę RHS Chelsea Flower Show”.

Impreza ma potrwać 6, a nie 5 dni, co jest kolejnym precedensem w jej historii. Wprowadzone zostanie wiele innych środków bezpieczeństwa – dla wystawców, zwiedzających, obsługi – zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Szczegóły

Start:
wrzesień 21 @ 08:00
Koniec:
wrzesień 26 @ 17:30
Strona internetowa:
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show

Organizator

Royal Horticultural Society
Strona internetowa:
https://www.rhs.org.uk/