Zamiast FlowerTrials 2021 – pokazy online oraz… „w realu”

PODosłonami.pl

Cultilene
Agro-Sorb 2020
Yara od 11 01 2019

Zamiast FlowerTrials 2021 – pokazy online oraz… „w realu”

Po raz drugi z rzędu odwołano – z powodu koronawirusa – FlowerTrials ® w Holandii i Niemczech. I ponownie szereg firm, które regularnie biorą udział w tych pokazach roślin balkonowo-rabatowych oraz doniczkowych w 24. tygodniu, przygotowało w zamian, na własną rękę wirtualne wydarzenia. Jednak sytuacja pandemiczna na tyle się unormowała, że sporo przedsiębiorstw zdecydowało się ostatnio na otwarcie swych drzwi i zaprasza chętnych również na stacjonarne pokazy, organizowane w reżimie sanitarnym i z wcześniejszą rejestracją chętnych.

Czerwcowe FlowerTrials w tym roku zastąpi szereg indywidualnych dni otwartych - często w formule online - organizowanych przez firmy hodowlane, fot. A. Cecot

Czerwcowe FlowerTrials w tym roku zastąpi szereg indywidualnych dni otwartych - często w formule online - organizowanych przez firmy hodowlane przeważnie w Holandii, fot. A. Cecot

Prezentacje firm w 24. tygodniu (i później)    

Oto podstawowe informacje o kilkunastu zagranicznych pokazach, które mają być substytutem FlowerTrials 2021. Niektóre zostały zapowiedziane lub doprecyzowano ich program dopiero niedługo przed 15 czerwca, co nie dziwi w okresie niepewności, jaką powoduje Covid-19. Lista ułożona jest wg nazw firm, uszeregowanych w porządku alfabetycznym:

● Beekenkamp Plants organizuje w 24. tygodniu (do 18 czerwca) pokazy pod nazwą Celebrate the Seasons, które można odwiedzić w godz. 8:00-16:00 – „fizycznie” w siedzibie tej firmy w Maasdijk w Holandii bądź wirtualnie (za pośrednictwem Internetu) – w obu przypadkach wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z przedstawicielem przedsiębiorstwa. Odmiany oraz koncepcje marketingowe dotyczące całego łańcucha dystrybucji będą prezentowane w nowym Centrum Inspiracji (Inspiration Center) firmy Beekenkamp oraz w dobrze znanym uczestnikom FlowerTrials® ogrodzie pokazowym.

Deliflor (firma zajmująca się hodowlą chryzantem do uprawy na kwiaty cięte, będąca częścią przedsiębiorstwa Beekenkamp Group) organizuje w tym samym czasie, w tej samej miejscowości Delishow live & online.

● Benary Samenzucht proponuje (do 18 czerwca) wirtualne zwiedzanie pokazów nowych odmian, przygotowanych w siedzibie tego hodowcy w Hann. Münden w Niemczech – Benary’s Virtual Flower Trials. Aby odbyć taką zdalną turę, w czasie rzeczywistym, trzeba się wcześniej zarejestrować – umówić indywidualnie mailowo z przedstawicielem firmy.

● Brandkamp. Ta niemiecka firma prezentuje swoje odmiany w dniach 15-18 czerwca w gospodarstwie Zuurbier Roses w Kudelstaart (Holandia), organizując tam Flowering Trials (głównie lantany, fuksje, chryzantemy). Otwarte w godzinach 8:30-17:30.

● Danziger zaprasza na „realne” dni otwarte w Holandii (Danziger Open House in the Netherlands) – w siedzibie przedsiębiorstwa Imperial Plants w Bleiswijk, w dniach 15-25 czerwca. Poświęcone są nowościom hodowlanym Danzigera na 2022 r. i odbywają się z udziałem specjalistów z Izraela, w którym mieści się siedziba tej firmy, oraz przedstawicieli z Europy. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

● Dümmen Orange. Hodowca ten oferuje „realne” zwiedzanie swoich ogrodów pokazowych w Rheinbergu (Niemcy) – szeroki asortyment i w De Kwakel (Holandia) – byliny. Ogrody mają być dostępne przez całe lato, do września. Kolekcje odmian: roślin balkonowo-rabatowych, doniczkowych, bylin, a także koncepcje sprzedaży można oglądać po wcześniejszym umówieniu się. W Rheinbergu, w okresie od 14 czerwca do 23 lipca zwiedzający będą mogli dodatkowo obejrzeć specjalną prezentację dotyczącą stymulowaniu handlu detalicznego (w nowym dziale poświęconym tym zagadnieniom). W De Kwakel w dniach 15-25 czerwca będzie przygotowany pokaz roślin balkonowo-rabatowych i doniczkowych, w tym chryzantem (z odmianami chryzantem do uprawy na kwiaty cięte można się natomiast zapoznawać 15-17 czerwca w innym oddziale tej firmy – w De Lier). Dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać do Rheinbergu ani De Kwakel, proponowane jest zwiedzanie online – od 25. tygodnia ogrody pokazowe będą dostępne wirtualnie, za pośrednictwem strony internetowej firmy Dümmen Orange; oprócz odbycia zdalnej wycieczki, w formacie 3600 , można będzie obejrzeć filmiki wideo z tych pokazów oraz filmy z dokładniejszymi prezentacjami nowości.

● Elsner pac Vertriebsgesellschaft mbH organizuje 19 i 20 czerwca w godzinach 9:00-16:00 Dni Otwarte, które odbędą się w nowym oddziale produkcyjnym tego przedsiębiorstwa – w Thiendorf (Niemcy). Prezentacje odmian będzie można także obejrzeć w dniach 21-25 czerwca – wówczas przedstawiciele firmy mają towarzyszyć zwiedzającym za pośrednictwem wideoczatu.

