PODosłonami.pl

Seminis_3Seminis_3

Sakata przejmuje firmę Sana Seeds

Sana Seeds, holenderska firma specjalizująca się w hodowli, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości odmian ogórków, dołącza do Sakata Vegetables Europe. Dzięki temu przejęciu japońska firma nasienna inwestuje w holenderski segment ogórków o wysokiej wartości rynkowej.

Czytaj dalej...
SV4097CV F1

Po przejęciu w 2017 roku jordańskiej firmy specjalizującej się w ogórkach typu Beit Alpha Sakata umocniła swoją pozycję na światowych rynkach ogórków i kontynuuje rozwój szerokiego portfolio gatunków warzyw.

Sana Seeds to firma, która bardzo szybko była w stanie zaoferować komercyjne odmiany dostosowane do wymagań rynku. Współpraca z firmą Sakata została zainicjowana kilka lat temu. Pierwszym tego efektem było wprowadzenie na rynek przez Sakatę dwóch wysokowydajnych odmian ogórków: Dorian (do uprawy w nieogrzewanych szklarniach, daje wysoki plon i przystosowany jest do wysokich temperatur) oraz Izal (charakteryzuje się bardzo otwartym pokrojem rośliny i doskonałą jakością owoców przez cały cykl uprawy).

– To przejęcie jest zgodne ze strategią firmy Sakata, polegającą na ciągłym inwestowaniu w innowacje i na podejściu długoterminowym – wyjaśnia Basile de Bary, dyrektor generalny Sakata EMEA. – Nasza współpraca z Sana Seeds z biegiem czasu zacieśniała się. Teraz Sana Seeds i Sakata łączą siły.Na poziomie operacyjnym, dwóch z czterech akcjonariuszy Sana Seeds dołącza do zespołów hodowlanych w stacji firmy Sakata w Almerii (Hiszpania). – Sana Seeds będzie miała dostęp do dużej sieci sprzedaży i solidnego zaplecza badawczego, produkcyjnego i marketingowego. Z przyjemnością zobaczę, jak opracowany przez nas asortyment zyska większy zakres – wyjaśnia Frederik Gerrits, dyrektor zarządzający Sana Seeds.

– Sakata łączy wiedzę i zaawansowaną technologię, aby stworzyć odmiany warzyw spełniające rygorystyczne wymagania: plon, smak, odporność na choroby, przystosowanie do zagrożeń klimatycznych, itp. Kontynuując dostarczanie wysokiej jakości odmian i nasion, będziemy w dalszym ciągu przyczyniać się do poprawy globalnego żywienia i zrównoważonego rolnictwa.

źródlo: www.hortidaily.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLORENSIS_10 (XII 2023)
ICL Osmocote
TSWTSW
HortiAdNetHortiAdNet