Targi GreenTech Live & Online 2021 w Amsterdamie – trwają przygotowania do wrześniowego wydarzenia

PODosłonami.pl

Hezera 2 grudzien
Agro-Sorb 2020

Targi GreenTech Live & Online 2021 w Amsterdamie – trwają przygotowania do wrześniowego wydarzenia

RAI Amsterdam ogłosił 1 lipca temat przewodni targów GreenTech Live & Online 2021, które odbędą się w dniach 28-30 września. Otóż lejtmotyw tegorocznego wydarzenia to „Happy Food Healthy Flowers”, co odnosi się do żywności pozytywnie wpływającej na kondycję człowieka oraz roślin ozdobnych wolnych od chorób i szkodników. Jak zwykle, GreenTech poświęcony będzie przede wszystkim technice i technologii produkcji pod osłonami – w tym roku punkt ciężkości ma być więc położony m.in. na uprawy „zrównoważone” (sustainable), prowadzone w sposób przyjazny środowisku. Hybrydowy format wydarzenia umożliwi po raz drugi śledzenie na żywo prezentacji odbywających się w Amsterdamie oraz zapoznawanie się z ofertami wystawców za pośrednictwem Internetu.

Targi GreenTech Live & Online 2021 odbędą się zarówno stacjonarnie, w kompleksie RAI Amsterdam, jak i wirtualnie (na zdjęciu - migawka z 2019 r.), Photo by © Floris Heuer - all rights reserved

Targi GreenTech Live & Online 2021 odbędą się zarówno stacjonarnie, w kompleksie RAI Amsterdam, jak i wirtualnie (na zdjęciu - migawka z 2019 r.), Photo by © Floris Heuer - all rights reserved

Lejtmotyw wydarzenia

Temat tegorocznych targów ​​GreenTech Live & Online, „Happy Food Healthy Flowers” jest związany z sytuacją, jaką wywołała pandemia Covid-19, która spowodowała, że zdrowie (i potrzeba większej dbałości o nie) znalazło się w centrum uwagi. Termin „happy food”, nieprzetłumaczalny na język polski (częściowo jego znacznie oddaje „zdrowa dieta”) i stosowany u nas w oryginale, można streścić za pomocą frazy „Co jeść, by być szczęśliwym” albo zastąpić opisowym sformułowaniem, że chodzi o żywność, która przyczynia się do zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka, czyli do jego dobrostanu.

Hasło to ma stanowić punkt wyjścia do dyskusji nad przełomowymi zmianami w profesjonalnej branży ogrodniczej, które dotyczą zarówno technologii produkcji warzyw, owoców i roślin ozdobnych pod osłonami, jak i całego łańcucha marketingowego, a także nowych możliwości biznesowych. Temat przewodni „Happy Food Healthy Flowers” połączy ​podczas targów GreenTech Live & Online 2021 ​specjalistów z dziedziny ogrodnictwa z ekspertami z innych branż.

Ponad 50 sesji podczas targów GreenTech Live & Online 2021

Zapowiadane jest przeszło 50 sesji, które odbędą się na żywo w dwóch blokach tematycznych – Xpert Theatre (Forum ekspertów) i Vision Stage (Scena przyszłości).

Tematyka Xpert Theatre to m.in. ogrodnictwo oparte na danych, sztuczna inteligencja, optymalizacja upraw, efektywne wykorzystanie wody, oszczędność energii.

Vision Stage zaoferuje widzom i słuchaczom rozwiązania dotyczące globalnych trendów, takich jak np. autonomiczne ogrodnictwo (autonomous horticulture) czy zrównoważony rozwój (sustainability).

W tym roku można będzie śledzić te prezentacje i dyskusje na żywo w Amsterdamie (w centrum wystawienniczo-kongresowym RAI) bądź online – dzięki transmisjom na żywo, które odbędą się za pośrednictwem wirtualnej platformy.

Nagrody: GreenTech Innovation Awards

Podczas targów GreenTech przyznawane są nagrody za innowacyjne produkty lub technologie. Jak informują organizatorzy, liczba zgłoszeń, czyli kandydatów do nagrody, rośnie. Jury oceni te nowości, a zwycięzcy – w kategoriach „Innowacje” i „Koncepcje” – zostaną ogłoszeni 28 września, podczas oficjalnego otwarcia targów GreenTech Live & Online.

Bezpłatna rejestracja na targi – do 21 września

Aby zwiedzić targi – zarówno „fizycznie” (w pawilonach RAI w Amsterdamie), jak i online, trzeba się  zarejestrować na stronie internetowej GreenTech. Bezpłatna rejestracja trwa do wtorku 21 września. Po tym terminie wirtualne zwiedzanie wymagać będzie opłaty w wysokości 19,99 € (+ VAT) za osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
Syngenta Poinsettia_33
HortiAdNet