● Evanthia przygotowała wyłącznie wirtualne prezentacje. Evanthia ON TOUR 2021  to nazwa serii 5 filmików wideo, które będą emitowane codziennie, do 18 czerwca i pokażą najważniejsze produkty tego hodowcy, w różnych obiektach. Można te nagrania odtworzyć o dowolnej porze.

● Florensis proponuje Solutions Summer – od bieżącego tygodnia do końca sierpnia (do 34. tygodnia) firma ta w swojej siedzibie w Hendrik Ido Ambacht w Holandii będzie prezentowała na terenie ogrodu pokazowego najważniejsze rośliny z oferty, w tym nowości – jako stacjonarną odsłonę tego, co podpowiada w ciągu całego roku za pośrednictwem swojej strony internetowej (Florensis Solutions  – wyróżniające się produkty z oferty tej firmy i gotowe rozwiązania dla ogrodników). Przed wizytą w Hendrik Ido Ambacht potrzebna jest rejestracja.

●HilverdaFlorist. Connect & Create to pokaz odmian, w tym nowości, który potrwa do 18 czerwca. Organizowany jest przez tego hodowcę zarówno w formule online (po zgłoszeniu, możliwe jest indywidualne zwiedzanie wirtualne z przedstawicielem firmy), jak i offline w De Kwakel w Holandii (potrzebne wcześniejsza zapowiedź wizyty mailem).

MNP flowers / Suntory prezentują od 24. do 34. tygodnia w Leimuiderbrug w Holandii Trials & Show Garden 2021 – nowe (w sumie 30 kreacji) oraz już znane odmiany takich marek, jak Surfinia®, Sundaville®, Million Bells® i in. Konieczne wcześniejsze umówienie się na zwiedzanie lub zarejestrowanie wizyty za pośrednictwem strony internetowej.

● PanAmerican Seed zapowiada „fizyczne” pokazy odmian w dniach 15-17 czerwca w Venhuizen (Holandia), a także wirtualne spotkania live z klientami – FlowerTalk 2021, który odbędzie się 15 i 16 czerwca w godz. 13.00-14.00. Drugiego dnia FlowerTalk będzie adresowany szczególnie do producentów roślin finalnych. Nagrania tych prezentacji będą także dostępne po emisji – do odtworzenia o dowolnej porze. Wizyty – zarówno stacjonarne, jak i zdalne – wyłącznie po umówieniu się z organizatorami (eventseu@panamseed.com).

● Royal van Zanten zaprasza w dniach 15-18 czerwca do swojej siedziby w Rijsenhout (Holandia) na Virtual Flower Trials, gdzie hodowca ten pokaże swoje odmiany kwitnących roślin doniczkowych (m.in. chryzantem) oraz zwróci uwagę na rynkowe trendy. Zwiedzanie – po umówieniu się. Dodatkowo, możliwe jest zwiedzanie online (3D virtual showroom) .

● Selecta one. Tak zwane Ogrody pokazowe (Selecta Show Gardens 2021) tego niemieckiego hodowcy są otwarte od czerwca do września – w jego siedzibie w Stuttgartcie oraz w gospodarstwie ogrodniczym Christian Filla w Straelen. Aby je zwiedzić i zapoznać się z oferowanym asortymentem, należy się uprzednio skontaktować z firmą mailowo i zarejestrować.  Wyróżniane przez to przedsiębiorstwo nowości pokazywane są również online (Selecta Virtual Tour), na filmikach wideo, za pośrednictwem wirtualnej platformy, do której można mieć dostęp w dowolnym czasie.

● Syngenta Flowers proponuje Digital Summer Trials (Wirtualne Letnie Pokazy) pod hasłem Blooming Brightly. Wydarzenie obejmuje m.in. webinaria, z których pierwsze – poświęcone roślinom balkonowo-rabatowym – odbędzie się 15 czerwca, a drugie – na temat bylin i warzyw amatorskich oferowanych pod marką Vegetalis – 17 czerwca; oba w godz. 19:00-20:00. Aby wziąć w nich udział, trzeba się zarejestrować. Nowe odmiany, które oferuje Syngenta Flowers (jest ich ok. 100), można również obejrzeć w 24. tygodniu „w realu” – w oddziale tej firmy w De Lier w Holandii, gdzie organizowane są Summer Trials. Ta część pokazów, którą przygotowano na zewnątrz, dostępna będzie dla zwiedzających do 30. tygodnia. Wszelkie wizyty – po wcześniejszym umówieniu się.   

Studio FlowerTrials 2021

Przypomnijmy, że – oprócz zasygnalizowanych w poprzednim rozdziale indywidualnych propozycji firm hodowlanych i dystrybucyjnych – przez 3 popołudnia będą prowadzone ze studia w Holandii transmisje o nowościach odmianowych i rynkowych trendach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siewki pomidorów we wczesnej fazie wzrostu

Lato – produkcja rozsady pomidorów do upraw doświetlanych

W Europie Zachodniej w ostatnich latach mocno rozwinęły się uprawy pomidorów doświetlanych. W Holandii na ponad 60% ogólnej powierzchni szklarni zimą prowadzone są uprawy doświetlane. Przy powiększaniu skali produkcji doświetlanej terminy uprawy i sadzenia [...]

Florensis_Dianthus
Adagri_KANEMITE_29c_na wyklikanie
VISCOIN
Syngenta pelargonia
HortiAdNet