Opakowania i inne zagadnienia na czasie – w centrum uwagi międzynarodowych targów IPM Essen 2022

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Opakowania i inne zagadnienia na czasie – w centrum uwagi międzynarodowych targów IPM Essen 2022

W dniach 25-28 stycznia w Niemczech mają się odbyć renomowane międzynarodowe targi IPM Essen 2022. Po roku przerwy, wymuszonej pandemią uczestnicy branży ogrodniczej z niecierpliwością oczekują na to wydarzenie, które symbolicznie otwiera wiosenny sezon, stanowi arenę prezentacji „gorących” nowości, wyznacza trendy w różnych działach produkcji, dystrybucji i zastosowania roślin ozdobnych. Jedną z wyraźnych tendencji, która będzie widoczna podczas IPM 2022, jest „zrównoważony”, a więc przyjazny środowisku, rozwój. Wystawcy z różnych krajów zaprezentują swoją ofertę z ośmiu pawilonach Messe Essen, gdzie przewidziano też specjalny pokaz opakowań odpowiadających potrzebom współczesnego rynku.

Dział "IPM Packaging Center" zwróci uwagę zwiedzających targi IPM Essen 2022 na przyjazne środowisku opakowania (w tym doniczki i palety), fot. A. Cecot

Dział "IPM Packaging Center" zwróci uwagę zwiedzających targi IPM Essen 2022 na przyjazne środowisku opakowania (w tym doniczki i palety), fot. A. Cecot

IPM Packaging Center – Centrum Opakowań IPM

Międzynarodowa branża ogrodnicza stoi przed wyzwaniem, jakim są oczekiwania konsumentów, którzy domagają się bardziej „zrównoważonych” rozwiązań dotyczących produkcji oraz obrotu. Jednym z aspektów tego zagadnienia są opakowania – niezbędne do transportu roślin, kwiatów, owoców, ale często nie tak „zielone”, jak ich zawartość. Jakie przyjazne dla środowiska alternatywy plastikowych doniczek, folii i innych jednorazowych materiałów są obecnie dostępne na rynku? Odpowiedzi na to pytanie udzieli nowe Centrum Opakowań IPM (IPM Packaging Center), które będzie miało swoją premierę podczas styczniowych targów IPM Essen 2022. Powinno ono dać pogląd na to, jak wygląda przyszłość sektora roślin ozdobnych pod względem opakowań (w tym doniczek i innych pojemników).

Należy się spodziewać, że pokazane zostaną palety wielokrotnego użytku, doniczki biodegradowalne, opakowania z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu lub wyprodukowane z celulozy (z makulatury).

Różne możliwości prezentacji

Firmy zainteresowane prezentacją swoich produktów w Centrum Opakowań IPM mogą zgłaszać udział w tym przedsięwzięciu. Dotyczy to zarówno wystawców IPM Essen 2022, jak i podmiotów, które nie będą miały stoisk na tych targach. Organizatorzy zapewniają, że odpowiednie produkty zostaną w sposób integralny włączone do wspólnej ekspozycji – nie jest wymagana budowa własnego boksu (choć, z drugiej strony, istnieje taka możliwość) ani obecność personelu.

IPM Packaging Center zaoferuje również inne możliwości promocji uczestnikom tej platformy. Otóż będą oni mieli do swojej dyspozycji tzw. Speakers’ Corner – miejsce o przyjaznej atmosferze, przeznaczone do wygłaszania treściwych, krótkich prelekcji oraz do dyskusji, wymiany myśli.  Ponadto, przewidziano oprowadzanie zwiedzających po Centrum Opakowań IPM – z przewodnikiem, który będzie zwracał uwagę na poszczególne produkty, „zrównoważone” (przyjazne środowisku) rozwiązania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Migawka z Targów Gardenia 2021, fot. A. Cecot

Gardenia 2021: wybrane środki produkcji w uprawach pod osłonami

Targi Gardenia 2021 w Poznaniu, które odbyły się miesiąc temu, okazały się wydarzeniem branżowym niejako zamykającym okres dużych stacjonarnych imprez wystawienniczych lub konferencyjnych organizowanych bez szczególnych ograniczeń. Tym chętniej uczestnicy tegorocznej Gardenii wracają do listopadowych [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
HortiAdNet