PODosłonami.pl

Cieniowanie szklarni i tuneli – ważne dla kontroli klimatu pod osłonami

O tym, jak cieniować szklarnie i tunele przed nadejściem lata, by utrzymać pod osłonami korzystny klimat dla roślin, można było dowiedzieć się podczas spotkania w Grudziądzu, w siedzibie firmy Flortom. Głównym organizatorem tego wydarzenia była firma Enza Zaden, a jednym ze współorganizatorów była firma Lumiforte, mająca w ofercie specjalistyczne preparaty cieniujące nie tylko do szklarni, ale także do tuneli foliowych. Poniżej krótko o tym, jakie rozwiązanie proponowała ogrodnikom prowadzącym uprawy w szklarniach lub tunelach foliowych.

Czytaj dalej...
Dzień Otwarty na terenie firmy Flortom w Grudziądzu (fot. SSZ)

Dzień Otwarty na terenie firmy Flortom w Grudziądzu (fot. SSZ)

Przedsiębiorstwo Lumiforte podczas spotkania z ogrodnikami reprezentowała Angelika Borko. Jak informowała, ich firma oferuje produkty do cieniowania tuneli i szklarni. Jednym z nich jest Sombrasol, przeznaczony do cieniowania folii. Jest to preparat samozmywalny, utrzymuje się na powierzchni tunelu do 4 miesięcy (w zależności od warunków pogodowych), stopniowo się zmywając – szybkość tego procesu zależy od ilości opadów. Stosuje się od 6 do 10 opakowań na powierzchnię  1 hektara osłon. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując Sombrasol na folię umytą, aplikując go przed wystąpieniem okresu bardzo wysokich temperatur. Preparat jest łatwy w użyciu, bardzo dobrze się rozpuszcza w wodzie i pozostawia na foli jednolitą powlokę.

Firmę Lumiforte reprezentowała Angelika Borko (fot. SSZ)

Firmę Lumiforte reprezentowała Angelika Borko (fot. SSZ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sezon letnich cen. Jakość firmy Grodan.

Oferta limitowana. Spiesz się! Nie przegap okazji, aby zainwestować w przyszłość swoich upraw. „Sezon letnich cen” to czas, kiedy możesz zrobić więcej za mniej! Czas trwania promocji od 01 do 26 lipca. O szczegóły zapytaj [...]

Skierniewice - rekrutacja
HortiNet_wyszukiwarka
ZTZ barter
HortiAdNetHortiAdNet