FleuroStar 2021: znamy już odmiany, które powalczą o ten tytuł

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

FleuroStar 2021: znamy już odmiany, które powalczą o ten tytuł

Międzynarodowa organizacja Fleuroselect zaprezentowała cztery kandydatki do nagrody FleuroStar 2021. Zgłaszane do konkursu o tę nagrodę nowe odmiany roślin balkonowo-rabatowych mają się wyróżniać wyjątkowymi cechami, ważnymi na etapie detalicznej sprzedaży roślin, które powinny zwracać szczególną uwagę – wywoływać u klientów efekt „Wow!”. Wyniki tegorocznego konkursu FleuroStar zostaną ogłoszone 29 czerwca.

Fleuroselect organizuje konkurs o nagrodę FleuroStar 2021, która zostanie przyznana pod koniec czerwca, fot. Fleuroselect

Fleuroselect organizuje konkurs o nagrodę FleuroStar 2021, która zostanie przyznana pod koniec czerwca (na zdjęciu petunia Fun House Potpourri), fot. Fleuroselect

Promowanie potencjalnych hitów – od 12 lat

Odmiany-kandydatki do tytułu FleuroStar zgłaszane są corocznie przez firmy hodowlane będące członkami Fleuroselectu. Zwycięskiej kreacji, czyli „rynkowej gwieździe”, tytuł ten zwykle pomaga zdobyć szybką międzynarodową popularność.

Powołany 12 lat temu konkurs, którego zadaniem jest wyłanianie i promowanie potencjalnych hitów balkonowo-rabatowych niewątpliwie przyczynił się do upowszechnienia przynajmniej niektórych z nich.

Do 2019 roku włącznie, prezentacja odmian-kandydatek oraz ich ocena i wyłanianie zwycięzcy odbywała się podczas FlowerTrials®. W zeszłym roku, z powodu pandemii koronawirusowej i odwołania FlowerTrials® jurorzy pracowali online. W 2021 r. ocena będzie miała formę hybrydową.

Kandydatki do nagrody FleuroStar 2021

W bieżącym roku firmy hodowlane zgłosiły tylko 4 odmiany (zazwyczaj było ich 5-6), spośród których zostanie wyłoniona „gwiazda” – FleuroStar 2021.

Begonia ×hybrida I’CONIA Aroma Peach

To nowa, pachnąca begonia hodowli firmy Dümmen Orange. Włączona do linii produktów premium oferowanych pod marką I’CONIA – wprowadzoną w 2015 r. i odnoszącą się do rozmnażanych wegetatywnie begonii, które ma wyróżniać wygląd (spektakularne kwitnienie i dekoracyjne, ciemne liście) oraz niezawodność. Kwiaty odmiany Aroma Peach, które pachną – co jest nieczęste u tego typu begonii – są pełne, żółtopomarańczowe, średniej wielkości, liczne, pojawiają się przez cały okres wegetacji, aż do jesieni. Odmiana jest średnio wczesna, o półzwieszającym się pokroju, przeciętnej sile wzrostu. Nadaje się do wiszących pojemników oraz stojących donic.

Pelargonium zonale Estelle Appleblossom

Nowość z asortymentu firmy Florensis, oferowana pod marką Toscana i nazwana na cześć szwedzkiej księżniczki Estelle. Odmiana zielonolistna (z wyraźnie widocznymi pierścieniami), obficie kwitnąca, o pełnych jasnoróżowych kwiatach, które są trwałe – zarówno w handlu detalicznym, jak i w skrzynce balkonowej czy ogrodzie. Łatwa w produkcji, polecana do uprawy w doniczkach o średnicy 12-13 cm. Rośliny mają regularny, owalny z pokrój.

Petunia ×hybrida Fun House Potpourri

Odmiana Potpourri to jedna z ośmiu odmian z nowej grupy („serii”) Fun House, hodowli firmy Syngenta Flowers. Wszystkie one wyróżniają się jakąś nietuzinkową cechą: niepowtarzalną kolorystyką kwiatów, niezwykłym wzorem na nich lub ich ciekawym kształtem. U Potpourri barwa ta jest zmienna, w zależności od warunków klimatycznych: gdy jest niskie natężenie światła i niska temperatura, kwiaty mają różowoczerwony kolor, natomiast w wyższej temperaturze i w pełnym słońcu stają się całkowicie żółte. Rośliny nadają się do uprawy w wiszących pojemnikach.

Verbena Mr.LavaLava

Nowa odmiana z firmy Selecta one przykuwa wzrok dzięki jaskrawym, pomarańczowoczerwonym kwiatom. Odznacza się też wczesnością i szerokim, rozkrzewionym pokrojem. Rośliny mogą być stosowane jako okrywowe lub sadzone do wiszących pojemników, także w kompozycjach z innymi gatunkami. Kwitnienie jest długotrwałe, bez letniej przerwy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet