Czerwiec z jagodą kamczacką - zaproszenie na plantacje oraz promocja w social mediach

PODosłonami.pl

Gardenia
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Czerwiec z jagodą kamczacką

Jagoda kamczacka czyli suchodrzew jadalny (Lonicera caerulea) jest gatunkiem zyskującym na popularności. Jej owoce odznaczają się cennymi właściwościami prozdrowotnymi. Jagody nowych, deserowych odmian mają ponadto wyjątkowe walory smakowe. Gatunek można z powodzeniem uprawiać pod osłonami, są już w Polsce plantacje z uprawą w tej technologii. W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” w czerwcu realizowana jest ogólnopolska akcja, mająca na celu promocję jagody kamczackiej wśród docelowych odbiorców – konsumentów.

Jagodę kamczacką można z powodzeniem uprawiać pod osłonami

Jagodę kamczacką można z powodzeniem uprawiać pod osłonami

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” prowadzonej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw we współpracy z organizacjami branżowymi zorganizowano ogólnopolską akcję „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej”.  Ma ona na celu popularyzowanie tych smacznych i wartościowych owoców wśród konsumentów oraz umożliwienie zobaczenia, jak rosną i jak się je uprawia. Plantatorzy jagody kamczackiej zapraszają wszystkich zainteresowanych na swoje plantacje, gdzie odwiedzający będą mieli możliwość własnoręcznego zbioru, zakupu oraz degustacji świeżych jagód i przetworów.

Zaproszenie na plantacje

W inicjatywie zadeklarowało udział 27 plantacji jagody kamczackiej zlokalizowanych w całej Polsce. Pierwsze plantacje można zwiedzić już w ten weekend 13-14 czerwca, a kolejne będą otwarte dla odwiedzających w dniach 20-21 czerwca. To unikalna oferta spędzenia czasu na świeżym powietrzu połączona z degustacją owoców i przetworów.  W sobotę i niedzielę, w godzinach 10:00-17:00 można przyjechać z całą rodziną i zobaczyć, jak wygląda plantacja jagody kamczackiej, samodzielnie zebrać jagody oraz kupić owoce i/lub przetwory z jagody kamczackiej.

Wydarzenie, oprócz umożliwienia konsumentom poznania jagody kamczackiej ma także wartość edukacyjną. Podczas degustacji i zbiorów owoców będzie można uzyskać od plantatorów informacje na temat właściwości prozdrowotnych owoców i ich korzystnego działania na zdrowie, poznać odmiany, dowiedzieć się na co zwrócić uwagę kupując owoce oraz jak zachować ich smak i właściwości na dłużej (mrożenie, przetwory).

Mapa plantacji biorących udział w wydarzeniu „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej’

Mapa plantacji biorących udział w wydarzeniu „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej’

Promocja w social mediach

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” prowadzona jest ponadto wspólna promocja jagody kamczackiej w mediach społecznościowych. Na Facebooku zorganizowano wydarzenie „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej”, a także w ramach akcji #HaskapChallenge w social mediach prezentowane są poszczególne gospodarstwa zapraszające na swoje plantacje oraz przekazywane ciekawe informacje o jagodzie kamczackiej.

 

Szczegóły dotyczące terminów i danych kontaktowych poszczególnych plantacji można znaleźć na stronie http://polskiesuperowoce.pl/ oraz na portalu kampanii „Czas na polskie superowoce!” na Facebooku.

1 komentarz do “Czerwiec z jagodą kamczacką

  1. Pingback: #HaskapChallenge, czyli jak przekonać konsumentów do jagody kamczackiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
HortiAdNet